[CZY NIE ZASZKODZI] Papier, tektura, sznurek

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[CZY NIE ZASZKODZI] Papier, tektura, sznurek

Post autor: oliwi@ »

Mój szczur lubi bawić się kulką z papieru jednak boje się bo zauważyłam że czasm ją obgryza i zjada ten papier ... Czy to mu nie zaszkodzi bo jeśli tak to zaprzestane tej zabawy
Ostatnio zmieniony ndz paź 15, 2006 6:22 pm przez oliwi@, łącznie zmieniany 1 raz.
moneeka

Nie zaszkodzi mu papier, ktory zjada?

Post autor: moneeka »

jestem tu na forum, tzw. laikiem, ale coś mi podpowiada, że o ile jest to kulka z czystego niedrukowanego papieru, to ta odrobina zjedzonego papieru nie powinna zaszkodzić. Napewno unikałabym kolorowych gazet ze zdjęciami itp. Kulajcie sobie dalej... kuluu... :)
PS. Mam nadzieję, że nie dostanę bury za głupią radę. :wink: O ile się taka okaże.
philosophos

Nie zaszkodzi mu papier, ktory zjada?

Post autor: philosophos »

Nie powinno zaszkodzić, ale oczywiście lepiej nie ryzykować i go papierem nie przekarmiać. ;) Są lepsze rzeczy do jedzenia dla szczura. Warto pamiętać, że do produkcji papieru używa się różnych środków chemicznych. A farba drukarska, z całą pewnością, może wywołać zatrucie u szczurka.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Nie zaszkodzi mu papier, ktory zjada?

Post autor: Mycha »

Również uwarzam, że czysta kartka papieru nie zaszkodzi, jednak radziłabym nie ryzykować i może lepiej byłoby kulać np. jakimś smakołykiem :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Aldieb

Nie zaszkodzi mu papier, ktory zjada?

Post autor: Aldieb »

Witam
zastanawiam sie teraz nad tym: czasem szczuras biegajacy po pokoju zwinie jakas kartke - czy to strona gazety, notatki :( czy inne swistki, nawet paragony sklepowe i zaciaga to do domku drac na kwalki uzupelnia sobie poslanko.
A do rzeczy - nic jej nie jest ale teraz sie zastanawiam, czy pozwolic (szczurka praktykuje to od dawna)
Pozdrawiam
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Nie zaszkodzi mu papier, ktory zjada?

Post autor: oliwi@ »

Mi sie zdaje że jezeli Twój szczur nie je tych papierów tylko buduje z nich gniazdo to ok. Jednak jezeli np na gazete nasika a farba zacznie sie rozpuszczac to moze mu zaszkodzic.
Aldieb

Nie zaszkodzi mu papier, ktory zjada?

Post autor: Aldieb »

Witaj
raczej nie je, ale, tak jak sugerujesz, czesto zasikuje papier - no coz, dziewczynie trzeba czesto zmieniac sciolke w domku, bo jak sie zapomni, to potem brzydko pachnie moczem. Jednak nie zauwazylam u niej jakis objawow. Zawsze moze wyjsc po jakims czasie. Trzeba jednak pilnowc, nie pomyslalam, ze farba drukarska moze byc toksyczna dla ogoniastaej.
Pozdrawiam goraco
Yarcio

[Czy nie zaszkodzi] Tektura, sznurek

Post autor: Yarcio »

Zrobilem swoim szczurkom domek tak jak mi poradzono z opakowania po chusteczkach. Niestety te dwa lobuziaki dzisiaj rano jak sie obudzilem poszarpaly go troszeczke :P Czy jesli sie najadly tego opakowania nic im nie bedzie? I jeszcze jedno...przyczepilem im do kratek sznurek (taki co jest przy torepkach jak sie daje prezent) i jego takze juz zdazyly lekko poszarpac....Czy takie materialy im nie zaszkodza?? Czy brzuszki ich nie rozbola??
qxik

Tektura, sznurek im nie zaszkodzi?

