[Klatka] - Wasze klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: merch »

Do impregnacji możesz użyć Behandli ( ikea) moim zdaniem bardzo dobrz sie sprawdza i nie jest toksyczna
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: L. »

W tym togodniu ide kupic ten środek do drewna :D
Klatka juz jest, mała narazie jest dość ostrozna. Wszystkich półek nie wsadziłam.
Na najwyzszą nie wiedziała zbytnio jak sie dostac to ją wasdziłam - jak odkryła, że ze schodków mozna zjezdżać to tylko tak po nich schodzi, jednak w góre tylko po szebelkach ;p hehe

I teraz mam pytanie.
Jak mozna zamiescic w klatce rure taką szara :P ? Zeby sie dobrze trzymała ? ;>
Hodowla Szczurów Rodowodowych Emerald Moon
http://www.emerald-moon.pl
ze mną: 7 szczurzych dam i 1 kot.
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Ratata »

Hm, w rurze najlepiej wytopić(np. rozgrzanym gwoździem) otwory, przeciągnąć przez nie drut i przymocować do klatki. Jeżeli chcesz mieć podwieszaną rurę, możesz spróbować zawiesić ją na metalowym łańcuszku, takim do kluczy chociażby :D
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Lazanka »

[quote="L."]Jak mozna zamiescic w klatce rure taką szara :P ? Zeby sie dobrze trzymała ? ;>[/quote]

Jesli chcesz przytwierdzic rure "na sztywno" (tak zeby jej nie bujalo) do boku lub sufitu klatki mozna zastosowac polobrecze z drutu czyli po prostu takie mocowania jak ma wiele poidelek tylko w odpowiednio wiekszym romiarze. Nie wiem czy to sie sprawdza jesli rura jest zupelnie gladka i bez kolanek - ale przy mojej z z kolankiem (ksztalt litery L) trzyma sie swietnie - no i latwo sie zdejmuje do mycia :) Ponaddto nie musialam dziurawic rury wiec roboty tez bylo z tym mniej :)
-=Lazanka=-
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: L. »

Dzieki dziewczyny.
Hmm.. Tez myslałam o jej przedziurawieniu ale jakos mi sie to nie widzie (ach, len ze mnie xDD) wiec zastasuje pomysł z podwieszeniem.
Rura jest z kolankiem takze problemu byc nie powinno.

A taką rure trzeba wyparzyć ?!
Hodowla Szczurów Rodowodowych Emerald Moon
http://www.emerald-moon.pl
ze mną: 7 szczurzych dam i 1 kot.
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Vella »

[quote="L."]A taką rure trzeba wyparzyć ?![/quote]

W zasadzie najlepiej wyparzyć wszystko co się da. Nawet nówkę kupioną w sklepie zoologicznym.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: L. »

acha :D
Hodowla Szczurów Rodowodowych Emerald Moon
http://www.emerald-moon.pl
ze mną: 7 szczurzych dam i 1 kot.
adel14
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 29, 2006 9:26 pm

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: adel14 »

mam pytanie bo wklatce którą chcę kupić są taki sprężyny prowadzace na pieterka -szczyr be dzie z tego kożystał nic mu sie nie stnie (zablokowanie itd) oprócz tego na pieterka prowadzą takie drabinki to brać czy nie :roll:
BENIO- zemną od
13.12.006r
gijane
Posty: 162
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:41 pm

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: gijane »

takie sprezynki sa przewaznie za male dla szczura. sa przewidziane na chomika.
ale zwykle sa tez wyjmowalne. wiec mozesz klatke wziac, i sprezynke wymontowac.
Ostatnio zmieniony czw gru 07, 2006 7:47 pm przez gijane, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzanka
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 24, 2006 4:52 pm
Lokalizacja: Łódź

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Grzanka »

Moje ciury włąsnie szaleja w nowej klatce ;). Nie jest ona co prawda zbyt wielkich gabarytow, ale ze wszelkich obliczen wynika ze jest wystarczajaca na dwa ogonki. Postaram sie wkleic kilka zdjec, kiedy juz ja zagospodarujemy.
Te klatke kupilam rowniez od wczesniej wymienianego Allegrowicza i jestem bardzo zadowolona z szybiej dostawy i z samego przedmiotu. :D
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: limba »

[quote="L."]Tez myslałam o jej przedziurawieniu ale jakos mi sie to nie widzie ([/quote]

W takiej rurze (jesli dobrze rozumiem takiej do kibla ;) ) nalezy i tak zrobic kilka otworow zeby to PCV (jesli sie nie myle) "oddychalo".
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Ratata »

Oj tak, zdecydowanie trzeba przedziurawić, chociaż to ciężka robota :?
I radzę od razu dużo, zwłaszcza jeżeli ma się samców... jednemu z moich chłopaków od przesiadywania w rurze odparzyły się jajka :oops:
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Lazanka »

otwory do wentylacji to inna bajka :) - i owszem przydaja sie zwlaszcza jak szczurki sporo tam siedza :) Ale takie otwory lepiej nawiercic a nie wytapiac - wyjda wieksze i rowniejsze.
Przy czym, uwazam ze takie otwory sa niezbedne przy dluzszym kawalky rury - bo jak ktos zawwiesza 20-25 centymetrowy to raczej nie potrzebuje dodatkowych wywietrznikow.

Natomiast nie wydaje mi sie by takie wywietrzniki zalatwily sprawe siuskow stojacych w srodku :/ Ja takiej sytuacji zapobiegam dajac im wygodniejsza alternatywe (hamaczek tunelowy) - dzieki temu dziewczyny nie spia w rurze a jedynie sie tam bawia wiec nie leza w siuskach.

[quote="limba81"]jesli dobrze rozumiem takiej do kibla ;) [/quote]

Hihi - no nie musi byc zaraz kanalizacyjna - ja np kupilam wentylacyjna bo lepiej sie to prezentuje i jest rone bez takich rozszerzen i przewezen jak w kanalizacyjnych :) Ale te tez sa PCV. Nie z PCV (z ruz dostepnych w marketach budowlanych) sa robione chyba tylko takie waskie kanalizacyjne (do srednicy 5 cm) oraz tzw drenarskie - ale drenarska sie kupuje w rolce 50 metrowej. A no i rynnowe metalowe :) Bo jak plastik to tez PCVki sa....
-=Lazanka=-
MaJuNiA
Posty: 15
Rejestracja: pn gru 04, 2006 4:30 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: MaJuNiA »

ja mam pytanko, dla jednego szczurka ewentualnie dla dwoch (na razie mam jednego) starczy taka klatka: http://www.allegro.pl/item147499748_kla ... wosc_.html , bo na razie mam terrarium ale mysle o kupieniu klatki..
mam Gucia od 3.12.2006:)
Asiulka
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 04, 2006 12:54 pm
Kontakt:

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Asiulka »

Ta klatka nadaje się dla dwóch szczurków

http://www.allegro.pl/item147570350__ko ... 36x55.html
ta ma takie same wymiary i jest tańsza, ale chyba do tamtego sprzedającego forumowicze mają większe zaufanie
Ostatnio zmieniony pt gru 08, 2006 9:58 pm przez Asiulka, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”