Karma dla królika

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Fusher123
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 24, 2006 2:49 pm

Karma dla królika

Post autor: Fusher123 »

Mam puitanie. Dostałem karme dla Tequilli ale nie jest on dla szczurów tylko dla królika. Karma jest z Vitakraft'u "Menu vital" (tak sie chyba nazywa). Czy taka karme też mogę podac szczurkowi?? w zasadzie to karma nawet ładniej wyglada od mojej popredniej co miałem( Vitapol'u ). Czy nic nie bedzie jak Tequilla bedzie ja jadła?
Obrazek
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

Karma dla królika

Post autor: cucumberek »

Fusher123, stać się nic nie stanie, możesz ją dać bez obaw :) a Vitapolu ogólnie nie polecam.
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś (Antoine de-Saint Exupery)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Karma dla królika

Post autor: krwiopij »

Fusher123, możesz podać szczurkowi karmę dla królika, ale przygotuj się na to, że wielu składników szczur nie ruszy. Na przykłąd granulatu z siana (o ile w tej kamie jest taki). Ponadto musisz uzupełnić jakoś dietę szczurka - daj kawałek suchego pełnoziarnistego chleba, razowego makaronu, mięsa, nie zapomnij też o świeżych warzywach i owocach.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Karma dla królika

Post autor: MANIAK90 »

Ja akuatlnie podaje moim ogoniastym karmę dla królików i w sumie to nawet jest fajna bo ma więcej smakołyków...
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
Fusher123
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 24, 2006 2:49 pm

Karma dla królika

Post autor: Fusher123 »

wiem podaje jej troche mięska troche warzyw, owoców (tylko jabłek nie chce jeśc :O ) dodatkowo czasami mały kawałeczek sera, jakieś dropsy (aktualnie mam warzywne). Pestki z dyni oraz słonecznika itp. :) staram się urozmaicać. w klatce tequilla ma wapienko i suchy chleb do ścierania zębów ( ale pomimo to "chrupie" i trzeszczy zębami jak kłade się spać). Myslę że źle nie ma :)


edit:
a jeszcze tak zapytam. Bo moja szczurcia bardzo lubi lizać dłonie, wiem że jest to także przejaw że czuje sympatie do właściciela ale może jej tez kupic sól dla gryzoni? To że tak oblizuje palce może być zapotrzebowaniem na sól...?
Ostatnio zmieniony sob gru 02, 2006 8:39 pm przez Fusher123, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Karma dla królika

Post autor: krwiopij »

[quote="MANIAK90"]Ja akuatlnie podaje moim ogoniastym karmę dla królików i w sumie to nawet jest fajna bo ma więcej smakołyków...[/quote]
Tia... Kolorowych chrupek? Ja moim nie daję takich wcale. Wolę kupić razowy makaron czy jakieś ziarna w sklepie ze zdrową żywnością, niż zwierzaka chemicznymi barwnikami truć.

[quote="Fusher123"]a jeszcze tak zapytam. Bo moja szczurcia bardzo lubi lizać dłonie, wiem że jest to także przejaw że czuje sympatie do właściciela ale może jej tez kupic sól dla gryzoni? To że tak oblizuje palce może być zapotrzebowaniem na sól...?[/quote]
Nie wiadomo, ale jak kupisz sól, na pewno nie zaszkodzi. :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Fusher123
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 24, 2006 2:49 pm

Karma dla królika

Post autor: Fusher123 »

hmmm razowy makaron ... :P nawet nie wime jaki to :P w domu mam taki zwykły to też daje żeby sobie Tequilla pochrupała.
Obrazek
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Karma dla królika

Post autor: MANIAK90 »

Ja też nie wiem jaki to razowy makaron...:/
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Karma dla królika

Post autor: krwiopij »

Razowy to z mąki razowej. :P Łatawo go poznać, ma ciemniejszy od normalnego, brązowy kolor. Rzadko można go spotkać, ale powinniście znaleźć go w jakichś większych makretach.
Obrazek
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Fusher123
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 24, 2006 2:49 pm

