Pierwszy raz szczur w domu

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Olaszek
Posty: 19
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 4:42 pm

Pierwszy raz szczur w domu

Post autor: Olaszek »

Hej!! :D :D
Mam zamiar kupić szczurka,ale nie wiem jaką kupić klatkę i jak ją urządzić.Czy będzie to dużo większym obciążeniem jeśli kupię 2 szczurki??Mam królika.Czy szczur może z nim mieszkać w jadnym pokoju??Ile może kosztować rasowy szczurek?? :drap: :roll:
lepiej kupić 2 samce czy 2 samiczki???


Proszę o radę! :drap:
Pozdrawiam :przytul:
Ostatnio zmieniony ndz gru 10, 2006 7:24 pm przez Olaszek, łącznie zmieniany 1 raz.
I'm believe in yesterday...
Grzanka
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 24, 2006 4:52 pm
Lokalizacja: Łódź

Pierwszy raz szczur w domu

Post autor: Grzanka »

O wyposazeniu klatek bylo naprawde duzo tematow i wystarczy poszukac troche.
http://szczury.org/viewforum.php?f=18 <= tu znajdziesz wszystko czego potrzebujesz
Klatke najlepiej kupic duza i z pieterkami (chyba dobrze strawdzaja sie plastikowe, bo drewniane przesiakaja moczem, a z pretami sa niebezpieczne dla zdrowia łapek szczegolnie mlodego ogonka).
Kalkulatorek, ktory pozwoli ci obliczyc ile szczurkow moze mieszkac w danej klatce:
http://www.fancy-rats.co....lator/index.php
Jezeli chcesz miec szczurka, to koniecznie musza byc dwa lub wiecej, pozniewaz chyba kazdy lubi towarzystwo, a to sa stadne stworzonka ;). Ja mam dwoch facetow i to chyba zalezy od własciciela jaka chce miec plec szczurkow w domu. Dwa szczury moga sie dogadywac rownie dobrze co dwie panie. Co do rasowych szczurkow, nie mam doswiadczenia, wiec nie moge ci pomoc ;). Mam nadzieje, ze ci jakos pomogłam i nastepnym razem prosze uzywaj opcji szukaj, bo wiele tematow bylo juz poruszanych, pozdro. :D
Ostatnio zmieniony ndz gru 10, 2006 8:48 pm przez Grzanka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Pierwszy raz szczur w domu

Post autor: limba »

[quote="Grzanka"]Jezeli chcesz miec szczurka, to koniecznie musza byc dwa lub wiecej,[/quote]

tej samej plci, badz wykastrowane. Zapraszam do lektury forum, spisow tresci. Na podstawowe pytania na bank odpowiedz znajdziesz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
bajka145
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 06, 2006 1:23 pm

Pierwszy raz szczur w domu

Post autor: bajka145 »

Co do płci to zależy kto co lubi, z własnego doświadczenia wiem,że szczurki-panowie są większymi pieszczochami, ale moze to byc tylko zbieg okoliczności. Co do liczby to lepiej im będzie choćby we dwójkę niż samotnie bo to zwierzątka stadne.Co do królika to tak, szczurek może mieszkać z nim w jednym pokoju bo niby czemu miałby nie móc.Klatka przydałaby się dość spora bo szczury to żywe stworzonka, lubia ruch i dobrze zeby miały miejsce do zabawy.Proponuje Ci wyposażyć klatkę w hamaki bo szczury uwielbiają w nich spać.Co do reszty to dostałeś linki więc poczytaj je sobie.Życzę powodzenia w wyborze szczurzysz przyjacieli.PS. co do ceny rodowodowych szczurków(rasa jest tylko jedna, szczurki różnia się umaszczeniem) to należy dowiedzieć się od hodowców, zależy w jakiej hodowli i jakiego szczurka chciałbyś mieć.
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Pierwszy raz szczur w domu

Post autor: bonsai »

Ceny to chyba coś ok. 60 zł za szczurka.... kiedyś gdzieś widziałam taką cenę w któreś hodowli...[ kiedyś w tym wypadku oznacza jakiś miesiąc-dwa temu....]
Zoltar
Posty: 100
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 9:48 am

Pierwszy raz szczur w domu

Post autor: Zoltar »

[quote="bonsai"]Ceny to chyba coś ok. 60 zł za szczurka....[/quote]

Chyba 6zł. Czy są wogóle "rasowe" szczurki ?
Zresztą szczurek to najmniejszy wydatek, jego wyprawka, a nastepnie to co w zyciu przetrawi i zniszczy. to są już koszta :D
Pozdrawiam
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

Pierwszy raz szczur w domu

Post autor: Lazanka »

Zoltar: pytanie brzmnialo:

[quote="Olaszek"]Ile może kosztować rasowy szczurek?? [/quote]

wiec moze czytaj porzadnie watek nim cos napiszesz - a jesli nei znasz odpowiedzi to nie rob zamieszania. Za 6 PLN to sobie kupisz szczurka w zoologu - rasowe kosztuja od kilku do kilkunastu krotnie wiecej.

