RE: 8mies + 1mies

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
uwagagryzw
Posty: 14
Rejestracja: pn lut 12, 2007 4:22 pm

8mies + 1mies

Post autor: uwagagryzw »

hmm zaczynam sie obawiac bo przeczytalam ze szczurki majace 6-8 miesiecy zaczynaja rywalizowac i walczyc o swoj teren a jak jej takiego malucha przyniose to moze byc nieciekawie.
czy tez nie mam sie czym martwic?
obie to samice, starsza mam caly czas i w najblizszym czasie dostalaby 'pod opieke' i jako przyjaciela mlodsza..
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: 8mies + 1mies

Post autor: Czerwonaona »

Myśle ,że jesli w odpowiedni sposob przeprowadzisz łączenie nie powinno być problemu.Czasem szczurcie odrazu sie dogadają i nie ma problmu ,czasem trwa to znacznie dlużej i trzeba wiele cierpliwości.Co dwa to nie jeden:)Szansa jest jak najbardziej:)
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
uwagagryzw
Posty: 14
Rejestracja: pn lut 12, 2007 4:22 pm

RE: 8mies + 1mies

Post autor: uwagagryzw »

a czy ma to znaczenie ze oba beda innej rasy? tzn jeden kapturkiem a drugi albinosem? czy to zupelnie nie ma znaczenia?
gijane
Posty: 162
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:41 pm

RE: 8mies + 1mies

Post autor: gijane »

szczury nie sa rasistami- nie ma to dla nich najmniejszego zanczenia
( u szczurow nie ma ras, tylko odmiany, tak jak masci u koni)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: 8mies + 1mies

Post autor: krwiopij »

[quote="uwagagryzw"]przeczytalam ze szczurki majace 6-8 miesiecy zaczynaja rywalizowac i walczyc o swoj teren[/quote]
To przede wszystkim samców dotyczy. I to też tylko niektórych. Zdarzają się szczurzy mężczyźni, u których testosteron jest produkowany w nadmiernej ilości. Takie szczury często robią się agresywne, dążą do dominacji nad innymi szczurkami i opiekunem, intensywnie znaczą teren i ogólnie są dość nieznośne (i niestety mogą być niebezpieczne - szczególnie dla innych szczurów). Takie zachowanie czasem ustępuje samo, czasem jedynym rozwiązaniem pozostaje kastracja. W każdym razie u samic takie problemy praktycznie się nie zdarzają. Myślę więc, że nie masz czym się martwić. :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

RE: 8mies + 1mies

Post autor: L. »

Nie masz co sie martwić moja Yuki ma ok. 6 mies i mała Iana 5 tyg. dziewczyny wręcz siebie olewają xD totalny ignor, jedna włazi na drugą.
Na razie nie ma problemu, a jestem w trakcie łączenie - jak tak dalej pójdzie jutro wieczór wsadzam je do jeden klatki.
Hodowla Szczurów Rodowodowych Emerald Moon
http://www.emerald-moon.pl
ze mną: 7 szczurzych dam i 1 kot.
gijane
Posty: 162
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:41 pm

RE: 8mies + 1mies

Post autor: gijane »

duza roznica wieku ulatwia mlodemu szczurkowi podporzadkowanie sie. nie ma obawy, ze bedzie probowal walczyc o dominacje.
tyle ze maly jest tez delikatniejszy, i w razie ataku duzego, ma wikesze szanse na powazne obrazenia.
uwagagryzw
Posty: 14
Rejestracja: pn lut 12, 2007 4:22 pm

RE: 8mies + 1mies

Post autor: uwagagryzw »

no wlasnei mam problem :(( bo najpierw starsza ignorowala mlodsza a potem ja ugryzla.. od razu zainterweniowalam. potem znow sie ignorowaly (wieksza nawet przeszla po mniejszej:P) i.. znow ja ugryzla:/ nie mam pojecia co robic, boje sie zostawic je same w klatce czy nawet na lozku a przeciez nie moge caly dzien z nimi siedziec:( poradzcie cos, serio nie wiem jak sobie z tym poradzic :(
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: 8mies + 1mies

Post autor: yss »

uwagagryzw: to mała nie ma na razie osobnej klatki? włożyłaś ją po prostu z ta starszą do jej klatki? wcale się nie dziwię, że gryzie :( tez bym gryzła, jakby miktoś nagle wlazł do domu i zamieszkał.
ten się nie myli, kto nic nie robi
magda18
Posty: 859
Rejestracja: śr cze 28, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: SadyCity

RE: 8mies + 1mies

Post autor: magda18 »

