KALKULATOR - Wymiary klatki na

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Lidianna
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 09, 2006 8:57 pm

RE: Wymiary klatki

Post autor: Lidianna »

fenek11 ta klatka jest zdecydowanie za mala, pozatym co tam sie dzieje? to jest smietnik czy mieszkanko twojego szczura? nie ma ani domku, ani hamaka. spi na papierach? zadbalbys troche o to. po 1 wieksza klatka, po 2 jakies pieterka, schronienie, cos do urozmaicenia.
a klatki taniej poszukaj na allegro, a potem przeliczaj na kalkulatorze klatkowym.
Szczurze Skarby - Plum i Kicia
fenek11
Posty: 134
Rejestracja: pt lut 02, 2007 1:04 pm

RE: Wymiary klatki

Post autor: fenek11 »

Lidianna szczuras jest w trakcie choroby na swierzb wet zalecal aby tylko dawac papier kuchenny lub cos podobnego .... bo swierzb bedzie sie roznosil po innych akcesoriach w klatce i bedzie dluzsze leczenie blablabla .... a co do kaltki to ja wiem ze zamala ale domnie pretensji niemiec tylko do mojego taty ktory z checia zabil by mojego szczura.
Ostatnio zmieniony śr lut 21, 2007 8:03 pm przez fenek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Lidianna
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 09, 2006 8:57 pm

RE: Wymiary klatki

Post autor: Lidianna »

rozumiem. no ale planujesz przeciez kupno wiekszej. moze sprobuj odłozyc z kieszkonkowego. poszukaj klatki uzywanej. no nie wiem co jeszcze mogłabym ci doradzic. możesz takze kupic druga klatke, niezbyt wielka i polaczyc z dotychczasowa zawsze wyjdzie taniej. Przeszukaj forum, niektórzy tak maja, zdaje sie ze widzialam nawet zdjecia. ale musisz zadbac o to by każdy z boków klatki miał chociaz okolo 40 cm.
Ostatnio zmieniony śr lut 21, 2007 8:18 pm przez Lidianna, łącznie zmieniany 1 raz.
Szczurze Skarby - Plum i Kicia
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Wymiary klatki

Post autor: Telimenka »

no żeby sie miał gdzie obrócic :P a myslisz nad kupnem kolegi? :D bo szczur sam zle sie czuje
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Wymiary klatki

Post autor: yss »

raczej za małe :/ :
http://www.allegro.pl/item164966368_klatka.html
http://www.allegro.pl/item168679400_wsp ... tisy_.html

lepsza, ale musiałbyś cichaczem półkę o parę cm podnieść :>:
http://www.allegro.pl/item167432801_kla ... 32_47.html

chyba za duże na półkę:
http://www.allegro.pl/item167158804_kla ... ywana.html

http://www.allegro.pl/item168298611_bar ... adze_.html

wymiary pólki, jakie podajesz, sa bardzo małe :( i nie pasują tam większe standardy. czy możesz podnieść pólkę lub przestawić głośnik? szczurkowi przy głośniku też nie będzie za dobrze, szczury są wrażliwe na dźwięki...
wrzuciłam ci klatki używane, bo tańsze...:)
pozdrawiam, pomechraj szczurka ode mnie...

telimenka, lidianna: fenek pisał już o sytuacji swojej i szczurka... możliwe, że klatka o szer. 40 cm będzie nieosiągalna, bo np za wysoka, żeby weszła w półkę, albo bardzo droga... a drugi szczurek na pewno odpada... :/ postarajcie się pomóc wobec tego?
Ostatnio zmieniony śr lut 21, 2007 8:32 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Lidianna
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 09, 2006 8:57 pm

RE: Wymiary klatki

Post autor: Lidianna »

fenek11 masz pw
Szczurze Skarby - Plum i Kicia
fenek11
Posty: 134
Rejestracja: pt lut 02, 2007 1:04 pm

RE: Wymiary klatki

Post autor: fenek11 »

Co do podniesienia polki to nieda rady bo to jest cala deska zklejona z drugim sekmentem a jesli tata by zobaczyl ze cos majstrowamem przytym segmencie to by mnie chyba pociol ze sie tak wyraze bo to nowe mebelki w moim pokoju,glosnikow gdzie indzej terz niemam gdzie dac.
Tak mysle szukalem na allegro ze mogla by szerokoscia mierzyc do glosnika np. a wysoka na 35-40cm mozna taak znalesc a i chyma moj szczuras sie przyzwyczail do blisko stojacych glosnikow bo codziennie leci muzyka od niech lub moj brat puszcza cos z pokoju to przyzwyczail sie do dzwiekow.
fenek11
Posty: 134
Rejestracja: pt lut 02, 2007 1:04 pm

RE: Wymiary klatki

Post autor: fenek11 »

Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Wymiary klatki

Post autor: limba »

Codzienne dzwieki a dudnienie nad uszkami to dwie rozne rzeczy. Szczurzaste sa bardzo wrazliwe na dzwiek. klatka o wysokosci 35-40 to straszne malenstwo. Nie masz moze innego miejsca w pokoju?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
fenek11
Posty: 134
Rejestracja: pt lut 02, 2007 1:04 pm

RE: Wymiary klatki

Post autor: fenek11 »

Co do miejsca to niemam mam najmniejszy pokoj w calym domu --.-- i to mnie niekiedy bardzo denerwuje......
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Wymiary klatki

Post autor: limba »

A na podlodze? U mnie wszystkie klatki stoja na podlodze (oczywiscie na czyms, i nie w przeciagach). Tez mialam maly pokoj, w ktorym staly 3 klatki a najmniejsza ma dlugosc 70 cm ;)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
fenek11
Posty: 134
Rejestracja: pt lut 02, 2007 1:04 pm

RE: Wymiary klatki

Post autor: fenek11 »

Nie ma gdzie postawic jesli bym postawil to by tarasiwala klatka wejscie do pokoju :[.
Zastanawiam sie ze jesli niekupie klatki to rozmyslalem nad zrobieniem samemu tylko niewiem jak sie do tego zabrac jakich materialow potrzeba z czego kuwete zrobic niemam wogole pojecia o tym , ale to bedzie ostatecznym rozwiazaniem jesli nieznakde jakiejsc taniej i w miare duzej klatki
Ostatnio zmieniony czw lut 22, 2007 9:49 am przez fenek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Wymiary klatki

Post autor: yss »

no kurde, biedaczysko...
ja nie mam pomysłów innych niż te, które podałam... a gdybyś wziął jedną z tych, co podałam, tylko zbyt wysoką i skrócił klatkę?? trzeba by odciąć górę i skrócić nieco boki, a potem górę umocować - może ktoś ci pomoże, albo po prostu przydrutujesz?.... bo naprawdę nie mam innego pomysłu :( ty, a może daj fotkę pokoju?, albo samego regału? może coś można z czymś zamienić miejscami? :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Klatka] - Niestandardowe wymiary klatki

Post autor: limba »

A ta co yss podala http://www.allegro.pl/item167432801_kla ... 32_47.html
Nie jest to cudo, ale pole manewru mamy male.

A co do wlasniej roboty, to mysle ze to chybiony pomysl. Zazwyczaj ludzie podejmuja sie takich robot ale po to zeby zrobi bardzo duze klatki/woliery.
Moze sie znajdzie jakas w maire pasujaca.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: [Klatka] - Niestandardowe wymiary klatki

Post autor: yss »

limba tak, ale miejsce mamy na wysokość 46 cm :> dlatego chciałam skracać, o 2 cm na przykład... :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”