Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: sachma »

czasem chcialabym zeby Bandi byl troche bardziej ruchliwy :lol: chyba dlatego tak mi sie marzy kompan dla niego... moze mlodszy kolega by go zmobilizowal do ruchu :lol:
Obrazek
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: foka_z_zakonu »

ja coraz mniej lubie jak pan Te natarczywie próbuje dorwać jakiś kabel ( oczywiście najlepiej taki pod napięciem i żeby był cieńki - po co się przemeczać :roll: )
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: limba »

Tja te kable to jest jakis nalóg.....moje zezarly pol od telewizora :? ..a byl wysoko ale dla chcacego nic trudnego...ale dziala na szczescie...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: foka_z_zakonu »

to masz szczescie moj przegryzl kabelki od 2 modemow... i bylam przez pewien czas off-line :D

i jeszcze cos... tymek zaczyna stroic fochy - jak sie nim nie zajmuje to mi wejdzie dran na kawiature a jak go chce zdjac to zaczyna sie bić!! :D
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Nakasha »

Grrr moje uwielbiają gryźć kabelki od modemu i od grzałek w akwariach :roll: dlatego często byłam off-line i nauczyłam się spawać kable :lol: bo nie można dokupić do grzałek i filtrów i podłączyć, trzeba by kupować nową grzałkę :? więc dzięki szczurkom wzbogaciłam się o pewene umiejętności ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
fenek11
Posty: 134
Rejestracja: pt lut 02, 2007 1:04 pm

Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: fenek11 »

Wpadlem na pomysl aby zalozyc temat w ktorym mozna by bylo pisac w jaki spsoob wasi podopieczni was denerwuja podczas swojej zabawy.
Moja besta np. tera siedzi na stojaku na plyty i obgryza go , inne jego zabawi ktore mnie troche denerwuja to np. obgryzanie opakowan do plyt moge mu pozwolic aby sobie troche pociol te papierowe ale jak zobacze ze obgryza te w foli to odrazu go odganiam a on po 2minutach zadowolony wroci i dalej zacznie grysc ^^.Nastepna zabawa jest kradniecie metalowych kulek do klatki niekiedy jak jestem skupiony na czyms zaczytanu , wogole jak cos robie na internecie i jestem bardzio skupiony on zle podniesie ta kulke , kulka spada na biorki i asz sie jeze ze strachu ale potem zaczynam sie smiac :P.Myzle ze to narazie tyle co do zabaw mojego ogonka ^^ , wy terz opodiadajcie o zachowaniach lub zabawach waszych podopiecznych :D.
Awatar użytkownika
Dagaz
Posty: 216
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 11:06 pm
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: Dagaz »

Hmm Yuki uwielbia wlazic mi do srodka komputera o_O poniewaz niemam jednego cdrooma to na gorze jest dziura na naped to ta mala nauczyla sie tam wlazic i tylko pysoira wystawia :x
Nielubie jak sie wspina mi po nogach, kiedy niemam na sobie zadnych spodni, boli ;<
Albo jak robi surfing na stercie plyt cd. Siada na sama gore i rozwala wszystkie.
Lulu uwielbia wlazic za szafe i gryzc tam wszystko, a tam sa kable od kompa :/
Czarna jak przychodzi sie zemna powitac kiedy otwieram im klatke zeby pochodzily, zawsze gryzie mnie w palce na nogach xD niewiem o co chodzi. Nieboli, ale zawsze dziwnie sie czuje ^^'
Ze mną: pustka... Wszystkie moje maleństwa śpią za Tęczowym Mostem...
W mym sercu i pamięci [']: Mufka, Mafia, Virus, Nefertiti, Czarna, Lulu, Nano, Shiroi, Owieczka, Kuroi, Krówka i Yuki...
Serce Pamięta i Cierpi... 20.04.2003 - 17.09.2009
Linka17
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 21, 2007 11:19 am

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: Linka17 »

Pipi:
-ma pazurki które sobie nie da obciąć za żadne skarby, (gdy chce przystąpić do rzeczy to piszczy mimo ze ja jej jeszcze nie tknęlam ^^) a ona uwielbia łazić pod ubraniami i mając takie pazury strasznie drapie :(
-gryzie wszystko co materiałowe (raz wlazła mi do szafy i niezle pociachała mi pare rzeczy wrrr:P )

Pixi:
-przeciwieństwo do Pipi i gryzie wszystko co jest kablem:D Juz nie raz musiałam wymieniać głosniki, mikrofony itp.od kompa bo zostały przez nią uszkodzone...
-nie lubie jak gryzie za uszy i palce u stóp ^^
Alices
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: Alices »

