Ulubione przysmaki Waszych milusińskich ;)

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: zebra »

Dokładnie tak, Matylda! Nie masz obsesji. Wiem że mnóstwo ludzi karmi zwierzęta tym, co jedzą sami, nie zdając sobie sprawy ze szkodliwości tego. Brak świadomości :? Szczurasy trzeba przyzwyczajać od małego do zdrowego żarcia, tylko trzeba najpierw się dowiedzieć co jest najzdrowsze dla nich ;)
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: Fatty »

[quote="zebra"]trzeba najpierw się dowiedzieć co jest najzdrowsze dla nich [/quote]
a ja wiem,ale moi ogonkowie czasem coś niezdrowego dostaną i ja wpływu na to nie mam. Moja mama uczucia(nie tylko w przypadku do szczurów ;) ) lubi wyrazić szczurowadła podkarmiając do oporu(ktorego moi szczurkowie właściwie nie przejawiaja), ojciec zarzeka się,że szczurów nie cierpi, ale widać,że już sympatię do nich czuje- tylko czemu ta sympatia objawia się pasieniu żółtym serem, lub wędlinami? :|

Ehhhh.

Co do ulubionego żarcia- wczoraj dostały po kawałeczku ziemniaka, jajka i trochę soczewicy - tak łapczywie brały,że chcieli mi wręcz palce poobcinac, więc mniemam,że przepadają za tym. ;)
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Awatar użytkownika
Akemi
Posty: 209
Rejestracja: pn cze 12, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: Wrocław

Ulubione jedzonko

Post autor: Akemi »

ziemniaki, a okazjonalnie dostaje jajko na twardo i tofu, też uwielbia ;)
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: zebra »

[quote="Fatty"]tylko czemu ta sympatia objawia się pasieniu żółtym serem, lub wędlinami? :| [/quote]
No właśnie, pamiętam ten problem z przeszłości, jak mieszkałam z rodzicami. Trzeba twardo reagować i edukować rodziców, że docenia się ich życzliwość, ale szczurkom takie rzeczy po prostu szkodzą. ;)
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
mamunia
Posty: 2
Rejestracja: pt lis 24, 2006 4:09 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: mamunia »

Zaraz, nie przesadzajmy, zdrowe jedzenie to mają w domku, ale od czasu do czasu mogą coś dostać na osłodę życia. A makaron, jajka, kurczak nie są szkodliwe.
Wampiria
Posty: 60
Rejestracja: pn sie 07, 2006 10:12 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: Wampiria »

Paskudy sa wszystkożerne... co by sie w miseczce nie pojawiło zostaje pożarte ;) Ale najszybciej wcinają gotowany makaron i ryż... no i wszelkie jogurty
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Ulubione jedzonko

Post autor: bonsai »

Hmm... zazdrszczę wam "jadliwych" szczurków.... Asta wybrzydza jak się da... nawet nie wszystkie gerberki jej smakują... za tu na widok kwiatka... hmm... może ona chce trochę czegoś naprawdę świerzego... :drap:

Przynajmniej Noname je wszystko jak leci... łącznie z sierścią od psa [tak tylko chciała go obstrzyc przy uszkach]... :haha:
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: zebra »

Absolutnym hitem wśród mojej trójki jest niestety kukurydza z puszki, ale świeżą gotowaną lubią jeszcze bardziej :jezor2:
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
Dr_LooLoo
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 27, 2006 6:11 am

Ulubione jedzonko

Post autor: Dr_LooLoo »

Moja uwielbia ziemniaki. Zwykłe ziemniaki ugotowane w wodzie bez soli. Nie ma nic lepszego niz ziemniaki, nawet mięso jest w tyle ;)
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

Ulubione jedzonko

Post autor: L. »

Moja kocha jogurt brzoskwiniowy <3
Hodowla Szczurów Rodowodowych Emerald Moon
http://www.emerald-moon.pl
ze mną: 7 szczurzych dam i 1 kot.
Meggi
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 25, 2006 6:18 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: Meggi »

Moja lubi bardzo kawałek chleba i :D musi być posmarowany odrobiną masła bo samego nie zje. Zawsze jak ja jem to ona tak sie pcha do kanapki,że musze urwać jej kawałek chleba bo zdarzało się że kradła kanapki ze stołu
Kiedyś Fila,Matylda-teraz Rita Tequila
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Ulubione jedzonko

Post autor: czukukkcza »

nawet nie wszystkie gerberki jej smakują...
skąd ja to znam :jezor2:
eksperymentowałam na nich te dania smakosza Gerbera[czy jak to tam] łososia z czymś tam jeszcze,i właściwie zlały sikiem prostym,ale przy kompozycji 'warzywa-śliwki-kurczak' Bobovity dostają kuku na muniu,o ile mały słoiczek starczy na dwa razy,to to danie wtryniają na raz :khihi:

warzywa gotowane...nie wiem co bardziej lubią,brokuły,fasolkę szparagową czy kalafiorka.
makaron też szamią...banana i marchew też...
co tam,jedzą wszystko :jezor2:
tylko seler zlewają :|
Ostatnio zmieniony ndz lis 26, 2006 10:53 pm przez czukukkcza, łącznie zmieniany 1 raz.
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: zebra »

A co to seler? To mamy jeść? To śmierdzi i nie nasikamy na to nawet!!! :pukeright: :pukeright: :pukeright: A tak poważnie, to jak długo gotujecie warzywa? Czy tak jak dla siebie, tzn. do miękkości, czy dajecie troszkę twardsze?
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Ulubione jedzonko

Post autor: czukukkcza »

ja daję albo surowe,albo gotowane na parze...[tata jest fanem takiego gotowania]
surowej marchwi cześć oddają,za gotowany kalafiorek i brokuły dadzą prawe łapki do maszykni do mielenia mięsa[choć niekoniecznie swoje ;) ]
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Gosiek
Posty: 98
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 7:22 pm

RE: Ulubione jedzonko

Post autor: Gosiek »

Roger z Oskarkiem uwielbiaja chyba najbardziej makaron gotowany,
BoboVite -jarzynke z kurczakiem i sliwkami /jedza calymi pyszczkami jakbym je glodzila / owocowym przecierkom mowia fe:D
ziemniaki gotowane
ryz gotowany
buleczka suszona
za tęczowym mostem Avi, Toluś
----------------------
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”