Post autor: qxik »

szczurek tak jak i np. krowa czy koza wytwarza enzymy trawiące celulozę znajdującą się w produktach pochodzenia roślinnego np. tektura ... wiec nic nie powinno im być
izunia

[Czy nie zaszkodzi] Tektura, sznurek

Post autor: izunia »

Juz pisalismy o tym na forum dobrze poszukaj i zalecam archiwum kazdy szczurek wszystko gryzie :?

na pewno nie zaszkodzi zreszta mysle ze nie jedza tego w takich ilosciach zeby moglo cos sie stac poprostu odgryzaja kawalki bawia sie nimi chowaja je w trocinki lub domku. Taka juz natura szczura


Tekst przeniesiony. Po co tworzyc dwa posty obok siebie, skoro mozna edytowac poprzedni?
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

[Czy nie zaszkodzi] - Papier

Post autor: Joanka »

Myślałam, że znajdę wyszukiwarką, ale o dziwo na słowo "papier" wyskakują dwa posty, żaden nie o tym, o co pytam.
Czy pozwalać szczurowi bez ograniczeń jeść papier? Czy może taka przetworzona, bielona celuloza zaszkodzi, np. spowoduje zaparcie? Chyba szczury jej nie trawią, ale tu też nie jestem pewna.
Falka obgryza mi kartki, książki, koperty z CD (fajnie potem wyglądają :D), a ja jej nie zabraniam, chyba, że książka jest nie moja, albo papier ważny. Wolę to, niż jak obgryza meble. :) Obgryziony papier połyka i dlatego pytam na wszelki wypadek.
Ostatnio zmieniony wt wrz 19, 2006 5:21 pm przez Joanka, łącznie zmieniany 1 raz.
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

[Czy nie zaszkodzi] - Papier

Post autor: Dory »

Jesteś pewna, że połyka papier? Moje kiedyś wykończyły gumkę do ścierania i bardzo się zmartwiłam, że to połknęły i się pochorują, a dopiero potem znalazłam mnóstwo opiłków za segregatorem :lol: .
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
ufcio.pl
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 5:55 pm

[Czy nie zaszkodzi] - Papier

Post autor: ufcio.pl »

Ja moim szczurkom daje paski papieru, które zanoszą sobie do klatki i robią z nich gniazdo albo sieczkę. Ale papier musi być czysty bez nadruków i farby. Najlepiej zwykła kartka papieru do drukarki. Jeszcze żadnemu z moich ogonków to nie zaszkodziło :D
ŁOSIE GÓRĄ !!!
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

[Czy nie zaszkodzi] - Papier

Post autor: Joanka »

[quote="Dory"]Jesteś pewna, że połyka papier? Moje kiedyś wykończyły gumkę do ścierania i bardzo się zmartwiłam, że to połknęły i się pochorują, a dopiero potem znalazłam mnóstwo opiłków za segregatorem :lol: .[/quote]
Absolutnie pewna, patrzyłam. :) Właśnie przed chwileczką oderwała większy fragment od mojego CV, usiadła tu i go wcina. Nigdy nigdzie nie zostawia opiłków.
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

[Czy nie zaszkodzi] - Papier

Post autor: Elbereth »

Chyba nie powinno zaszkodzić. Moim szczuraskom też się czasem zdarzają takie wyskoki, poobgryzają trochę książki albo kartki (Bella mi włazi do szuflady :evil: ).

Z papieru można zrobić ogonkom wspaniałą zabawkę 8) . Na kartkę papieru trzeba nasypać trochę karmy i/lub smakołyków (im smaczniejsza zawartość, tym bardziej będzie im się podobało), zgnieść w kulkę, w szczeliny powtykać np. pestki dyni i wrzucić do klatki. Potworki będą zachwycone :D (przynajmniej moje były, od razu zaczęły szaleć z tą kulką, a potem zaciągnęły ją do gniazda).
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”