Bitwa

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Marii
Posty: 19
Rejestracja: sob lis 11, 2006 7:23 pm

Bitwa

Post autor: Marii »

Witam. Być moze (a raczej na pewno) ten temat był poruszany, ale nie mogę nigdzie znaleźć info na ten temat :/ Kupiłam dzisiaj drugiego szczurka. Jest to samiec. A 1,5 tyg temu kupiłam samiczkę. Samiczka jest juz większa. Postanowiłam zeby razem były w klatce bo klatka jest duza. Na łóżku nie robiły problemów, ale w klatce non stop na siebie skaczą i chyba moja Albi(samiczka starsza) ciągle piszczy. Nowy domownik czasem rozkłada ją na łopatki. Wiem ze ustalają terytorium, ale nie wiem kiedy mam oddzielić zabawę od walki. Ile czasu mam im dać? Czy zabrać nowego z klatki? Czy mimo pisków pozwolić im dojść do porozumienia? Nie chce zeby sobie zrobiły krzywdy bo oba są śliczne...
Jeżeli ten temat był poruszony to proszę pomóc mi go odnaleźć. Pozdrawiam
Dr_LooLoo
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 27, 2006 6:11 am

Bitwa

Post autor: Dr_LooLoo »

Zabrać nowego z klatki o ile nie chcesz powiększać szczurzej rodziny.
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

Bitwa

Post autor: zebra »

Czy zamierzasz je rozmnażać? Bo one się Ciebie o to nie będą pytać. Co zrobisz z dziećmi?
Czy któreś z nich jest wysterylizowane? A o ewntualnej krzywdzie powinnaś myśleć nawet, jeśli nie byłyby [quote="Marii"]śliczne... [/quote] :?
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
Marii
Posty: 19
Rejestracja: sob lis 11, 2006 7:23 pm

Bitwa

Post autor: Marii »

Nie, nie są wykastrowane. Myślałam o tym żeby wykastrować samca. Czy jak zostaną razem nawet na 1 noc, to jest prawdopodobieństwo ze będę miała maluchy? Postaram się załatwić kastrację jak najszybciej.Może nawet jutro.Tylko ten szczurek jest bardzo malutki i nie wiem czy to dla niego nie za wcześnie..
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

Bitwa

Post autor: zebra »

Odseparuj je Natychmiast. Przeczytaj tematy: http://szczury.org/viewforum.php?f=19 o rozmnażaniu. :twisted:
Ostatnio zmieniony wt lis 21, 2006 6:25 pm przez zebra, łącznie zmieniany 1 raz.
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
Marii
Posty: 19
Rejestracja: sob lis 11, 2006 7:23 pm

Bitwa

Post autor: Marii »

Tak tak, już odseparowałam. Po pierwszym poście od razu tam zajrzałam. Szczurek idzie do kastracji. Wiem, że głupotą było to co zrobiłam, ale to jest husky i jest prześliczny. Nie mogłam mu się oprzeć... tylko nie pomyślałam ze one od razu mimo młodego wieku mogą mieć maluchy. Ale ok, będę już postępować według zasad.
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

Bitwa

Post autor: zebra »

Czy masz weta znającego sie na szczurkach? Na wszelki wypadek przeszukaj dział: http://szczury.org/viewtopic.php?t=3029
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Bitwa

Post autor: ESTI »

Marii, proponuje teraz obserwowac samiczke i modlic sie, zeby w trakcie kontaktow z samcem nie miala rujki.
Samczyka niestety trzeba bedzie wykastrowac, ale postaraj sie to zrobic u weta wyspecjalizowanego w leczeniu gryzoni, zeby szczurek mial jak najmniejsze ryzyko komplikacji.
Obrazek
lina
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 06, 2006 10:02 pm

Bitwa

Post autor: lina »

A ile ma ten szczurek? Pamiętaj ze kastrować mozna dopiero jak dojrzeje (wiek ok 4 miesięcy)
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Bitwa

Post autor: bonsai »

Hmm... mi ostatnio pani weterynarz polecana na tym forum mówiła, że już ponad 3 miesięcznego samczyka można do kastracji przynieść.... :drap:
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Bitwa

Post autor: ESTI »

bonsai, generalnie samcow mozna kastrowac i wieku 2 miesiecy - tak robia w niektorych klinikach jak im sie spieszy - natomiast jest to niezalecane.
Najlepiej, zeby maluch mial skonczone 4 miesiace i byl w miare doroslym samcem.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”