Mleko

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

MLEKO

Post autor: szpaczek »

wiem że jest mleko dla kociąt z whiskasa ale czy ono sie dla szczurów nadaje to nie wiem:(
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

MLEKO

Post autor: Ratata »

Bardziej, niż krowie, ponieważ ma obniżoną zawartość laktozy.
Wiem, że się powtarzam, ale to wszystko było już omawiane na forum, wystarczy wpisać cokolwiek w wyszukiwarkę i na pewno znajdzie się parę tematów :P
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
kinga1991
Posty: 146
Rejestracja: pt gru 15, 2006 8:13 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska

RE: MLEKO

Post autor: kinga1991 »

Ja mojemu Milankowi normalnego mleka nie daje . Raz dałam i dostał biegunki to oczywiście ja jak to ja wielka panikara poleciałam od razu do weta :D :P Powiedział , że mozna dawac mleko w proszku dla niemowlat . Smaku mleka to za bardzo nie ma :P ale Ogonek pije a witaminki sie przydadzą :D
Kinga1991 
http://kinga1991.fotosik.pl/albumy/147307.html
Moi chłopcy :*

http://www.kinga1991.fotosik.pl 
>>looknij czasem<<
Awatar użytkownika
maisy
Posty: 176
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:50 pm

RE: MLEKO

Post autor: maisy »

Moja Maisy uwielbia wszystkie produkty mleczne O_o a przez moje 10 lat hodowli szczurków nic im się nie stało. Wiem ,że moja wypowiedź wszystkim wyda się dziwna i już sobie wyobrażam tłum cytujących ,ale dałam raz szczurkowi trochę mleczka do miseczki. I tak mu to zasmakowało ,że nie mogłam się powstrzymać o dawaniu szczurom mleka .Teraz powoli przestaję wierzyć w powiedzenie "szczury nie lubią mleka" Oczywiście chcę tylko powiedzieć ,że moje szczurki lubią mleko ,to nie oznacza ,że uważam ,że nie jest szkodliwe.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maisy
Posty: 176
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:50 pm

RE: Zakochana W Szczurach

Post autor: maisy »

w tym dziale przykro mi Guest ,ale muszę się zgodzić z Anią i z Korą. Wszystko jest napisane w temacie "mleko"






----------------------
maisy patrz na daty postow. Post z 2003.
limba81 mod
Ostatnio zmieniony pn kwie 16, 2007 4:57 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nya
Posty: 53
Rejestracja: wt paź 24, 2006 8:33 pm

RE: MLEKO

Post autor: Nya »

hmm... ja szczurowi mleka dałam tylko raz. Dostał biegunki... ja sama bardzo źle się czuje po mleku więc jak mniemam szczurowi też nie spodobały się efekty... poza tym czytałam gdzieś że białka zawarte w mleku wręcz "wypłukują" wapń z kości (nie pamiętam dokładnie ale najprawdopodobniej były to białka) i choroby jak np osteoporoza zdarzają się najczęściej w krajach, w których pije się najwięcej mleka (w Japonii nie pije się mleka i w samym tylko Kioto żyje czterysta osób, które ukończyły 104 lata) :] W dodatku proces pasteryzacji sprawia, że mleko sprzedawane w sklepach staje się zupą pełną martwych bakterii... mało zachęcające -.-
"I wonder how winter will be with a spring that I shall never see..."
Anza
Posty: 85
Rejestracja: pt maja 18, 2007 10:56 am

RE: MLEKO

Post autor: Anza »

Ja osobiście mleko daje baaaardzo sporadycznie i to zazwyczaj rozcieńczone i z miodkiem :-)

Co ciekawe - mleko też szkodzi na krew i produkcje hemoglobiny [size=x-small](przyswajanie żelaza)[/size] ...ja osobiście mam duuuże problemy, żeby to żelastwo sobie przyswoić, więc lekarz zabrania mi wogóle spożywania mleka, którego na szczęście i tak nie lubie. Jako ciekawostke moge podać, że nie później jak w pół godziny po wypiciu pół- do kubka mleka mdleje z niedotlenienia mózgu [size=x-small](hemoglobina transportuje tlen w krwi!)[/size], więc skutki tego są u mnie natychmiastowe. Tak samo mam z kofeiną, więc kubkiem kawy ^^"

Za to przetwory mleczne [size=x-small](kefiry, jogurty, twarogi, serki homogenizowane etc.)[/size] są jak najbardziej dobre - mają prawie całkowicie inne właściwości i skutki niż zwykłe mleko. Ponad to są wogóle przyswajane i trawione przez dorosłe organizmy w przeciwieństwie do mlecznej laktozy i nie tylko tego składnika mleka. Co za tym idzie - raczej nie powodują biegunek, co bardzo często jest skutkiem spożycia mleka.