Karma dla królika

Post autor: Fusher123 »

przy najbliższej okazji sprawdze czy jest w sklepie taki wynalazek :)
Obrazek
sarenka5
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 12:29 pm
Kontakt:

Karma dla królika

Post autor: sarenka5 »

Witam!
Tak się sklada,że prowadzę maly sklepik zoologiczny i w tej branży siedzę już ladnych kilka lat.I znam w zasadzie wszystkie typy karm dla szczurów.I o zgrozo nie ma ani jednej,która bylaby na tyle smaczna żeby moja Dzida zajadala się nią bez opamiętania.Raczej jest to dla niej ostateczność,jeśli nie ma mnie dlużej w domu i akurat nbic innego nie ma w misce.A jeśli chodzi o sklad wszystkich mieszanek dla szczurków czy innych gryzoni to są one robione tak żeby zaspokoić gusta wszystkich zwierząt a ilości poszczególnych skladników są uśrednione i nie zaspokajają upodobań poszczególnych zwierząt.
Dzida nie tyka np.chleba świętojańskiego i w zasadzie ziaren zbóż.Lubi fistaszki i te paskudne kóleczka w kolorach tęczy :?
Teraz podaję jej Megana dla gryzoni ale tylko dlatego zeby wychwycić co tak naprawdę jej smakuje a ten pokarm jest najbardziej wypasiony.
Do tego dosypuję jej suchą karmę dla psów czy kotów,corn flakesy,platki owsiane.
A poza tym to zauważylam że to co jednego dnia jej smakuje to drugiego pozostaje nietknięte :-(
ehh...a ostatnio zjadla kawalek mojej kurtki jeansowej i tym sposobem skreślila ją z listy moich ulubionych ubrań.I teraz owa kurtka jest moim stalym uniformem który zakladam gdy Dzidzia jest ze mną w sklepie...mozna sie pod tą kurtką tak mile ulokować i po prostu zadsnąc...
pozdrawiam
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Karma dla królika

Post autor: Ratata »

[quote="sarenka5"]Teraz podaję jej Megana dla gryzoni ale tylko dlatego zeby wychwycić co tak naprawdę jej smakuje a ten pokarm jest najbardziej wypasiony.
Do tego dosypuję jej suchą karmę dla psów czy kotów,corn flakesy,platki owsiane. [/quote]

A próbowałaś Xtra Vital? To naprawdę "wypasiona" karma, i nie ma w niej przynajmniej tych wszystkich niezdrowych paskudztw :roll:
Na karmy dla psów i kotów też radziłabym uważać - te tańsze, typu Whiskas, Pedigree zawierają masę barwników, spulchniaczy i polepszaczy smaku, które zbyt zdrowe dla szczura nie są.
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Karma dla królika

Post autor: bonsai »

Moje paszczurki dorawły wczoraj karmę dla kotów... nie byle jaką, tylko prawdziwą, świerzą purinkę.... wszystkim smakowało... Jumper też troszkę dostał. To chyba pierwsza rzeczm która smakowała całej 3... :jezor2:
sarenka5
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 12:29 pm
Kontakt:

Karma dla królika

Post autor: sarenka5 »

Witam!
A propos xtra vitala to znam go dobrze ale ani to ani vitakraft nie pasuja mojej dziewczynce tak naprawdę :cry: i trochę mi żal bo karmy są naprawdę dobre i dużo w nich pysznych jak dlam nie i wizualnie i zapachowo skladników.Próbowalam jeszcze Prestige z versele-laga ale tym też nie byla zachwycona.
A jeśli chodzi o suche karmy dla psów czy kotów to znam w zasadzie wszystkie dostępne na rynku i lata doświadczeń w branży,setki szkoleń i wiedza zdobyta na studiach pozwalają mi ocenić co jest dobre i dla kogo :D

A co do puriny to mam swoje zdanie.I ani moje koty ani Dzidzia jej nie jedzą.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”