[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: Beeata »

wiec pewnie kichanie alergiczne. szczurki maja delikatne,mocno wyczulone nochalki wiec zapach dezodorantu,odswiezacza do powietrza,perfumy ,dym papierosowy moze powodowac kichanie. Siano tez ma intensywny zapach. teraz bardzo pyla drzewa,kwitnie akacja....moze cos z tego?
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Serika
Posty: 96
Rejestracja: pn kwie 05, 2004 12:50 pm

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: Serika »

[quote="Beeata"]wiec pewnie kichanie alergiczne. szczurki maja delikatne,mocno wyczulone nochalki wiec zapach dezodorantu,odswiezacza do powietrza,perfumy ,dym papierosowy moze powodowac kichanie. Siano tez ma intensywny zapach. teraz bardzo pyla drzewa,kwitnie akacja....moze cos z tego?[/quote]

No i mam znowu problem... jest gorzej. Mala zaczela hmm jakby kaszlec. Wydawac z sebie dzwiek bedacy polaczeniem kichania i pisku... biedactwo. Najgorsze ze ie bardzo moge z nia jechac do lekarza bo sama jestem chora --;... w dodatku caly czas nie jestem przekonanana czy to cos da. Kataru nie ma, jest wesolutka i blyszczaca.. alergia jak nic... ale musi byc na pylki, bo z pokoju i klatki usunelam juz wszystko co moze uczulac - wysciolka to papier i troszke bawelny, jedzenie suche bez udziwnien, nie pale w domu, nie uzywam w pokoju perfum ani odswierzaczy powietrza... eeech jade jutro do doktora, niech ja obejrzy bo ja jej pomoc nie potrafie ;.; *sniff*
---
Ogony: Mala, Besztyja, Gejsha
Odeszly: Lucky, Szczurcia, Mycha

---
RATtamahatta
Posty: 95
Rejestracja: czw mar 11, 2004 2:16 pm

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: RATtamahatta »

oj z tym kaszlem to juz nie przelewki,nawet jesli byla to tylko alergia,to z tego co wiem u szczurkow nawet najmniejsze przeziebienie moze sie przerodzic w zapalenie pluc...u fetusi objawy byly identyczne,na szcescie skonczylo sie tylko(a moze az)na zapaleniu oskrzeli...pomogl ponad tydzien z baytrilem,witamina c,zyrtek i ten antybiotyk w plynie,robilam jej tez cos jakby inhalacje(lyzeczka wick waporub w miseczce i zalac wrzatkiem i na noc tuz przy klatce jak najblizej miejsca w ktorym spi)dawalam tez tak na wszelki wypadek calcium c (nie chciala jesc na sucho wiec takie jezynkowe rrozpuszczalam w malej ilosci wody i zostawialam zeby sie odgazowalo a potem z cukrem i na lyzeczke)jednak nie od razu jej przeszlo,jak bylo lepiej i juz chcialam odstawic leki ,mial miejsce nawrot,ale trwal tylko trzy dni i po wszystkiemu...

aha,trudno mi uwierzyc ze to alergia ,bo objawy sa IDENTYCZNE jak u mojej mychy(zreszta moje podejrzenia i proby leczenia tez wygladaly podobnie)a po wyleczeniu zapalenia oskrzeli minely jak reka odjal... :?
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: Beeata »

sprobuj oprocz weta domowe sposoby leczenia przeziebien,wiec mleczko z miodem i z czosnkiem.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: IVA »

Moim zdaniem jeżeli kichanie się pogorszyło i dołączył się do tego jak piszesz dodatkowy dźwięk, to jak najszybciej do weta.
Szczurki mają naprawdę delikatne drogi odechowe i łatwo przegapić poważną chorobę, która potrafi się szybko rozwinąć.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Serika
Posty: 96
Rejestracja: pn kwie 05, 2004 12:50 pm

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: Serika »

bylam wlasnie u weta uff.. jednak alergia ^^ dostala syropek powinno pomoc. Stanowczo wykluczyl zapalenie oskrzeli itp. Inna sprawa ze mala wyglada teraz strasznie bo okazalo sie ze strupek po zastrzyku trzeba bylo zerwac ... brr ma teraz rane wilkosci dwuzlotowki ;.; biedna malutka... mam jej ja codzinnie penicylinka skrapiac i czekac az sie zagoi...
---
Ogony: Mala, Besztyja, Gejsha
Odeszly: Lucky, Szczurcia, Mycha

---
KIRA ÂŁOBUZ

Oddech

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Niby wszystko jest dobze zachowanie Acani nie odbiega od normy i jej wygląd tez ale jakos dziwnie oddycha kiedy trzyma sie ja na rekach juz z daleka słuchac charczenie z poszątku myslałam ze to przeziębienie ale nic na to ne wskazuje nosek ma czysty i wszystko byłoby ok gdyby nie ten odgłos . Co to moze byc ?
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: IVA »

