Soja i produkty sojowe

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Soja i produkty sojowe

Post autor: krwiopij »

tagi: soja, ziarno soi, mleko sojowe, tofu, tempeh, sos sojowy, miso



na jakiejs zagranicznej stronie widzialam, ze pani podwalala swoim szczurom mleko sojowe... mialy do niego dostep caly czas, jak do wody... ktos z was probowal chocby od czasu do czasu je podawac? co o tym myslicie?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Mleko sojowe

Post autor: jokada »

hmmm.... nie wpadłam na to
ale zdaje mi sie ze pomysł jest całkiem niezły
o ile będzie to ogoniastym smakować :roll:
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Mleko sojowe

Post autor: krwiopij »

dzisiaj doszlam do wniosku, ze posiadanie siostrzenic ma (mimo wszystko) jakies zalety - obydwie maja skaze bialkowa i musza pic wlasnie mleko sojowe... mefit swoja porcje wciagnela bez zastanowienia... diabel dostal z miodem i echinacea, wiec musi sie jeszcze namyslec... ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Mleko sojowe

Post autor: jokada »

chyba kupie swoim ogonkom
mam nadzije że bedzie smakować (jak nie to sama wypije)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Mleko sojowe

Post autor: Ania »

Mleko sojowe jest na pewno zdrowsze od krowiego (jak i chudsze!) ale też nie powinno się go podawać codziennie bo wszelkie inne napoje - podawane codziennie - powodują rozwolnienie, podstawą jednak powinna być woda.
Przy okazji - mleko kozie można stosować w zamian za mleko matczyne - raz dziennie troszkę mleczka i szczuras będzie zdrowy jak ryba (tylko cena powala) - podajemy oczywiście (jeśli codziennie) tylko bardzo modym szczurkom.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Ishtar
Posty: 75
Rejestracja: pn maja 17, 2004 9:26 pm

Soja i produkty sojowe

Post autor: Ishtar »

moze ktos z was jadl kotlety sojowe, lub gulasz, lub inne wyroby sojowe. i teraz moje pytanie, czy mozna szczurkowi podawac cos takiego, surowe przede wszystkim. jest to twarde, wiec moze dzialac dobrze na scieranie zebow, a poza tym ma wiele wrtosci odzywczych.
Alispo
Posty: 473
Rejestracja: śr sty 14, 2004 10:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Soja i produkty sojowe

Post autor: Alispo »

duzo bialaka ma-to taki minusik,bo z tym bialkiem to uwazac trzeba...
zostaly tylko koty i papugi....
[']: Rocky,Gaja,Gryzelda,Maja,Doti,Arka i Tosia
http://tailending3.blog.pl
http://www.empatia.pl
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Soja i produkty sojowe

Post autor: krwiopij »

ja wlasnie nie wiem, jak z ta soja... w niektorych mieszankach dla szczurow (zachodnich, bo polskich producentow najwyrazniej nie stac) soja jest jednym ze skladnikow... podobnie soja znajduje swoje miejsce w domowych mieszankach szczurnietych ludzi z wielkiej brytanii i usa... musze chyba poszukac czegos na ten temat...

dodam jeszcze, ze mleko sojowe jest bardzo polecane dla szczurkow oslabionych choroba lub w czasie rekonwalescencji...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

Soja i produkty sojowe

Post autor: moni »

Na zachodzie stosują soję,bo jest tam uprawiana.U nas są uprawiane inne rzeczy,które się wykorzystuje w mieszankach.Uprawa soi kosztuje tyle samo co innych strączkowych.Ale ja nie jestem do tej soi przekonana.Trudno trafić na niemodyfikowaną genetycznie.Nawet w sklepach ze zdrową żywnością.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

Soja i produkty sojowe

Post autor: Wadera »

Moni: proponuje nie bac sie organizmow transgenicznych :) To jest jedynie obco brzmiaca nazwa doskonale nadajaca sie na nagonki w tanich, kobiecych czasopismach, wykorzystujacych do zarobku ludzka niewiedze i naiwnosc. Inne przyklady: nagonka na mleko i dieta kwasniewskiego.

Zmiany sa zazwyczaj male i nie prowadza do syntezy szkodliwych zwiazkow, ktore moglyby komukolwiek zaszkodzic. Nie mam zupelnie pojecia dlaczego ludzie daja sie nabrac na kwiecista i w 80% bezsensowna pisanine tanich gryzipiorkow....
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Soja i produkty sojowe

Post autor: Ania »

Sama soja - może i jest dla szczurów zdrowa ale nie radzę dawać proszku, z którego robi sie kotlety sojowe (o ile robisz z torebki) bo w nim jest pełno przypraw, jakby nie patrzeć.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Alispo
Posty: 473
Rejestracja: śr sty 14, 2004 10:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Soja i produkty sojowe

Post autor: Alispo »

o niemodyfikowana wcale nie tak trudno..a co do tego czy to istotne-dla zdrowia-nie wiadomo,wlasciwie nie powinno byc,ale to jeszcze niezbadana sprawa..pewne jest to,ze organizmy modyfikowane genetycznie szkodza srodowisku poprzez wypieranie np.naturalnych gatunkow,w ogole uprawa takich roslin duzo bardziej zaburza rownowage w przyrodzie,ale to juz chyba dyskusja nie na to forum :wink: Mysle,ze szczuraskom mozna dawac,byle nie za duzo ze wzgledu na bialko,no i jak Ania zauwazyla-uwaga na przyprawy.sama soja nie powinna byc szkodliwa czy cos,niczym sie specjalnym nie wyroznia;)chociaz nie wiadomo jak to z fitohormonami..one moga w zaleznosci od sytuacji hormonalnej ,miec dzialanie pozadane badz nie.ale to tylko duze ilosci podawanej soi moglyby cos zmienic,z umiarem to mysle,ze spokojnie mozna podawac.
zostaly tylko koty i papugi....
[']: Rocky,Gaja,Gryzelda,Maja,Doti,Arka i Tosia
http://tailending3.blog.pl
http://www.empatia.pl
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

Soja i produkty sojowe

Post autor: moni »

[quote="Wadera"]Moni: proponuje nie bac sie organizmow transgenicznych :) To jest jedynie obco brzmiaca nazwa doskonale nadajaca sie na nagonki w tanich, kobiecych czasopismach, wykorzystujacych do zarobku ludzka niewiedze i naiwnosc. Inne przyklady: nagonka na mleko i dieta kwasniewskiego.

Zmiany sa zazwyczaj male i nie prowadza do syntezy szkodliwych zwiazkow, ktore moglyby komukolwiek zaszkodzic. Nie mam zupelnie pojecia dlaczego ludzie daja sie nabrac na kwiecista i w 80% bezsensowna pisanine tanich gryzipiorkow....[/quote]
Ja jaką taką wiedzę mam i dlatego jestem tego typu rzeczom przeciwna.I staram się nie zwiększać popytu. :wink:
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Soja i produkty sojowe

Post autor: Angua »

Od czasu do czasu daję ogonom kawałeczek kotleta sojowego zamiast mięsa, ale częsciej soczewicę, cieciorkę i takie tam.
A co do roślin transgenicznych, to przeciez tzw. pszenżyto, które wprowadzono jeszcze za komuny, też jest rośliną transgeniczną. I jakoś nikt sie go nie bał ;)
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

Soja i produkty sojowe

Post autor: Wadera »

Moni : podziel sie tymi rewelacjami. Ja nie poznalam jeszcze powaznych argumentem przeciw.
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”