Maciuś nic mi nie gryzie chociaż kilka razy już pogryzł, ale to moja wina 8).
Raz pogryzł mi całą pościel (i tak była do wyrzucenia :P) bo zaścieliłam łóżko, a on sobie zrobił tam kryjówkę xD. Wieczorem zonk O.o co z moją pościelą?! Rodzice na to nic, bo go lubią ;).
Strasznie się ciesze, że mimo, iż mnie gryzie i nie daje się dotknąć jest towarzyski. Lubi posiedzieć na kolankach, przyjść gdy siedzę na komputerze i pożebrać po dropsa bądź orzeszka ;P.
Wtorek już niedługo i zbliża się jego kastracja :). Myślę, że potem zaprzyjaźnimy się jeszcze bardziej :).
P.S Nabieram do niego coraz więcej zaufania, a on do mnie :).
Maciuś [*] dożył zaledwie 2 lat...
Guci[*] dożył niecałych 9 miesięcy...
Foomfela
Posty: 89
Rejestracja: sob sty 27, 2007 9:33 am

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: Foomfela »

A Fredek próbuje wyciągać kolczyki (z uszu, nosa albo pępka). Łapie ząbkami i ciągnie.
Albo ściąga poidełko i rzuca po całym terarium (zresztą to samo robi z miseczką) :)
Ze mną: Fredzio i Eddy ;) :loverat:
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: RattaAna »

nerwa dostaję jak wyczyszczę klatkę, wsypię świeżutką ściółkę, powieszę czyściutkie i pełne dobrego jedzonka karmidełko, a po chwili ...słyszę jedno wielkie pierdut... i jedzonko wala się po ściółce:D i nie wiem o co im chodzi i dlaczego tak zawsze robią:D
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Awatar użytkownika
Dagaz
Posty: 216
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 11:06 pm
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: Dagaz »

@RattaAna: u mnie Yuki robila to samo. Swierze jedzenie najdluzej wytrzymywalo 4 godziny. Poszlam do sklepu "wszystko za 5 zl" i kupila piekna, duza i ciezka miske ktorej niewywraca, a chetnie na niej siedzi. Moze pora tez w cos takiego zainwestowac ;>
Ostatnio zmieniony pt lut 23, 2007 2:15 pm przez Dagaz, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze mną: pustka... Wszystkie moje maleństwa śpią za Tęczowym Mostem...
W mym sercu i pamięci [']: Mufka, Mafia, Virus, Nefertiti, Czarna, Lulu, Nano, Shiroi, Owieczka, Kuroi, Krówka i Yuki...
Serce Pamięta i Cierpi... 20.04.2003 - 17.09.2009
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: Mageda »

Gabi - wyciąga kolczyki z uszu, a dokładniej ciągnie za tą z tyłu zapinkę, która trzyma kolczyk
Sali - wywala poidełko

I najbardziej wqrzające jest to, że mimo tego latają godzinami po pokoju, to po włożeniu do klatki, Sali zaczyna gryźć pręty. Krzyknę na nią, popatrzy się i przestanie, odwrócę się to ta znowu to samo.
I chyba też to, gdy dostaną świerzą, czyściutką szmatkę do koszyka, zostaje natychmiast osikana ;)
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: yss »

a mnie wkurza, jak leżę sobie miło na łóżku, szczury bawią się wokół, i nagle całym stadem zaczynają skakać mi na policzek - i stamtąd na poduszkę. pazurek potrafi zahaczyć o nos lub oko. no, okropność :) albo taki szczur wskakuje mi na twarz i bezczelnie siada, żeby rozejrzeć się wokół... i zupełnie do nich nie docierają moje kazania o przedmiotowym traktowaniu opiekuna :P
Ostatnio zmieniony pt lut 23, 2007 3:46 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: Paweł69 »

Denerwuje mnie gdy dziewczyny wspinają się po kwietniku i kopią w kwiatkach:D, gdy Muchomora próbuje otwierać drzwi po to żeby ganiać psa i zabierać mu z miski jedzenie:D, gdy gryzą i w ciągają do klatki (przez szczebelki) materiał, którym przykrywam klatkę żeby było im cieplej trudno to potem wyplątać:D
A tak naprawdę to chyba za te psoty są takie kochane
JESTEM KOBIETĄ :)

ZAWSZE z NAMI GUCIO,CEZAR, ŻWIRCIA,MUCHOMORCIA,NIKITA,SHILA,KRUSZYN,JUNIOR, DUDUŚ, POLDEK, JACEK, PLACEK, NEON, IGNIS [ * ]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”