Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Panna Nikt
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 31, 2006 6:38 pm

Problem z jedzeniem...

Post autor: Panna Nikt »

Wiem nie powinny ale mnie aż ściska jak widze jak miseczka nie ruszona a ona błagalnie patrzy :shock: Na razie przeszlam przez gamę karm typu Vitapol, Megan kończąc na Prestige.
Za jedyny sukces mogę uważać wyjadanie jedynie kolorowych chrupek i to tez niezawsze...
A tak ogólnie...
Gee to facet ^^
A co do suszonych rzeczy to sucha kajzerka leży nietknieta...
Ostatnio zmieniony czw lis 16, 2006 6:29 pm przez Panna Nikt, łącznie zmieniany 1 raz.
"Oswoić" znaczy "stworzyć więzy".
Antoine de Saint-Exupéry 'Mały Książę'
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Problem z jedzeniem...

Post autor: Azi »

Prestige z tego co się orientuję, jest przecież polecaną i dobrą karmą... Nie mam pojęcia co Ci poradzić, a co do suchego chleba - masz może ciemny chleb? Zauważyłam, że np. bardziej rzucają się na ciemny (o ile bardziej jest w ogóle możliwe) ;)

[quote="Panna Nikt"]mnie aż ściska jak widze jak miseczka nie ruszona a ona błagalnie patrzy[/quote]
skąd ja to znam... dodam, że jak moim dawałam z ręki owies, to się na niego rzucały - jak dostały w miseczce, to traktują go jak zło konieczne. A może wysiej mu trochę owsa i daj taki nadkiełkowany - może skojarzy, że ziarenka, to to dobre wykiełkowane i zacznie jeść :drap:
Panna Nikt
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 31, 2006 6:38 pm

Problem z jedzeniem...

Post autor: Panna Nikt »

Hmm... czemu nie ;) spróbuję
"Oswoić" znaczy "stworzyć więzy".
Antoine de Saint-Exupéry 'Mały Książę'
abigail83
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 12, 2006 1:44 pm

Problem z jedzeniem...

Post autor: abigail83 »

z twojego postu wynika że za bardzo "rozpieszczasz" szczurka, on wie że i tak dostanie od ciebie lepszą karmę - jakiś smakołyk, dlatego nie je suchej karmy. bądz stanowcza i go trochę przegłodź
Wiecznie uśmiechnięta moja piekność:
Obrazek
Panna Nikt
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 31, 2006 6:38 pm

Problem z jedzeniem...

Post autor: Panna Nikt »

Na szczęscie problemu juz nie ma 8) Dalam mu tykko jedzonko miseczkowe i zaczal jesc ^^
"Oswoić" znaczy "stworzyć więzy".
Antoine de Saint-Exupéry 'Mały Książę'
Imoen
Posty: 21
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 9:44 am

Problem z jedzeniem...

Post autor: Imoen »

Cieszę się,że znalazłam ten wątek. Ja mam taki sam problem z moją szczurcią i potwierdza się to , co przypuszczałam. Daję jej zbyt dużo smakołyków typu serki, jogurciki.Kurcze, u mnie jest jeszcze gorzej, bo mała przestała jeśc owoce na rzecz nabiału i innych przysmaków :oops: Ale to moja wina i na pewno to zmienię
The Crow's Song
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

Problem z jedzeniem...

Post autor: L. »

Szczur bez przsymaków przezyje ;p A jak ją przegłodzisz z 12h zeby zgłodniała i zjadła normalne jedzienie dla ogonków to nic się nie stanie.
Po prostu od teraz zacznij koniec smakowitych kąsków i tylko zwykła karma. Za jakis czas mozesz jej znów cos podawać ale to naprawde jako rarytasy!!

powodzenia :)
Hodowla Szczurów Rodowodowych Emerald Moon
http://www.emerald-moon.pl
ze mną: 7 szczurzych dam i 1 kot.
Imoen
Posty: 21
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 9:44 am

Problem z jedzeniem...

Post autor: Imoen »

Dziękuję za odpowiedź L. Na pewno tak zrobię. Jak na razie nie byłam odpowiedzialna za to, co oswoiłam :cry: i wyrządziłam małej krzywdę. Dam znać o postępach.Papatki.
The Crow's Song
Panna Nikt
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 31, 2006 6:38 pm

Problem z jedzeniem...

