dobre dania wegetariańskie

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Livonia
Posty: 650
Rejestracja: sob maja 15, 2004 6:57 pm
Lokalizacja: Poznań

RE: dobre dania wegetariańskie

Post autor: Livonia »

o odgrzewaniu to myslalam o tym ze jak sie odgrzewa ten raz juz ugotowany to sie substancje tam jakies odkladaja cholera jak to sie nazywalo...( łaczy się to z ty mże szpinak magazynuje metale cuiezkie czy jakos tak... hmmm)mailam to na zajęciach ale nie pamietam gluptas:). tak czy siak jak juz raz sie wyjmie z zamrazarnika i zagrzeje to nie odgrzewać powtornie!!! zjesc i zapomniec;) ale przypuszczam ze lulu nie masz takich problemow po tym co tu widze;) a co do gotowania dzieki za rade;) nigdy bym na to nie wpadła:P
http://www.szpinak.prv.pl/ moze tu sie zapisz?:DDDDDDDDDDD
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: dobre dania wegetariańskie

Post autor: Lulu »

[quote="Livonia"]
http://www.szpinak.prv.pl/ moze tu sie zapisz?:DDDDDDDDDDD
[/quote]

Dzieki za linka Obrazek mniej wiecej taki szpinak dzis jadlam :D moja mama dodaje do tego jeszcze sera lazura i tez jest dobre (ma ostrzejszy smak).
Przegladam dalej te przepisy tam... jak cos wyprobuje to dam znac :)
Livonia
Posty: 650
Rejestracja: sob maja 15, 2004 6:57 pm
Lokalizacja: Poznań

RE: dobre dania wegetariańskie

Post autor: Livonia »

hehehe;) ja dzis zrobiłam takie danie jak pisałyście z makaronu razowego i czosnku i pietruszki:) ale zeby bylo fajniej dowalilam papryki jeszcze;) smaczne ale troche przesadzialm z pryzprawami...;/
zoil
Posty: 100
Rejestracja: czw sty 25, 2007 4:37 pm
Lokalizacja: czestochowa

RE: dobre dania wegetariańskie

Post autor: zoil »

[quote="Lulu"]
[quote="zoil"]PYCHOTA!! [szczegolnie jak ktos jest uzalezniony od tunczyka i przypraw][/quote]

tyle, ze nie wegetarianskie ;) :P
a takie w koncu mialy tu byc przepisy ;)
[/quote]

jak to niet?
chyba ze tu sie uznaje wegetarian i wegan za jedno i to samo;)
LOOK AT ME, WITH MY PRETTY BRACELET AND TIARA.. I'M A FUCKIN' PRINCESS!

on the dark side of the moon: baba['], zdzislaw[']

500208988
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: dobre dania wegetariańskie

Post autor: limba »

."

[quote="Lulu"]
[quote="Lulu"]Z rzeczy tu wymienionych bardzo mi przypadl do gustu ten przepis i pewnie jakos w tym tygodniu go wyprobuje.[/quote]

I dzis nadszedl ten dzien, ze przepis wykorzystalismy :D Baklazana uwielbiam ogolnie, wiec bylam ciekawa co z tego wyjdzie.
Moge polecic, bo:
  • robi sie naprawde szybko i prosto
  • wyszlo pyszne :D
Od oryginalnego przepisu odeszlismy z tym, ze zamiast suszonych papryczek dalismy swieze. I tak wyszlo super.
[/quote]


Ja jutro bede probowac ;)

dziewczyny wolniej ;) bo juz nabralam na tyle rzeczy ochoty :D

To na na prosty makaron:
koncentrat w kartoniku
czosnek ok 0,5 glowki (moze byc wiecej)
oliwa z oliwek
przyprawy (bazylia, oregano ..najlepiej sprawdzaja sie gotowe mieszanki do dan z kuchni wloskiej)
smietana
ser zolty
makaron spaghetti

czosnek wyciskamy i podsmazamy na oliwie, do tego dodajemy przyprawy. Nastepnie wlewamy koncentrat, gotujemy razem ok 10 min. Dodajemy smietane (warto zahartowac zeby sie nie zwazyla) ok 4 lyzek. Miachamy, polewamy makaron i posypujemy serem.