W sumie to prędzej czy później dojdzie do jednej, czy dwóch bijatyk (przepychanek,'nie ostrej' walki), żeby dziewczyny ustaliły kto pani a kto czyścibut. Ale żeby owe przepychanki odbyły się na bardziej przyjacielskiej stopie dziewczęta muszą mieć trochę czasu żeby się poznać! Daj im go;)
{przypominam: Łączenie powinno nastąpić na neutranym terenie, w niepachnącej (wyszorowanej porządnie) klatce, tak żeby starsza samica nie czuła się 'zbyt pewnie'. łączyłam 3 dziewczyny, 6 z 1 miesięczną, a potem z 5 mieisięczną, to najskuteczniejsza metoda}
['] Fufa, Czarnullka, Mariolka, Biscuit i Pooja za Tęczowym Mostem [']
Ze mną: Mojra i Kitraszek vel Zuź
uwagagryzw
Posty: 14
Rejestracja: pn lut 12, 2007 4:22 pm

RE: 8mies + 1mies

Post autor: uwagagryzw »

poznaly sie na loozku. a co do klatki to byla nowa i nie bylo w niej zapachu zadnej z nich-zrobilam tak specjalnie. no mam nadzieje ze nic malej nie zrobi. przeczytalam na forum ze poki nie ma krwi to nie mam sie o co martwic bo Legia chce dominowac i pokazac kto tu rzadzi;d przynajmniej tak to zrozumialam. wiadomo ze malenstwo musi sie jeszcze oswoic po zmianie 'rodziny'.. mam nadzieje ze bedzie ok i za kilka dni bedzie pewniej chodzila po klatce (bo po pokoju radzi sobie swobodnie) i starsza nie bedzie jej dokuczac:P jak narazie jedna spi w jednym koncu klatki a druga w drugim hehe ale jak cos starszej odbije to zaczepia mala ;/ yhh. bedzie ok. wierze w to..
uwagagryzw
Posty: 14
Rejestracja: pn lut 12, 2007 4:22 pm

RE: 8mies + 1mies

Post autor: uwagagryzw »

w nocy wroocil mooj mezczyzna z pracy. obudzilam sie a ten do mnie ze ma dla mnie dobra wiadomosc. pytam jaka. a on.. ze szczury spia wtulone w siebie. lol. myslalam ze zartuje. przez chwile nawet trzeslam sie z przerazenia ze Legia zagryzla mala i na niej spi :/:/
ale.... oczywiscie moje obawy byly zbedne :D ufffffffffffffff :)))) ciesze sie:)
magda18
Posty: 859
Rejestracja: śr cze 28, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: SadyCity

RE: 8mies + 1mies

Post autor: magda18 »

Bravo!! Cieszę sie, że się udało:D Skoro śpią razem, to znaczy że mniej więcej się zaakceptowały;)) Mogą się jeszcze troche poszturchać, ale dopóki nie dojdzie do rozlewu krwii to nie reaguj;) Muszą sobie wyjaśnić pewne kwestie dotyczące hierarchii;)
['] Fufa, Czarnullka, Mariolka, Biscuit i Pooja za Tęczowym Mostem [']
Ze mną: Mojra i Kitraszek vel Zuź
uwagagryzw
Posty: 14
Rejestracja: pn lut 12, 2007 4:22 pm

RE: 8mies + 1mies

Post autor: uwagagryzw »

mala ciagle wchodzi pod Legie :P mysle ze jest ok, nie zauwazylam juz zadnego gryzienia ani nic :) tylko troche mnie kupy malej denerwuja :P bo je ciagle gdzies po sobie zostawia jak wyjdzie z klatki hehe
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

RE: 8mies + 1mies

Post autor: L. »

gijane, nie prawda!
U mnie własnie mała chce dominować, włazi na moja starszą Yuki, przepycha, podgryza, zaczepia.
Az mam obawy, ze w koncu duza sie wkurzy i rzuci na nią.
Ale dopóki krew sie nie leje, usta przygryzam i tylko patrze jak się leją, na noc daje do oddzielnej klatki, bo duza w czasie kuracji - to zeby odpoczęła i sie nażarła.
a w dzien znowu się leją.

uwagagryzw, kupki są oznakami stresu :) ale jakos to będzie i małej przejdzie - pamietaj do póki sie krew nie leje jest - oka.
jak cos to skontaktuj się ze mną na gg ;] przezywamy to samo ;d
ale zawsze we dwie raźniej XD

edit: a ja mam pytanie. Czy namietnie iskanie uszu małej przez starszą też jest próbą dominacji ?
Bo mi maleństwo przy tym popiskuje, ale zadrapań nie ma czy uszkodzeń.
Ostatnio zmieniony czw lut 22, 2007 3:36 pm przez L., łącznie zmieniany 1 raz.
Hodowla Szczurów Rodowodowych Emerald Moon
http://www.emerald-moon.pl
ze mną: 7 szczurzych dam i 1 kot.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”