Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
illu
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 05, 2006 3:38 pm

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: illu »

W zasadzie żaden z 'psikusów mnie nie zdenerwował jeszcze tak naprawdę...
Denerwuje mnie tylko nie ufność Puszkina , bo tak się staram ,a on cały czas się boi... Tylko brak sukcesów w oswajaniu wywołuje u mnie lekkie podenerwowanie ;) no i ostre pazurki ...
Zazwyczaj gdy coś jest pogryzione ,to reaguję na to uśmiechem i "aha"
Nawet jeżeli jest to moja kurtka zimowa ;) ( mam na plecach specjalne wywietrzniki zrobione przez Bandziora ;) ,żeby mi czasem za gorąco nie było.. )
One big illusion.
A. S. Puszkin II Wielki , Lilak aka Czarny Bezz . = sweet destruction :]
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: Telimenka »

Hehhe a ja mam psa o imieniu Yuki ;) taki off top :P heheh ale ogolnie nie lubie jak mnie ciagnie za poliki zeby mi usta otworzyc i jak sie wpycha za moje plecy co chwila i mnie zabkami skubnie zebym jej sie posunela a ja np wtedy czytam to sie przestrasze:P i jak mi przegryzla kabelek od moich nowych glośnikow to bylo najgorsze a tak to jest grzeczniutka tylko pazurki :P i czasami jest aktywna..za bardzo ;) ale i tak ja Kocham mocnoo :D. i z gadzam sie z illu ze w sumie Telimena tak mocno mnie jeszcze nie zdenerwowala ;)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: RattaAna »

[quote="Dagaz"]
kupila piekna, duza i ciezka miske ktorej niewywraca, a chetnie na niej siedzi.
[/quote]

no właśnie chciałam uniknąć siadywania na "talerzu" bo zaraz by się pewnie bobki w jedzonku pojawiły... chociaż, na tym wiszącym karmidełku też lubią siadać swoimi tłuściutkimi kuprami... i też czasem zawieruszy się tam jakaś przypadkowa kooooooopka:o
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Szczurofony
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 19, 2007 9:36 pm

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: Szczurofony »

Nasza milusia Frigga za punkt honoru stawia sobie conocne sforsowanie przeszkody pomiedzy lozkiem a fotelem w celu wslizniecia sie pod koldre i laskotania gdzie popadnie. Podchody wygladaja mniej wiecej nastepujaco: z klatki czmych po komodzie na magnetofon, dalej na parapet i tup tup na fotel. Tu zaczyna sie zabawa zajmujaca kolo 0.5-1 minuty. Ja przeszkode ustawiam z 10. Kulminacyjnym momentem jest skok nad przepascia i ladowanie na ktorejs z naszych glow. Dzisiaj w nocy po 5 albo 6 udanej probie sforsowania przeszkody obie dziewczyny wyladowaly w zamknietej klatce przy glosnym niezadowoleniu Friggi. A rano? Obraza majestatu i do momentu wyjscia do pracy z otworu domku wystawala.... Teraz juz znowu buszuje po lozku. Zobaczymy czy da rade sforsowac dzisiejsza?!?
Friga&Freja nasze ukochane szczurofony
Awatar użytkownika
Savash
Posty: 160
Rejestracja: sob cze 03, 2006 12:25 pm

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: Savash »

Mój Szczypiorek uwielbia spać w tekturowych pudelkach. Wszystko byłkoby ok, gdyby nie miał również upodobania do obgryzania ich ścianek w środku nocy... Grrrrrrrrrrrr... zawsze się budzę i po omacku muszę wyjmować te jego kochane pudełka, a jak wstaje rano i widzę jak Szczypuś patrzy tymi swoimi oczami, tak tęsknie i przymilnie to wkładam je znów do klatki, a w nocy sytuacja się powtarza. I tak na okrągło :D
Ostatnio zmieniony wt mar 27, 2007 8:13 pm przez Savash, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdybym miała długie ręce przytuliłabym cały świat :)
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: Elly »

To my mamy tak z domkami ale drewnianymi :D w nocy czasem sie budzilam jak mialy manie jedzenia domkow :> do takich zachowan jeszcze gryzienie prętow sie zalicza ale do tego juz sie przyzwyczailam. Jedynie co mnie ciary przechodzą jak prety gryza dziewczyny w swojej klatce.. one to jakos dziwnie to robią. A Wujusiowe gryzienie jeszcze jakos potrafir zniesc :D
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
ninaczika
Posty: 329
Rejestracja: śr lut 28, 2007 12:30 am