Banalne, ale ja je uwielbiam :)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

RE: dobre dania wegetariańskie

Post autor: IVA »

A może tak jeszcze pomyślały o grubasie takim jak ja i podawały kalorycznośc tych dań. Mam 3 książki z daniami wegetariańskimi ale wszystkie zawarte tam przepisy są tak kaloryczne, że grubas może tylko pomażyć. A jak już znajdę coś mniej kalorycznego, to albo ma jakiś składnik, który jest dla mnie niestrawialny albo składnik, ktory jest trudnodostępny.
W sumie więc mimo wszystko dieta wychodzi mało urozmaicona
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: dobre dania wegetariańskie

Post autor: Lulu »

[quote="zoil"]
jak to niet?
chyba ze tu sie uznaje wegetarian i wegan za jedno i to samo;)
[/quote]

eee?
zarowno wegetarianie jak i weganie ryb nie jedza, wiec pod tym wzgledem faktycznie sie nie roznia :P tak samo jak pod wzgledem miesa.

swoja droga mam kolezanke, ktora z bycia wege zrezygnowala dla... sushi. nawet ryb podanych w inny sposob nie rusza, ale ciagle tlumaczy, ze juz wegetarianka nie jest ;)

a odnosnie sushi to moge od mojej mamy wziac przepis. musze sie mama pochwalic co sushi robi :D
niestety do tanich dan to nie nalezy, ale i tak robione w domu wychodzi tansze niz kupowane na miescie... no i w nieprownywalnie wiekszych ilosciach mozna to wtedy zjesc. a oprocz rybnych moja mama robi tez wegetarianskie z ogorkiem :D tez pyszne :)
zoil
Posty: 100
Rejestracja: czw sty 25, 2007 4:37 pm
Lokalizacja: czestochowa

RE: dobre dania wegetariańskie

Post autor: zoil »

[quote="Lulu"]
[quote="zoil"]
jak to niet?
chyba ze tu sie uznaje wegetarian i wegan za jedno i to samo;)
[/quote]

eee?
zarowno wegetarianie jak i weganie ryb nie jedza, wiec pod tym wzgledem faktycznie sie nie roznia :P tak samo jak pod wzgledem miesa.
[/quote]

hmmm.. wiesz.. wiekszosc moich znajomych wege [czy to polska czy uk] wcina ryby. szczegolnie potrzebne sa te morskie, tluste.

no ale łoke.. wiecej ryba od przepisow, ktore tu wrzuce nie bedzie czuc;) [przynajmniej spokoj bedzie;P]

ZIEMNIAKI FASZEROWANE
*4 duze ziemniaki
*30dag chudego twarozku
*1 jajko
*czosnek [2-3 zabki]
*troche posiekanej natki pietruszki
*troche wiecej;) uprazonych ziaren slonecznika

pyrki obrac, wydrazyc lyzeczka [tak, zeby takie 'łódki' powstaly], od wewnatrz natrzec lekko sola.
twarog wymerdac z jajkiem, zmiazdzonym czosnkiem, slonecznikiem pietruszka [i tona przypraw!! -ale to moj taki dodatek:P].
ziemniaki napelnic farszem, zawinac w folie aluminiowa posmarowana lekko olejem i wrzucic do piekarnika.
piecze sie dlugo- okolo godziny, ale warto!:>
no a poza tym, jesli nawet w moim lipnym stancjowym piekarniku, ktory chyba jeszcze czasy dinozaurow pamieta, sie udalo, to wszedzie sie uda takie danie zrobic:]
LOOK AT ME, WITH MY PRETTY BRACELET AND TIARA.. I'M A FUCKIN' PRINCESS!

on the dark side of the moon: baba['], zdzislaw[']

500208988
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: dobre dania wegetariańskie

