[Niszczenie]jak oduczyć niszczenia? Czy to w ogóle możliwe?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Cela_ja
Posty: 29
Rejestracja: sob wrz 03, 2005 5:13 pm

szczur niszczyciel

Post autor: Cela_ja »

kiedyś w lecie wystawiłam klatkę mojego szczurka wraz z nim na balkon. Zamknięta oczywiście. Rano to było... i wyszłam i wróciłam po południu. wyszłam na balkon żeby wziąć klatkę do domu patrze a w klatce i na około pełno strzępków beżowego polaru. patrze... 0.5metra od klatki stała suszarka z ciuchami i.... i obgryzionym ściągaczem od ulubionych spodni mojej mamy (tylko tyle z nich zostało). Okazało się że gdy mnie nie było mama powiesiła pranie.... ale ja nie wiem jak to się mogło stać.... klatka zamknięta stała 0.5 jak nie więcej metra od spodni i nie było w ogóle wiatru....
Do dziś nie wiem w jaki sposób mój szczurasek narobił takiego zamieszania
crow25
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 5:22 pm
Kontakt:

szczur niszczyciel

Post autor: crow25 »

zmoim samcem wczoraj chcial m zrobic z bluzy swoje gniazdo lecz szybko sie spostrzeglem i skonczylo sie tylko na malej dziurze w rekawie :) fux jak nic . dzisiaj prubowal rozwalic swuj domek z plastiku oderwal jedna nuszke z poddasza normalnie do wszystkiego sie bierze . tydzien temu pozbylem sie 20cm kwadratowych tapety w pokoju ale to byla moja wina on od poczatku widzialem ze wszystko gryzie i przycisnolem jego klatke do samej sciany budze sie patrze a tapeta rozwalona szczescie ze mam duzo plakatuw pilkarskich i zaklejimlem bo jak muj tata by zobaczyl to by polecial ten szczr z mojego domu :sad2: nieiwem co z tym zrobic ale hyba to normalne ze tak wszystko gryzie??
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

szczur niszczyciel

Post autor: sue »

Nalepiej kupic wapienko, możliwe że w ten sposób ściera sobie zęby ale oczywiście nie wykluczone że ma pociąg do gryzienia ;)
I jeszcze prośba - popracuj nad ortografią, albo sobie ściągnij najnowszą mozillę które błędy poprawia, albo tekst posta najpierw wklejaj do worda czy OO
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
magda18
Posty: 859
Rejestracja: śr cze 28, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: SadyCity

szczur niszczyciel

Post autor: magda18 »

Ja czegoś nie kumam....mam dwa wapienka o różnych smakach, dziewczyny mają gniazdko uwite z chustek, papierów, gazet (emff..), siatek (drugie empfff..), mają dostają twardzy (lekko zasuszony) chlebek wieloziarnisty do ścierania ząbków, a i tak dziobią co się da. Zwłaszcza dominująca Czarnula, potrafi wcisnąć się (jak ona to robi, naprawdę jest wielka! :shock: ) za szafę, tak, żebym nie mogła jej wyciągnąć i ją zżera od środka! Tak po prostu! Jak już się jej znudzi, włazi pod poduszkę i przeżuwa...hitem było, gdy wygryzła idealny kwadrat w pościeli, po czym zaniosła łatkę do klatki....ech....okablowania już nie mam, zostało zjedzone. Na nic podklejanie do ściany, właziły po rurach...o, a w płycie gipsowej mam zwykłą dziurę...
['] Fufa, Czarnullka, Mariolka, Biscuit i Pooja za Tęczowym Mostem [']
Ze mną: Mojra i Kitraszek vel Zuź
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

szczur niszczyciel

Post autor: maua_czarna »

Chyba tak to juz jest,ze samiczki gryza co popadnie w celu uwicia gniazda:)

sugeruje Ci tylko,zebys wyjela im gazety z gniazda, podobnie z siatkami.
farba drukarska jest niebezpieczna,mysle ze plastikowe siatki tez nie sa dobrym materialem. mozesz sprobowac dac im jakas koszulke ,czy inne szmatki do greyzienia-moze troszke sie wyladuja :lol:
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

szczur niszczyciel

Post autor: maua_czarna »

[quote="yss"]ale umiała wejść do umywalki [potrafiła wejść wszędzie...] i poprosić o puszczenie wody - biła się ze strumyczkiem wody[/quote]

rozwalilo mnie to:D:Dsuper :lol2: chcialabym cos takiego zobaczyc!
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
magda18
Posty: 859
Rejestracja: śr cze 28, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: SadyCity

szczur niszczyciel

Post autor: magda18 »