To moze byc przeziebienie, tyle że mogą być zajęte oskrzela i wcale nie musi być kataru. Moim zdaniem lepiej żebys poszła do weta, niech szczurka osłucha. Samo badanie nie jest drogie, natomist pewne koszty to leczenie ale im później tym większe.
Zdrówka dla Twojego szczurka.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
KIRA ÂŁOBUZ

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Dzieki! Ale chyba juz znam przyczyne poniewaz Acani jest szczurem szkolnym ale ja sie nią opiekuje i traktuje jak swoją a czasem nawet lepiej to ostatnio poprostu kto inny zmieniał ściułke i nasypał jej kolorowej i pachnącej ściułki . Dzisiaj miałyśmy jechac do weta ale po wyjściu ze szkoły wszystko jak ręką odjoł i juz jest wszystko dobze czyli to chyba alergia .
Czy tez tak myslisz?
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: GoHa »

Hm... albo moze ten odglos to taki swist jaki wydaja szczurki bardzo zaciekawione... Kiedy sa zaaferowane np. moje chlopaki to dak swiszczaco oddychaja... kiedy sa spokojne i wyluzowane to oddychaja normalnie.
Dobrze jest być kochanym... :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: Ania »

Uważam, ze to alergia. Dodatkowo szczury czują KILKADZIESIĄT razy mocniej i ktoś, kto wpadł na pomysł dosypania zaopachowej ściółki powinien był najpierw zapytać a przynajmniej pomyśleć, czy nie zaszkodzi.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
KIRA ÂŁOBUZ

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

No własnie tylko ze ja tam jestem codziennie przed lekcjami i wtedy robie drobne poządki daje jesc ,pic no ale nie zawsze starcza mi czasu na to zeby jej posprzątac a musze jeszcze sie nią zając dac jej troche miłosci przynajmniej te 15-20 minut
A oczywiscie dziewczyny z kułka kture ani razu nie przyszły przed szkołą uwazają sie za panie i władczynie . Ja nie moge przychodzic na kułko bo mam wtedy jeszcze lekcje ale raz udało mi sie wyrwac ze niby do ubikacji wchodze mówie dajcie mi ją a one do mnie KOLEJKA (wyobrazasz sobie ) myslałam ze rozszarpie na domiar złego wyrzuciły swiezo zmienione jedzonko i wode z wibowitem ( zmienione wszystko rano) . Ja pytam co sie z tym stało a one na to ze przeciez to woda stała od soboty i az zżułkła . No ale nic trzeba to jakos przezyc a Acani jest juz u mnie na wakacje i moje dziewczyny juz sie z nią zaprzyjazniły i oddycha jej sie bardzo dobze
SKALDAR
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 10:13 am

uczulenie? O_0

Post autor: SKALDAR »

Od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką szczurka. Jest młodziutki i jest nam wszystkim ze sobą dobrze... Problemem jest to, że szczurek po głaskaniu się drapie. Czyżby miał na mnie uczulenie? Mój facet też fizycznie niezbyt dobrze reaguje na szczurka. Jak ich wyleczyć?
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: IVA »

Dla człowieka jest wiele leków, które moga złagodzic objawy, zwłaszcza gdy te nie są zbyt uciążliwe. Mozna tez nauczyć sie z tym życ, tytaj jest sporo osób uczulonych na szczurki, a jednak je hodują.
Co do szczurzastego, to wcale nie musi być uczulenie a czyszczenie futerka z zapachu człowieka. Jeśli maluszek nie ma skaleczeń, to nie trzeba nic robić, samo mu przejdzie. Jesli pokażą się ranki najpier warto sprawdzic czy nie ma pasozytów a jesli to sie wylkuczy to zobaczyc na co może byc uczulony (nie koniecznie na ludzki dotyk). Gdy przyczyny nie mozna ustalic i wyeliminować a strupków jest sporo mozna podać zastrzyk odczulający. Zastrzyki te trzeba ponawiac co 2-3 miesiące, gdy objawy wracają, lecz nie są one tak całkiem obojetne dla zdrowia szczurka.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Aga
Posty: 158
Rejestracja: pt wrz 24, 2004 3:27 pm

[ALERGIA I UCZULENIE] temat glowny

Post autor: Aga »

Ale fajnie SKALDAR wreszcie ktoś z Wałbrzycha:)...mojego rodzinnego miasta...
....a co do szczurka to IVA ma rację...przejrzyj dokładnie futerko szczurka...a potem napisz co znalazłeś...
W szczurkowym raju--> Figunia..........(07 lutego 2006r)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”