Post autor: yss »

zoil czyli to nie są wegetarianie, choćby się tak sami określali. wegetarianie nie jedzą ZWIERZĄT.
weganie nie jedzą równiez produktów zwierzęcych - czyli nabiału. są jeszcze tacy, co jedzą tylko owoce i warzywa :D

lulu: aaa sushi, pycha! moi znajomi [weganie. nie jedzą ryb.] robili takowe :D tylko z paseczkami warzyw w środku, uwielbiam, ale ostatnio nie robią :(
zresztą musze powiedzieć, że dajecie super przepisy, ale skomplikowane. odświętne dania, że tak powiem. :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Livonia
Posty: 650
Rejestracja: sob maja 15, 2004 6:57 pm
Lokalizacja: Poznań

RE: dobre dania wegetariańskie

Post autor: Livonia »

frutkowegetarianie- ciezka sprawa ja sie nawet w wegaizmie nie widze:/ kocham mleko...;( moge pić i pić... jajko w sumie rzadko ale tez nie moglabym zrezygnować...poki co;>
ja daje to co robie w domu;)moje skomplikowane nie sa i zadne tam odswietne:)
dawac przepis na wege sushi!!!!:D lulu;)
ja tu widzę u limby wielką milośc do makaronu;) niach niach;)
IVA niestety ale kaloryczności nie znam:( mozna by w sumie wyliczyć ale się jakoś nie chce:/;)
ja tam sie opycham a z brzuchem walcze w inny sposob;> ruch moje panie ruch;) a ze ze mnie leniwiec i mi sie biegac nie cchce( co by bylo najlepsze na boczki;) to chodze na aerobik i mam w domu mate do tanczenia:) i ciagle na niej skacze niby nic ale nogi na drugi dzien boląąąą!!!!!!!:) podobno super ksztaltuje a ile zabawy :) ok koniec off topa;)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: dobre dania wegetariańskie

Post autor: limba »

livonia : hiehie zgadza sie uwielbiam makaron i w ogole kuchnie wloska :) Ja wegetarianka nie jestem, ale miesa praktycznie nie jadam wiec i wiekszosc dan pozeram bezmiesnych.

No to zupka z selera naciowego:
seler naciowy
ziemniaki (ok 0,5 - 1 kg w zaleznosci na ile osob zupa)
kostka warzywna (badz wywar)
smietana

Ziemniaki gotujemy razem z selerem(pokrojonym). Dodajemy kostke badz wywar, gotujemy az ziemniaki beda bardzo miekkie, seler takze. Miksujemy razem, na talerzu dodajemy smietane.
Pycha:)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Alispo
Posty: 473
Rejestracja: śr sty 14, 2004 10:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: dobre dania wegetariańskie

Post autor: Alispo »

co do tych sklepow netowych:
http://www.greenplanet.pl -drogi ale super rzeczy
http://www.bionica.com.pl
jest tego baardzo duzo..podalam te z ktorych korzystalam,ale jak juz pisalam ja staram sie jesc po prostu roslinki w wersji naturalnej/przerabiac je samemu,a nie placic komus slono za to,no i unikam dziwacznych rzeczy raczej,ze wzgledow finansowych,ale polecam:)
zostaly tylko koty i papugi....
[']: Rocky,Gaja,Gryzelda,Maja,Doti,Arka i Tosia
http://tailending3.blog.pl
http://www.empatia.pl
Livonia
Posty: 650
Rejestracja: sob maja 15, 2004 6:57 pm
Lokalizacja: Poznań

RE: dobre dania wegetariańskie

Post autor: Livonia »

moim zdaniem w obydwu jest bardzo drogo...://////////
ooo zupa w koncu;) sproboujemy:D
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: dobre dania wegetariańskie

Post autor: Lulu »

[quote="yss"]bierze się zieloną soczewicę [wit. B12!]. soczewicę wrzuca się do zimnej, osolonej wody [w stosunku chyba 1:1,5, ale ja zawsze to robię na oko.] można pomoczyć parę godzin, ale nie trzeba. ja nie moczę. gotuje się to, od momentu zagotowania jakieś 25 - 30 minut [jesli moczysz, to mniej.]