Jeśli coś nie jest dobre, a może zaszkodzić - to ja raczej bym nie podawała i teraz zastananiwam się nad słusznością wogóle tego mleka... ale to oczywiście indywidualna sprawa każdego :-) Ja osobiście uważam też, że jeśli coś nie jest wyraźnie szkodliwe [size=x-small](nie powoduje skutków ubocznych jak np. biegunka)[/size], a się to lubi - można czasami podać :-D
Mori - odratowana ze 'złego' sklepu ;o)
...dwie kluchy z interwecji, Cave i Rouge, już u mnie!!!
Jumper[*], Kena[*], Vicky[*], Raven[*] ;(
+ Hacker;* (golden retriever) oraz Szajbus i Poison (ptaszniki)
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Mleko...

Post autor: Ausaya »

Wiem ze szczurki moga dostac uczulenia na bialko, dlatego chce zapytac. Moje glupolki bardzo lubia mleczko i czasem im je daje. Dostaja pol szklanki na 5 co kilka dni. Czy to nie za duzo? Nie zauwazylam wiekszej ilosci strupkow, ale akurat one czasem je miewaja bo siostry za mocno i za bardzo intensywnie czyszcza reszte, wiec czasem sie krewka uleje (w tym momencie Ebola tylko ma jednego, ale to raczej ugryzienie)
Jest jakas powiedzmy maksymalna dawka mleka/bialka dla szczurka?
Awatar użytkownika
julia i stefan
Posty: 137
Rejestracja: wt lut 05, 2008 11:29 pm
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Mleko...

Post autor: julia i stefan »

Moj stefan tez bardzo lubi mleko!! jak dam mu owsianke na mleku to wypije mleko a owsianke zostawi :). co do ilosci to nie wiem ile mozna dawac ale chetnie sie dowiem :D
Nie ma Ciebie nie ma mnie...
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mleko...

Post autor: sophiya »

My ciągle mówimy o mleku dla kotów?

Dawka białka to dosyć indywidualna sprawa. Nie wiem jaka jest górna granica ilości podawania białka, ja zawsze obserwuję, czy nie drapią się zbyt często i sprawdzam obecność łupieżu.
Raz na kilka dni/tydzień to imo odpowiednia dawka. Wetka zalecała nam kaszki dla dzieci raz na tydzień, ale ja mam 2, nie 5 ogonów :D .
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mleko...

Post autor: Ausaya »

Nie no ja mowilam o normalnym mleku, takim od krowki ;] a to nie mozna takiego? Tego dla kotow nie chcialy pic.
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mleko...

Post autor: sophiya »

Z krowim mlekiem to jest tak:

Człowiek to jedyny gatunek, który pije mleko nie swojego gatunku, i to nawet po osiągnięciu dojrzałości. Może to robić dzięki temu, że wykształcił sobie w żołądku podpuszczkę. Inne zwierzęta są pozbawione podpuszczki, dlatego krowie mleko jest dla nich ciężkostrawne. Mleko dla kotów to mleko krowie, pozbawione laktozy [czyli tego niestrawnego].
blackhevonen
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 07, 2008 10:55 am

Re: Mleko...

Post autor: blackhevonen »

nie zgadzam sie co do niestrawności krowiego mleka, ponieważ karmiłam nim młode źrebaki, które zostały niezaakceptowane przez matkę, wiem że to dziwny przykład, ale konie mają delikatniejsze żołądki od szczurów (nieprawdopodobne przecież takie wielkie, ale jednak), jakby mleko było ciężkostrawne to źrebol mógłby dostać kolki co u koni może skończyć sie nawet śmiercią. Ogólnie swoim szczurom daje mleko, bardzo je lubią i nic im sie nie dzieje.
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: MLEKO

Post autor: UprzejmaCegła »

Tak się zastanawiałam i nigdzie nie znalazłam takiej informacji.
Czy szczurkom można podać "mleczny start"?
To taka kaszka z mlekiem, którą zalewa się wrzątkiem, ostatnio pojawiła się reklama tego produktu.
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: MLEKO

Post autor: Vicka211 »

Hem.. Jak miałam próbki kiedyś tego toto podałam i nic ogonom nie było :P
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”