Kłopoty z sierścią

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
gosiunia
Posty: 8
Rejestracja: wt lis 28, 2006 10:42 pm

Kłopoty z sierścią

Post autor: gosiunia »

Nie znalazłam żadnego tematu z podobnymi objawami na forum.
Mój Gwidon ma ok. 4 miesięcy. Od niedawna zaobserwowałam, że wypada mu więcej futra, do tego w jednym miejscu znacznie się przeżedziło (widać skóre), jest matowe i przybrało pomarańczowo-brązowy odcień. Do tego zauważyłam spadek wagi. Byłam z nim u weta od którego właściwie nic się nie dowiedziałam (miałam wrażenie, że nie ma pojęcia o tym co może być szczurkowi), psiknął mu czymś na sierść, nawet nie w tym miejscu w którym zauważyłam zmiany i kazał przyjść za 3 dni. Nie wiem czy warto bo znów sporo mnie skasuje. Może pójść do innego? Po tej wizycie nic się u szczurka nie zmieniło a nawet sierść w tym miejscu jest jeszcze bardziej przeżedzona i brązowa. Co to może być?
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Kłopoty z sierścią

Post autor: limba »

Czy skorka jest pomaranczowa? czy szczuras wiecej sie drapie w tym miejscu?
Przejrzyj futerko czy nie widac zadnych nieproszonych gosci?

No i rozumiem ze to chlopak. Panowie jak zaczynaja dojrzewac bardzo czesto maja pomaranczowy lupiez (skore) co jest zwiazane ze wzrostem ilosci hormonow.
Jesli siersc robi sie do tego tlusta, zaleca sie kapiele w Nizoralu. (ok 3-4). W przypadku takiego stanu skory u mojej Kluski podawalam takze witaminy o nazwie Roboran H - sa do dostania u weterynarza.

Wiecej o pomaranczowym lupiezu, skorze http://szczury.org/showthread.php?pid=1366
Przerzedzenie siersci http://szczury.org/viewtopic.php?t=11067
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ania234
Posty: 219
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 6:24 pm

RE: Kłopoty z sierścią

Post autor: ania234 »

[quote="limba81"]Przejrzyj futerko czy nie widac zadnych nieproszonych gosci?[quote="limba81"]
to znaczy że szczurki mogą mieć kleszcze czy pchly??
Ze mną Wiki i Sensi
W serduszku Dżeki i Lili :*
gosiunia
Posty: 8
Rejestracja: wt lis 28, 2006 10:42 pm

RE: Kłopoty z sierścią

Post autor: gosiunia »

Mój Gwidon to dziewczynka. Nie zauważyłam pomarańczowego łupierzu ani tłustości skóry. Zdecydowanie drapie się więcej w tym miejscu. Nie zauważyłam żeby cośpo nim chodziło:) A skóra ma normalny koloryt. Bardzo sięmartwię przede wszystkim tym chudnięciem.
gijane
Posty: 162
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:41 pm

RE: Kłopoty z sierścią

Post autor: gijane »

kleszcze raczej zadko, bo nie laza po krzakach, gdzie moglyby je zlapac. ale pchly czy wszy i np swierzba jak najbardziej. przyjrzyj sie dokladnie, czy nie ma jakis mikroskopijnych zwierzatek ( mniejszych od pchel)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Kłopoty z sierścią

Post autor: limba »

gosiunia skad jestes? Zajrzyj do dzialu z weterynarzami, i poszukaj polecanego w Twoim miescie.
Chudniecie to bardzo niepokojacy objaw. A jak z apetytem?
To drapanie to moze alergia np na sciolke.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
gosiunia
Posty: 8
Rejestracja: wt lis 28, 2006 10:42 pm

RE: Kłopoty z sierścią

Post autor: gosiunia »

Jestem z Torunia. Oczywiście sprawdziłam polecanego weterynarza zanim się wybrałam, ale niestety jest on dość daleko od miejsca w którym mieszkam. A, że jest dość zimno to nie chciałam za bardzo stresować Gwidona, tym bardziej, że było to jego pierwsze wyjście. Więc poszliśmy do najbliższego.
Z apetytem nie ma problemów.
Kupiłam dziś nowe trociny, wymienię i zobaczymy.
gosiunia
Posty: 8
Rejestracja: wt lis 28, 2006 10:42 pm

RE: Kłopoty z sierścią

Post autor: gosiunia »

Czy jeśli wymienię ściółkę to objawy ustąpią? I jeszcze jedno. Weterynarz powiedział, że widział w sierści jakieś odchody ale pasożyta żadnego nie widział (co wydaje się raczej dziwne bo "jeździł" po sierści taką kamerką z powiększeniem).
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

RE: Kłopoty z sierścią

Post autor: ESTI »

Przyczy lysienia:
1. Pasozyty pod skora lub na skorze, zazwyczaj towarzysza temu strupki i intetnsywne drapanie.
2. Alergia na sciolke, zalecam wlozenie do klatki reczkow papierowych i obserwacja. Czy szczur pokichuje?
3. Choroba skory.
4. Niedokrwienie lub niedounerwienie spowodowane urazem lub choroba, guzem wewnetrznym.

Chudniecie to niepokojacy objaw. Zrobilabym zeskrobiny, byc moze pomoga w okresleniu problemu. Poza tym czy wet macal dokladnie szczura?
Badanie moczu moze cos wykaze?
Obrazek
gosiunia
Posty: 8
Rejestracja: wt lis 28, 2006 10:42 pm

RE: Kłopoty z sierścią

Post autor: gosiunia »

Nie ma strupków. Nie kicha. Wet średnio dokładnie go macał(tak mi się przynajmniej wydaje).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”