jak to sobie pyrczy, dodaję:
czosnek świeży
ostrą paprykę
kilka plasterków marchewki
majeranek
troszkę bazylii z tymiankiem
troszkę pieprzu.
można dać trochę oliwy lub oleju np z pestek winogron
pod koniec [parę minut] glony wakame [najlepsze chyba źródło żelaza.]
ewentualnie gotować w mniejszej ilości soli, ale na koniec dodać miso jęczmienne.

jak się ugotuje, jest gotowe :) można to rzucić na ryż, albo na chleb, albo na kaszę. chyba, że się ktoś bawi w dietę haya - wtedy je się osobno :)[/quote]

dzis mialam drugie podejscie do tego przepisu. oczywiscie bez glonow, bo tych nadal nie mam.
za pierwszym razem nie mialam tez swiezej ostrej papryczki i staralam sie ja zastapic przyprawa.
i troche bylam zawiedziona tym co wyszlo. nie bylo zle, bo soczewice lubie i dosc czesto ja jem w ogole nie przyprawiona... bylo po prostu zwyczajne, duzo sie od tej mojej nieprzyprawianej nie roznilo ;)
dzis jednak robilam ze swieza papryczka i wyszlo nieziemnsko pyszne :D Danielowi tez smakowalo.


[quote="Livonia"]dawac przepis na wege sushi!!!!:D lulu;)[/quote]
ja dam dopiero jak sama od mojej mamy wezme... a wole to zrobic na zywo, wiec najwczesniej za tydzien go bede miala.
chociaz od razu uprzedzam by sie niczego wielkiego nie spodziewac. przepis na sushi jest na kazdym ryzu czy wodoroscie do sushi (ktore i tak trzeba kupic by zrobic) roznica jest jedynie taka, ze daje sie ogorka z 'czyms' (teraz nie pamietam co moja mama daje :P ) zamiast ryby.

Na razie moge sie jeszcze podzielic przepisem na bob. Bob kolejna rzecz jaka uwielbiam :)
Oczywiscie najlepsze jest latem jak ma sie swiezy bob, ale z mrozonki tez zdarza nam sie robic i i tak jest dobry.
A wiec do garnka wlewamy odrobine oliwy z oliwek i na to wrzucamy dwie pokrojone cebule i dwie glowki czosnku. Czekamy az sie podszkli wtedy wrzucamy bob. Zalewamy to bulionem (nie musi byc gotowany wczesniej, my rozrabiamy w szklace, byle tylko sie rozpuscil) i tak gotujemy. Pod koniec wrzucamy troche kopru :) i juz - pyszny bob!
Alispo
Posty: 473
Rejestracja: śr sty 14, 2004 10:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: dobre dania wegetariańskie

Post autor: Alispo »

[quote="yss"]bierze się zieloną soczewicę [wit. B12!].
[/quote]

Blagam yss..nie pisz,ze b12 jest w roslinach,bo to jest mit,ktory potem rzutuje tylko zle na wegetarianizm,jak niektorzy weganie w to zawierza i nie suplementuja i zaczynaja sie niedobory..ja znam takie osoby.scisly weganizm(nie wegetarianizm)potrzebuje suplementacji witaminy B12(ktora jest z reszta prosta i nie wiem komu przeszkadza),fakt,niekltorzy sobie zyja bez i nie maja zadnych objawow,ale po co ryzykowac.

B12 moze byc w roslinach,ale takich prosto z ziemi;),nieumytych,ale malo kto teraz sobie tak naturalnie zyje.
Ostatnio zmieniony sob lut 17, 2007 4:19 pm przez Alispo, łącznie zmieniany 1 raz.
zostaly tylko koty i papugi....
[']: Rocky,Gaja,Gryzelda,Maja,Doti,Arka i Tosia
http://tailending3.blog.pl
http://www.empatia.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”