Zszokowane młode szczurki-pomóżcie !!

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

lukaszmilicz
Posty: 82
Rejestracja: wt lis 07, 2006 6:24 pm
Kontakt:

e

Post autor: lukaszmilicz »

ESTI - masz rację , ale na przykład jak wezmę je na łóżko , to latają ,jakby chciały uciec ,wciskają się w narożnik, są niespokojne. dobiero jak się wszkrabią pod koszulkę to siedzą spokojnie.Na biurko jak je dzisiaj położyłem to latały przestraszone a jeden nawet zeskoczył(nic mu się nie stało) ,i zdążyłem go złapać zanim uciekł pod łóżko.Z klatki wymontowałem wzelkie atrakcje żeby moja ręka mogła je dosięgnąć w każdym punkcie.jak noszę je na rękach to tylko patrzą jak by tu się wymknąć.Dziennie około 2 godzin są poza klatką ze mną(pod bluzą) , po pokoju nie puszczę ich bo pouciekają.No zobaczymy jak będzie oby się udało je zupełnie oswoić. Naszyję sobie na koszulce taką kieszeń - może to jakoś poskutkuje. Jak włożę rękę do klatki no to obwąchują , czasami wejdą -ale jak podnoszę to zmykają.Popracuję nad nimi a z czasem zobaczymy, w końcu mają tylko 6 tygodni a u mnie są od 3 dni.
Pzdr
CFC CHELSEA THE BLUES
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Zszokowane młode szczurki-pomóżcie !!

Post autor: ESTI »

[quote="lukaszmilicz"]w końcu mają tylko 6 tygodni a u mnie są od 3 dni. [/quote]
No ciesze sie, ze zdales sobie z tego sprawe. ;)
Opcja z kieszenia jest super, jak stana sie smielsze, to pozesz zaczac je glaskac, miziac a nawet bawic, mysle, ze bedzie dobrze. :thumbleft:
Obrazek
lukaszmilicz
Posty: 82
Rejestracja: wt lis 07, 2006 6:24 pm
Kontakt:

oczko

Post autor: lukaszmilicz »

Mam takie jeszcze jedno pytanie. każdy wie jakie szczurki mają oczy (takie wytrzeszcze ;) )zauważyłem że jeden szczurek ma lewe oczko cały czas przymrurzone, a drugie normalne. Wiecie może co to oznacza, wczoraj miał jak najbardziej normalne oczka , dopiero od rana mróży to jedno.
Ostatnio zmieniony ndz lis 19, 2006 7:42 pm przez lukaszmilicz, łącznie zmieniany 1 raz.
CFC CHELSEA THE BLUES
Bachor
Posty: 35
Rejestracja: śr kwie 21, 2004 3:28 pm

Zszokowane młode szczurki-pomóżcie !!

Post autor: Bachor »

Myśle, że to nic poważnego jeśli oko nie ropieje, nie łzawieje itp.
Ale na wszelki wypadek obserwuj to oko i zachowanie szczurka, czy nie jest jakiś zamulony czy coś.
Będzie dobrze
Ostatnio zmieniony ndz lis 19, 2006 9:43 pm przez Bachor, łącznie zmieniany 1 raz.
Majonez odszedł... 25.08.2006r [*]
Jajko odszedł... 19.10.2006r [*]
lukaszmilicz
Posty: 82
Rejestracja: wt lis 07, 2006 6:24 pm
Kontakt:

esti

Post autor: lukaszmilicz »

naszyłem kieszeń na koszulkę , właśnie szczurki tam siedzą, trzymam też jedną dłoń tam żeby się oswajały. takie pytanko. ile godzin mam je trzymać przy sobie na dzień?jak zacząć je uczyć wychodzenia z klatki ??? oraz tego żeby chodziły po mnie ?? oczko cały czas przymknięte alr nie ropieje
pzdr

a i zauważyłem jeszcze że w kieszonce jeden szczurek(ten z oczkiem) śpi na pleckach , i prawie wogóle nie reaguje jak ten drugi po nim chodzi. to naturalne ??? może chce mu si spać i po prostu to olewa 8)

[ Komentarz dodany przez: ESTI: Pon Lis 20, 2006 4:44 pm ]
Posty polaczone.
Ostatnio zmieniony pn lis 20, 2006 4:43 pm przez lukaszmilicz, łącznie zmieniany 1 raz.
CFC CHELSEA THE BLUES
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Zszokowane młode szczurki-pomóżcie !!

Post autor: ESTI »

[quote="lukaszmilicz"]takie pytanko. ile godzin mam je trzymać przy sobie na dzień?jak zacząć je uczyć wychodzenia z klatki ??? oraz tego żeby chodziły po mnie ??[/quote]
A ile chcesz, wazne zeby dostawaly od czasu do czasu jakiegos smakolyka i napily sie wody czy soczku. Wychodzenia z klatki naucza sie same, jak tylko sie z Toba oswoja i z otoczeniem. Powinienes nie tylko trzymac je w kieszeni, ale i klasc na kolanach, zeby sobie wachaly, pozniej na biurko itp itd.

Czy oczko czyms przemywasz?