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: ninaczika »

moje mają cały repertuar
najpierw zbierają z dołu te drewniane granulki ze ściółki i chowają do hamaka a potem po jednym wyrzucają i tak to sobie leci przez dwa piętra i robi hałas a jak podejde to oczywiście miny w stylu my nic tu nie robiłyśmy. za dwie sekundy jest to samo...
poza tym jedna lubiła sikać do miski- ale tylko wtedy jak powyjadała smaczne rzeczy i chciala więcej nowych- łatwo było ją tego oduczyć na szczęście.
kradzieże to oczywiście codzienność- wszystko co leży musi zostać przeniesione, najgorzej gdy za szafę, wtedy to człowiek znajduje po miesiącu i część to już tylko wióry
noi najgorsze jest że czasem szczurasy mają ochotę wyrwać z buzi co się da- i siedzą na ramieniu do upadłego i już nie raz zamiast ukraść jedzenie to ciągnęly mnie za język albo skórę
zbój kiki nineczka zuzka, a ze mną pantokrator
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: Telimenka »

hmmmm mni w sumie troche denerwuje jak Kuha i Ylah gryza w nocy zawzięcie kratki klatki i mnie np budzą o 5! ale i tak je KOCHAM
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Sheila
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 12, 2006 10:00 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: Sheila »

Klucha juz wie, ze mnie nie ruszy w nocy nic z wyjatkiem dwoch rzeczy: obgryzania makatki ze slomy (jak odpowiednio pomacha lapkami to przyciagnie do siebie) i piszczenia... BOZE, nie przypuszczalam ze szczur moze piszczec zeby zaswiecic swiatlo, zerknac i poglaskac... Dzis w nocy znowu to zrobila, zerwalam sie zlana zimnym potem ze moze drobinka cierpi, umiera, zaczepila sie, odgryzla ogon, COKOLWIEK... A to dranstwo hop - i juz jest na hamaku, kladzie sie szybko, ze to nie ona. Ze ona przeciez grzecznie spi, a Pancia cos chce i swieci swiatlo, i och och jak mnie w oczy razi... Do PASJI mnie to doprowadza :]]]]]
Obrazek
Awatar użytkownika
Savash
Posty: 160
Rejestracja: sob cze 03, 2006 12:25 pm

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: Savash »

A propos kradzieży... wczoraj miałam na obiad domowe pierogi z mięsem. Miałam, bo mój Szczyp zwiał z dwoma w pysku. Nigdy nie widziałam szczura uciekającego na dwóch łapach z takim towarem "pod pachami" :D Widok niesamowity. Kradzione jedzonko musiałam zarekwirować. Niestety dla człowieka juz się nie nadawało... zjadł je mój pies.
Gdybym miała długie ręce przytuliłabym cały świat :)
Frankfurterka
Posty: 66
Rejestracja: pt mar 02, 2007 7:31 am

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: Frankfurterka »

mój poprzedni złośnik kiedyś ukradł gąbeczkę do makijażu, świetnie z nią wyglądał!
*** Born to shop ***
Jorgi TD [']
Obecnie szczury: Koks i Killer
Awatar użytkownika
Sheila
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 12, 2006 10:00 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: Sheila »

Wlasnie zobaczylam ze klucha sciela i zmienila w perzyne 10cm makatki........ Arghhh a mialam nadzieje ze ma krotsze lapki, ona to ogonem przyciagnela? :]]]]
Obrazek
jola-kk
Posty: 57
Rejestracja: śr lut 28, 2007 5:24 pm

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: jola-kk »

Moje dwa maluszki sikają w hamaczek.Wczoraj uszyłam nowiutki,ręcznie.Pół wieczora mi zeszło,powiesiłam,a Jacek natychmiast do olał:-(
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: yss »

jola a czego się spodziewałaś? u mnie też tak robią, ale do półeczki w dół jest jakieś pół metra i to tak sobie ciurka... i się rozpryskuje. :D szczury są ogólnie bardzo sikające do wyra, zupełnie nie moge tego pojąć :( z koszyczka tez leci w dół... efekt ten sam. bue.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
olyfka
Posty: 47
Rejestracja: pt mar 23, 2007 6:15 pm
Lokalizacja: Toruń / Skierniewice

RE: Denerwujace zachowania waszych milusniskich

Post autor: olyfka »

Oj, coś wiem na ten temat:) Co tydzień (przynajmniej) musze prać rękaw, który służy moim ogonkom za sypialnię, bo czuć go w całym domu...
A co do innych "denerwujących zachowań" (raczej mnie one śmieszą niż irytują:): nagminne szperanie i wynoszenie różnych drobiazgów z mojej torebki (zawsze zapominam ją zamknąć;) i conocne głośne przemeblowania w klatce...
Klemens - nałogowy obgryzacz tapety (avatar)
Leon - lekki autyzm i zamiłowanie do częstych przemeblowań;)
Drops - żarłoczna albinotyczna bestyjka...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”