[PASOZYTY] temat glowny

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: limba »

Podejrzewam ze to malenkie czerwone cos to moga byc wszoly.
[quote="Ktoś"]Zresztą szczurki to zwierzęta kanałaowe[/quote]
A co posiadasz dzikuska (sniadego badz wedrownego)? Bo jesli nie to Twoj szczur to nie kanalowy a laboratoryjny, a to jest diametralna roznica.
Zwlekajac z wizyta najzwyczajniej meczysz zwierzaka, szczegolnie jesli juz w tym momencie drapie sie do krwi. Nie wiem skad pomysl z nacieraniem oliwka i kapielami. :shock: :?
A iz tego co piszesz to zapraszam Cie do poczytania forum, bo swoja niewiedza mozesz zwierzakom wyrzadzic ogromna krzywde.
Ostatnio zmieniony czw lis 23, 2006 11:25 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Piter »

Ktosiu,
może na weterynarii nie ma specjalności leczenie szczurów, ale jest przedmiot w olsztynie na wecie zwany użytkowaniem i patologią zwierząt laboratoryjnych, zgadnij jakimi zwierzętami w szczególności tam się zajmują???
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: bonsai »

[quote="Ktoś"]Ciągle mówicie też, że wasze szczurki miałay to i tamto, a nie zauważacie, że wasz weterynarz naciąga was na grubą kasiorę?? Współczuję waszym podopiecznym...
Naiwni jesteście [/quote]

Masz rację... jesteśmy naiwni.. jestem naiwna, że byłam wczoraj z Astą u weterynarza i już wieczorem widziałam, że szczurcia na nowo zaczeła WOGÓLĘ się rusząc... :sciana2:
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: zebra »

Ktoś ,niestety nikogo tu nie przekonasz że weterynarze są zbędni, a domowe leczenie wszystko załatwi. Szkoda mi tylko Twojego szczurka.
Ostatnio zmieniony pt lis 24, 2006 6:24 pm przez zebra, łącznie zmieniany 1 raz.
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: ESTI »

Weterynarze sa rozni i niestety malo jest takich, ktorzy maja pojecie o leczeniu gryzoni...

Ktoś, a czy cokolwiek w koncu podales, bo jakos mi sie nie chce wierzyc, ze tak szybko i samo zniklo?
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: limba »

Ktoś, skoro jestes madrezjsza to po co prosisz o rade? Pasozyty (jesli to to) to nie jest bzdura. No ale skoro wiesz lepiej i nie docieraja do Ciebie argumenty to dla mnie EOT.
[quote="Ktoś"]ale już widać poprawę,[/quote] Ciekawe na jak dlugo. Jesli to swierzb to spodziewaj sie rychlego nawrotu.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: zebra »

[quote="Ktoś"]Nie piszcie proszę, że współczujecie moim szczurkom, bo jest im tu lepiej, niż gdziekolwiek!! Mają wszystko czego potrzebująi czego chcą!![/quote]

Skoro twierdzisz że doskonale wiesz czego szczury potrzebują i czego chcą, i jeśli im to zapewniasz, to po co to wszystko? Jeśli prosisz o pomoc to bądź na tyle konsekwentna i przyjmij czyjeś argumenty. Jeśli nie uważasz ich za przekonywujące, to po co dalsza dyskusja? Wiesz lepiej, szczury mają u Ciebie jak w raju - ok! Tylko nie rozumiem czego w takim razie oczekujesz od nas? :? I jeszcze jedno, mała propozycja, czy byłabyś w stanie ujawnić swój wiek?
Ostatnio zmieniony sob lis 25, 2006 2:43 pm przez zebra, łącznie zmieniany 1 raz.
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: zebra »

W takim razie dla mnie EOT. Powodzenia.
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: cucumberek »

Ktoś, ale pasożytów nie wyleczysz bez leków. To też są zwierzęta, i coś takiego jak oliwa na nie nie podziała. Tak samo jak tasiemca nie usuniesz bez leku. Naturalne metody- ok, ale przy czymś takim jak zaparcia czy biegunka. Ale pasożytów, jak już mówiłam, tym nie wyleczysz.
Ostatnio zmieniony sob lis 25, 2006 3:56 pm przez cucumberek, łącznie zmieniany 1 raz.
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś (Antoine de-Saint Exupery)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: limba »

[quote="Ktoś"]Napisałam, bo myślałam (ale się pomyliłam), [/quote] a ja myslalam ze chcesz pomoc swoim zwierzakom, ale tez sie pomylilam.
[quote="Ktoś"]ale skoro biegacie tylko z tymi biednymi szczurkami do lekarzy[/quote]
Tak oczywiscie, kiedy zachodzi potzreba. Ale skoro nie widzisz takiej potrzeby, to zycze powodzenia.
Sama sie przyznajesz ze masz szczury dopiero od niespelna roku, ale widze ze i tak wiesz lepiej. Zycze Twoim szczurom duzo zdrowia, najwyrazniej bedzie im bardzo potrzebne.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Nina »

Moje szczurki od jakiegoś czasu (ok.tydzień) dość często sie drapią. Dzisiaj mocno sie nasiliło. I stąd moje pytanie. Czy są jakieś pasożyty których nie widać gołym okiem? Przejrzałam dziewuszkom futerko i nic nie znalazłam. Uczulenie jest raczej mało prawdopodobne, od kilku dni jedzą głównie suchą karme, troche płatków kukurydzianych i jabłko. Jutro pójde z nimi do weta ale u mnie raczej słabo sie znają na ogonkach, dlatego mam jeszcze jedno pytanie. Co u ciurków stosuje sie na pasożyty?? (ewentualnie podpowiem wetce ;) )
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
szninkiel
Posty: 63
Rejestracja: sob gru 04, 2004 5:19 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: szninkiel »

A jakiej uzywsz sciolki? Moje mychy tez sie swojego czasu drapaly i nic nie bylo wiedac. Wet powiedzial, ze to swierzb, ktorego zlapaly najprawdopodobniej z trocin. Dostaly cos w zastrzyku (niestety nie pamietam co) i niebawem im przeszlo. Swirzb jest na poczatku niewidoczny, dopiero pozniej widac w futerku jajka (bardzo malutkie biale kuleczki, ktorych praktycznie nie da sie usunac).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”