Mleko

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Mleko

Post autor: sauatka »

ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Mleko

Post autor: ESTI »

satanka666, wiem, zauwazylam. ;)
Obrazek
Freda
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 5:11 pm

Mleko

Post autor: Freda »

Potwierdzam z ta szkodliwością mleka-moja świętej pamięci już szczurka przepadała za nim- w każdej postaci. do tego jogurty, serki... I zaczęla się alergia, wizyty u weterynarza, zastrzyki, masci, depresje... Straszna historia. Nie krzywdźcie swoich szczurów! one tego mleka naprawde nie potrzebują!!!!!!!!!!!!!! :bije:
ania234
Posty: 219
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 6:24 pm

MLEKO

Post autor: ania234 »

Czy można dać szczurkowi raz na miesiąc mleko?? Czy nic jej sie nie stanie ?? :drap:
Czytałam że szczurowi mleko może zaszkodzić czy to prawda???
z gory dzieki za odpowiedzi.
Ze mną Wiki i Sensi
W serduszku Dżeki i Lili :*
Wielombrowek
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 28, 2006 3:47 pm

MLEKO

Post autor: Wielombrowek »

Ja dawałam swojemu szczurkowi mleko i nic mu nie było więc myśle że twojemu też nie będzie
gijane
Posty: 162
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:41 pm

MLEKO

Post autor: gijane »

ja bym odradzala dawanie mleka.
na krowie mleko uczulonych jest mnostwo ludzi (wiekszosc) i zapewne tez wiekszosc szczurow. objawy moga nie byc zauwazalne. krowie mleko generalnie jest chyba najgorszym mozliwym pod tym wzgledem z dostepnych powszechnie.kazeina z mleka krowiego jest silnie uczulajaca.
przy czym ludzie nie trawia w zaasadzie bialek z mleka, bo nie maja do tego odpowiednich enzymow-zanikaja one po okresie karmienia piersia.mysle ze i u szczurow takie enzymy nie wystepuja po przejsciu na pokarm staly.

jak wynika z niektorych przeprowadzanych niedawno badan, nawet wapn z mleka nie jest przyswajalny,lub tez przyswajalny w bardzo niewielkim stopniu.

mysle ze nie ma sensu dawac szczurom mleka.moze im zaszkodzic, a raczej nie ma z tego zadnych korzysci. lepiej dac twarog, jogurt czy serek.
ania234
Posty: 219
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 6:24 pm

MLEKO

Post autor: ania234 »

oki dzieki :thumbleft:
Ze mną Wiki i Sensi
W serduszku Dżeki i Lili :*
Kora
Posty: 139
Rejestracja: pt lis 17, 2006 3:40 am

MLEKO

Post autor: Kora »

Ja się troszkę kieruje zasadą co "dobre dla człowieka dobre i dla szczurka"; no i zdrowym rozsądkiem :lol: .
Zasada zdrowego żywienia mówi że mleko jak sama nazwa wskazuje jest dla cielaków czyli nawet u dorosłego człowieka nie jest specjalnie wskazane w dużych ilościach.
Mleko krowie to typ kazeinowy aby trawić kozeinę jest potrzebny enzym podpuszczki którego organizm dorosłego człowieka nie produkuje w związku z tym mleko jest produktem ciężko strawnym oraz wysoce alergizującym jak już tu wspomniano. Przyswajalność wapna z mleka jest gorsza niż np z warzyw lub orzechów, zawiera tłuszcze zwierzęce powodujące zwiększenie cholesterolu.
Dlatego lepszym rozwiązaniem jest kefir czy jogurt który posiada przyjazne dla flory bakteryjnej "mikroby".

Oczywiście jak na mój nos mleko podane raz na jakiś czas nie „zabije” szczuraska ale jeśli nie jest mu to do niczego potrzebne to po co :drap:

:ops: umknął mi post powyżej chyba się powtórzyłam, no cóż będzie powielone ;)
Ostatnio zmieniony sob gru 09, 2006 6:20 pm przez Kora, łącznie zmieniany 1 raz.
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć"
_fox_
Posty: 121
Rejestracja: wt lis 07, 2006 11:32 pm

MLEKO

Post autor: _fox_ »

Jest rodzaj mleka produkowany dla kotów(nie pamiętam jakij firmy). Jest to mleko specjalnie przygotowane i nie uczulające. Jest na pewno bezpieczniejsze dla ciurów niz mleko kartonowe ;)
Nothing is sacred to the rats.
Everything is simply another meal.
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

MLEKO

Post autor: Ratata »

Whiskas robi mleko dla kotów o znacznie obniżonej zawartości laktozy, faktycznie szczury reagują na nie lepiej, niż na zwykłe mleko, poza tym mała buteleczka kosztuje tylko 4-5 złotych. Można też dostać mleko dla kociąt w proszku, ponoć bez laktozy, ale jest ono dużo droższe. Poza tym mozna przecież kupić inne mleko, chociażby kozie... ;)
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Gośka
Posty: 79
Rejestracja: pn paź 02, 2006 8:40 am

MLEKO

Post autor: Gośka »

Moje szczuraski zajadają :lol: się bułeczką maczaną w mleku dla kociąt "KLARA" jest nie drogie. Kartonik mały kosztuje 1,80 . Oczywiście nie daję im za często choć widząc jak im to smakuje to mam wyrzuty sumienia . :-(
Generał [']
Kora
Posty: 139
Rejestracja: pt lis 17, 2006 3:40 am

Zakochana W Szczurach

Post autor: Kora »

Temat jest w dziale "Melko" ale dodam tylko dla jasności że nie tylko chodzi o to że jest tłuste bo to najmniejszy problem ale o to że szczury jaki ludzie nie produkują podpuszczki potrzebnej do strawienia mleka dlatego jest nie zalecana dla dorosłych osobników a tym samym jeśli już to wspomagana do trawienia, lepsze są kefiry, jogurty.
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć"
magda18
Posty: 859
Rejestracja: śr cze 28, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: SadyCity

MLEKO

Post autor: magda18 »

Moje dziewczyny uwielbiają mleko...Nie dałąm im go, same sobie z mojego kubka z odstraszającym otkiem wzięły, a widząc jak im smakuje daje im rozwodnone razem z białym pieczywem. Myślę, że taki przysmak podawany od czasu do czasu im nie zaszkodzi:)
['] Fufa, Czarnullka, Mariolka, Biscuit i Pooja za Tęczowym Mostem [']
Ze mną: Mojra i Kitraszek vel Zuź
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

MLEKO

Post autor: Ratata »

To już lepiej pieczywo razowe i mleko dla kotów ;)
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Tulka
Posty: 58
Rejestracja: wt paź 03, 2006 4:21 pm

MLEKO

Post autor: Tulka »

Od początku miałam problem z żywieniem szczurci ( przez pierwszy miesiąc nie jadła prawie nic :roll: ), więc cieszyłam się za każdym razem, jak widziałam, że łyka coś, co nie było wodą :D A mleko z wodą było pierwszą kalorycznym posiłkiem spałaszowanym w całości... . :hihi:
Żadnej z nikim Styczności. Żadnej Wymiany Myśli... Taka rozmowa do niczego nie prowadzi, zwłaszcza jeśli w drugiej części rozmowy ukazuje się ogon tej osoby.
To ja Kłapouchy.... to tylko ja, Kłapouchy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”