[quote="Zoltar"]Czy są wogóle /ort "rasowe" szczurki ? [/quote]

Owszem sa i mozna sporo informacji o takowych na forum znalezc. Dodatkowo itnieje tez forum hodowcow szczurow rasowych ( SHSR )
-=Lazanka=-
Zoltar
Posty: 100
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 9:48 am

Pierwszy raz szczur w domu

Post autor: Zoltar »

[quote="Lazanka"]wiec moze czytaj porzadnie watek nim cos napiszesz[/quote]

Po co się od razu denerwować ?

[quote="Lazanka"]a jesli nei znasz odpowiedzi to nie rob zamieszania[/quote]


W ksiażce po prostu przeczytałem, że są dwa gatunki szczura, przy czym ten domowy, to jest szczur. Też wszystkiego nie musze odrazu wiedzieć, a forum temu służy zeby wyprowadzać z błędu. Po prostu nie wiedziałem, że nie znam odpowiedzi, ale dobra nie zwiększajmy zamieszania. Dzięki temu juz wiem :D


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn gru 11, 2006 2:18 pm przez Zoltar, łącznie zmieniany 1 raz.
Olaszek
Posty: 19
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 4:42 pm

Pierwszy raz szczur w domu

Post autor: Olaszek »

Dzięki za pomoc :D :D :D :D :przytul: :przytul: :przytul:
I'm believe in yesterday...
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Pierwszy raz szczur w domu

Post autor: Ratata »

Cennik jest na stronie Rat's Troop.
Co do królika - mogą mieszkać razem w tym samym pomieszczeniu, musisz tylko pilnować, żeby zwierzak aktualnie biegający po pokoju nie wsadził łapek/nosa do drugiej klatki, bo może skończyć się to tragicznie.
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Olaszek
Posty: 19
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 4:42 pm

Pierwszy raz szczur w domu

Post autor: Olaszek »

Jakie książki o szczurkach polecacie??? :roll: :roll:
:pomocy:
I'm believe in yesterday...
_fox_
Posty: 121
Rejestracja: wt lis 07, 2006 11:32 pm

Pierwszy raz szczur w domu

Post autor: _fox_ »

W każdej książce jes mniej więcej to samo. Ja sam mam 4 poświęcone samym szczurom i za najleprzą lekturę uważm forum.
Ostatnio zmieniony śr gru 13, 2006 10:43 am przez _fox_, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing is sacred to the rats.
Everything is simply another meal.
Zoltar
Posty: 100
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 9:48 am

Pierwszy raz szczur w domu

Post autor: Zoltar »

Myślę jednak, że książka na początek to dobra rzecz. Forum zawiera mnóstwo przydatnych informacji jak również bzdur, po zatym sposób forumowej prezentacji dla kogoś kto początkuje jest mało przejrzysty. Książka daje jako takie ogólne wyobrażenie, a wtedy adept w razie wątpliwosci przynajmniej wie o co pytać na forum.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr gru 13, 2006 11:10 am przez Zoltar, łącznie zmieniany 1 raz.
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Pierwszy raz szczur w domu

Post autor: czukukkcza »

" książka na początek to dobra rzecz"

a fige,a nie dobra rzecz.
o ile ptaszniki i fretki się doczekały w miarę dobrych książek,to w książeczkach autrostwa M.Huszcza są takie bzdury powypisywane że onuce z nóg spadają.
np.wyżej wymieniony pan Huszcz twierdzi[i spotkałam się z tym nie w jednej jego książeczce,ale w DWÓCH pozycjach jego autorstwa] że najlepiej trzymać parkę szczurów,a powstałą z tejże parki rodzinkę kontrolować poprzez częste oddawanie maluchów do zoologika.traktuje zwierzęta przedmiotowo-książka jest dobrym pomysłem?moim skromnym zdaniem NIE.
najlepsiejsza na początek jest lektura forum.o.
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Pierwszy raz szczur w domu

Post autor: bonsai »

czukukkcza, popieram... nigdy w ręku nie miałam żadnej książki o szczurach, zaczynałam mając tylko podstawowe informacjie o gryzoniech [kiedyś hodowałam chomiki]. Obecnie prawie wszystko co wiem, to dzięki forum...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”