Post autor: Panna Nikt »

Powodzenia i mam nadzieję że tobie też się uda ;)
"Oswoić" znaczy "stworzyć więzy".
Antoine de Saint-Exupéry 'Mały Książę'
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

Problem z jedzeniem...

Post autor: zebra »

[quote="Imoen"]Jak na razie nie byłam odpowiedzialna za to, co oswoiłam :cry: i wyrządziłam małej krzywdę.[/quote]
Nie przejmuj się tak bardzo, bo nie każdy szczurek musi gwałtownie reagować na produkty mleczne, ale najlepiej je ograniczyć do minimum, dla uniknięcia ryzyka. Na pewno się przestawi na inne żarciątko, pamietaj że to dla jego dobra. Sama wiem z doświadczenia że jest to trudne i dla szczurcia i dla właściciela, ale trzeba spróbować. A jeśli chcesz żeby Twoja szczurzyca była naprawdę szczęśliwa, to koniecznie zadbaj o towarzystwo dla niej w postaci drugiego szczurka ;) Powodzenia! :jezor2:
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

Problem z jedzeniem...

Post autor: L. »

Nie ma za co :)
Jak najbardziej czekamy na wieści z frontu i nie przejmuj się tak - to z miłości. Zdarza się przesadzić, ale jesli umie i chce się naprawić to dobrze świadczy o człowieku. :thumbleft:

Zebra ma racje co do towarzysza.
Moja Yuki na razie jest sama i widze, ze mimo mojej czułej opieki brakuje jej towarzysza. Jednak już mam na oku hodowle i czekam na spłodzenie 8)
Równie dobrze, mozesz dobrac przyjaciela ze sklepu.
Wiecej info na pewno znajdziesz na forum.
Ostatnio zmieniony wt lis 21, 2006 6:16 pm przez L., łącznie zmieniany 1 raz.
Hodowla Szczurów Rodowodowych Emerald Moon
http://www.emerald-moon.pl
ze mną: 7 szczurzych dam i 1 kot.
Imoen
Posty: 21
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 9:44 am

Problem z jedzeniem...

Post autor: Imoen »

Dziękuję za Wasze odpowiedzi (czuję sie pewniej).Szczurcia zaczęła jeść wiecej ziarenek, ale co do owoców... jeszcze jest problem.

Tak, to prawda, że moja szczurcia powinna mieć towarzyszkę. Kiedyś próbowałm ją połączyć z maleńką ogońcią, ale niestety zrobiłam błąd: zbyt szybko je połączyłam .W rezultacie, moja fukała i odganiała małą. Nie mogłam na to patrzeć.Widzę,że moja jest samotna. Choć traktuję ją jak córkę i kocham bardzo :przytul: , wiem, że jest samotna.

Będę w kontakcie.Całuski.
The Crow's Song
gijane
Posty: 162
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:41 pm

Problem z jedzeniem...

Post autor: gijane »

jesli chodzi o fukanie i odpychanie, to raczej normalne przy poczatkach laczenia. poczytaj w dziale stadko, jak to robic, i jak to przebiega. poczatki zwykle sa trudne. powodzenia :)
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

Problem z jedzeniem...

Post autor: zebra »

Imoen, zupełnie niepotrzebnie przejęłaś sie tym fukaniem i odpychaniem, tak jak napisała Gijane, to raczej normalne. Może dochodzić do pisków i krzyków, ale dopóki krew się nie leje i futro nie fruwa w powietrzu, to w miarę typowe dla ustalania hierarchii w stadzie. Jeśli piszesz:[quote="Imoen"]Widzę,że moja jest samotna. Choć traktuję ją jak córkę i kocham bardzo , wiem, że jest samotna. [/quote], to mocno namawiam na drugiego szczurka, bo naprawdę warto, nie skazuj szczurci na samotne, smutne życie. I powodzenia w zmianie diety :flex:
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
Imoen
Posty: 21
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 9:44 am

Problem z jedzeniem...

Post autor: Imoen »

Witam! Dieta szczurci przebiega pomyślnie. Zajada sie suchym chlebkiem i innymi twardzielami. Nabardziej bałam się o owoce, bo pomimo starań jabłek jeść nie chce. Kupiłam więc winogron i kiwi. Z tym jest znacznie lepiej :D Wcina także kapustę pekińską. Cieszę się,że chociaż taką zieleninę reflektuje. Pozdro;-)
The Crow's Song
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”