[quote="lukaszmilicz"]a i zauważyłem jeszcze że w kieszonce jeden szczurek(ten z oczkiem) śpi na pleckach , i prawie wogóle nie reaguje jak ten drugi po nim chodzi. to naturalne ??? może chce mu si spać i po prostu to olewa 8)[/quote]
Tak dokladnie, jeden sobie spi, a drugi nie, bo wolalby np. sobie zaczac zwiedzac otoczenie, wiec mu na to pozwol. ;)
Obrazek
lukaszmilicz
Posty: 82
Rejestracja: wt lis 07, 2006 6:24 pm
Kontakt:

o

Post autor: lukaszmilicz »

oczka niczym nie przemywam(a czym można?) ale ten szczurek zrobił się chyba jakiś troszkę dziwny tzn. śpi na boku i plecach a nie jak do tej pory na brzuchu.Pewnie nic mu nie jest i tylko jestem przewrażliwiony , ale lepiej dmuchać na zimne. Coś czuję że ta "walka" o ich oswojenie będzie długo trwała. I zauważyłem jeszcze że szczurki w ogóle nie schodzą do kuwety - na dół klatki. nie wiem jak je zachęcić - dałem tam kolbę owocową zobaczymy co z tego będzie.
pozdrawiam ;)
CFC CHELSEA THE BLUES
Mielonka
Posty: 64
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 8:00 pm

Zszokowane młode szczurki-pomóżcie !!

Post autor: Mielonka »

Spoko... moj szczurek bal sie zejsc do kuwety za kazdym razem jak zmienialam mu zwirek (drewniany zwirek;)), paranoik jeden:) Dopiero po pol godziny przygladania sie zwirkowi osmielal sie zejsc na dol. Przeszlo mu na szczescie;)

Hamak zanim stal sue czescia rodziny byl lekcewazony przez moje szczurki przez cale 3dni :)
_ the world is mine _
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Zszokowane młode szczurki-pomóżcie !!

Post autor: ESTI »

lukaszmilicz, a mi sie nie podoba jak sie zachowuje ten szczurek.
To nie jest normalne zachowaniue u takiego mlodziaka, ja na Twoim miejscu udalabym sie do weterynarza.
Obrazek
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

Zszokowane młode szczurki-pomóżcie !!

Post autor: zebra »

Jeden z moich śp. szczurków podobnie się zachowywał do tego co lukasmilicz opisujesz i wkrótce się rozchorował. Dlatego popieram zdanie Esti, lepiej idź z nim do weta, lepiej sprawdzić stan jego zdrowia, no i to oczko, lepiej mieć jakąś pewność. :?
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
lukaszmilicz
Posty: 82
Rejestracja: wt lis 07, 2006 6:24 pm
Kontakt:

1

Post autor: lukaszmilicz »

byłem u weterynarza. Szczurek jest zdrowy a oczko jest lekko podrażnione(może druga ją drapła) ale nie robieje więc powinno z czasem minąć. Dzisiaj włożyłem klatkę do ręki - obie weszły na nią - tylko jedna próbuje obgryzać mi paznokcie, a druga liże rękę. Jedna wyszła na zewnątrz po ręce obwąchała i wróciła.Później wyciągnąłem je z klatki i położyłem na kolana - były trochę przestraszone ale pobiegały trochę. Tylko martwi mnie jedna rzecz : po każdej "lekcji oswajania" jak wrucą szczurki do klatki to jeden (z oczkiem ) zachowuje się normalnie i jak ponownie zbliżam rękę to nie reaguje i liże a ta druga to jest w lekkim szoku - mogę ją głaskać ale ona się nie rusza i nawet nie atakuje mi paznokci. z każdym dniem jest na szczęście coraz lepiej 8)
Pzdr
CFC CHELSEA THE BLUES
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

Zszokowane młode szczurki-pomóżcie !!

Post autor: zebra »

Fajnie, że zdecydowałeś się na wizytę i dobrze że szczurcio jest zdrowy. Nie wiem czy ktoś już o tym wspominał, więc z góry przepraszam jeśli to powtórzę...Możesz przemywać to oczko naparem świetlika, to zioło do zaparzania, tanie, do kupienia w każdej aptece, ja używam świetlika z dużym powodzeniem, pomaga. Obserwuj to oko. ;) A co do oswajania, to sam widzisz że są postępy, a szczurki po prostu różnią się charakterem i sposobem reakcji na bodźce. [quote="lukaszmilicz"]z każdym dniem jest na szczęście coraz lepiej 8) [/quote] a będzie jeszcze lepiej, tylko trzeba im poświęcać jak najwięcej czasu :jezor2: :D
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
lukaszmilicz
Posty: 82
Rejestracja: wt lis 07, 2006 6:24 pm
Kontakt:

Zszokowane młode szczurki-pomóżcie !!

Post autor: lukaszmilicz »

chyba kupię tego świetlika i zapobiegawczo mu będę smarował. dzięki za radę
pzdr
CFC CHELSEA THE BLUES
lukaszmilicz
Posty: 82
Rejestracja: wt lis 07, 2006 6:24 pm
Kontakt:

Zszokowane młode szczurki-pomóżcie !!

Post autor: lukaszmilicz »

kupiłem tego świetlika , zaparzyłem , zabrałem się do nałożenia na oczko - a tu szczurek jest bardziej zainteresowany zlizywaniem zawartości. więc pozwoliłem mu lizać a drugą stroną wacika tak z "partyzanta" ciach ciach po oczku. Macie jakieś inne skuteczniejsze sposoby ???
ile razy dziennie to robić??
Ostatnio zmieniony śr lis 22, 2006 4:17 pm przez lukaszmilicz, łącznie zmieniany 1 raz.
CFC CHELSEA THE BLUES
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Zszokowane młode szczurki-pomóżcie !!

Post autor: ESTI »

[quote="lukaszmilicz"]ile razy dziennie to robić??[/quote]
3-4 razy dziennie.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”