DobreXD A co do robienia gniazdka, to muszę gniazdko dziewuch obstrykać i wkleić na forum....cud architektoniczny :shock:
['] Fufa, Czarnullka, Mariolka, Biscuit i Pooja za Tęczowym Mostem [']
Ze mną: Mojra i Kitraszek vel Zuź
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

szczur niszczyciel

Post autor: yss »

maua czarna: to było śliczne :) ona po prostu próbowała chwycić zębami strumyczek, kłapała na niego, kichała, bo jej woda wpadała do nosa, łapała rączkami, jakby to był sznurek i traciła równowagę... i znów zębami... a na koniec się myła :)
prosiła o puszczenie wody złażąc na dno umywalki, podskakując i szukając wody nosem w kranie.

zresztą wannę też dwa razy zaliczyła :/ kąpie się człowiek ze szczurem łażącym po łazience, odwraca na chwilę i nagle słyszy chlup :D i widzi mokrą sznurówkę przebierającą łapami w wodzie :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Gośka
Posty: 79
Rejestracja: pn paź 02, 2006 8:40 am

szczur niszczyciel

Post autor: Gośka »

ohhhhhhhhhhh mój niestety nie żyjący Generał to był prawdziwy niszczyciel.Potrafił sweter wciągnąć przez klatkę i frędzelki gotowe do połowy hahaha.
Generał [']
Thane
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 23, 2005 7:30 pm
Kontakt:

RE: szczur niszczyciel

Post autor: Thane »

Moje szczury maja klatke zrobiona ze starej szafki. Gora i drzwiczki zrobione sa z miekkiego drewna do ktorego przybita jest metalowa siatka. I rozchodzi sie o to drewno. Otoz dziewczyny je strasznie obgryzaja, szczegolnie od wczoraj- ryja dziure, aby wydostac sie. Jesli tak dalej pojdzie to nie beda mialy gdzie mieszkac (mam druga klatke, ale jest ona mala (ponoc za mala nawet dla jednego szczura) i sluzy jako karniak za zle zachowanie, tzn. za gnebienie wspoltowarzyski lub wlasnie za zniszczenia... glupio by bylo przenosic je tutaj).
Stad moje pytanie- czym posmarowac to drewno? Probowalem przejechac je tabaka (nie linczujcie mnie... w smaku jest gorzka i szczypie w jezyk), ale to nic nie dalo. Nie sadze aby przejechanie tego pieprzem tez cos dalo.
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

RE: szczur niszczyciel

Post autor: Ratata »

Spróbuj może włożyć między siatkę a drewno szybę, pleksi, blachę...
Albo zamocować siatkę w pewnej odległości od ścianek, ale to troszkę mija się z celem.
Czy szafka jest polakierowana?
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
Orvokki
Posty: 97
Rejestracja: sob gru 30, 2006 9:50 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

RE: szczur niszczyciel

Post autor: Orvokki »

yss - masz fajnie, moja szczurka nie lubi wody ;/ nie ważne, czy włoże jakieś jedzenie, czy nie, ona i tak nie wejdzie.
Chily (*), Rurka (*), Śnieżka (*), Gwiazdka(*), Moka(*), Karmelek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: szczur niszczyciel

Post autor: yss »

orvokki: wiesz, ja jej tego nie uczyłam. tzn nauczyłam ją jako malucha łowienia różnych rzeczy w płytkim baseniku i nie bała się wody. wrzucałam do ciepłej wody różne marchewki i merdałam palcem i ona łowiła te marchewki i palec... pewnie dlatego nie bała się później wody z kranu, zresztą miała taką zasadę, że nic co ludzkie nie może być jej obce... może myślała, że jest człowiekiem, więc musi myć ręce w umywalce? :) poza tym notorycznie kradła i pożerała mydło, co mnie doprowadzało do szewskiej pasji. ktoś miał podobny problem? :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

RE: szczur niszczyciel

Post autor: Elly »

Z tego co wiem, moje dziewczyny w poprzednim domu kradły mydło :P Nie wiem co te szczury w tym mydle widzą ;]
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
Sheila
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 12, 2006 10:00 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: szczur niszczyciel

Post autor: Sheila »

a ja nie rozumiem, jak, do jasnej ciasnej Kluska chciala uwic sobie gniazdo z kabli. zaznaczam - kabli, ktorych wiek nie przekraczal 3 miesiecy. starszych nie ruszyla. nowe WSZYSTKIE poszly. sie wietrzyc. nie ma to jak produkt z gornej polki z intensywnym zapaszkiem, coo? ;/
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”