RE: Najpierw jeden, potem drugi?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Najpierw jeden, potem drugi?

Post autor: Landrynka »

Chciałabym mieć szczurka i wiem że potrzebuje on towarzystwa swojego gatunku. Czy jeśli np miesiąc po kupnie pierwszego dokupię mu kolegę(a właściwie koleżankę, bo będą to samiczki)to się polubią?
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Najpierw jeden, potem drugi?

Post autor: yss »

najprawdopodobniej polubią :) młode szczurki łątwo nawiązują przyjaźnie. tylko nie zrażaj się początkowymi bójkami, o ile nie poleci krew. nawet, jeśli będą piski.
cieszy mnie, że zdecydowałaś się na drugą szczureczkę... a może zdecydujesz się na ładnie oswojoną szczurkę z forum? :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: Najpierw jeden, potem drugi?

Post autor: Landrynka »

Oficjalnie to jeszcze nie mogę miec nawet jednego ("po wakacjach porozmawiamy"), ale wiem że prędzej czy później się uda.:DTylko boję się że będą się atakować i potrzebna będzie druga klatka (a na to mama się nie zgodzi, zresztą mi też to średnio pasi:-(). Chciałabym kupić 2 razem,ale nie wiem, czy uda mi się ją namówić . "Najpierw miej jednego, a jak będzie dobrze, to jak zdechnie kupisz sobie dwa. Każdy kto ma szczury ma jednego i jest dobrze." Zawsze może być lepiej. :hoprat::hoprat:

A nad wzięciem od kogoś z forum się zastanowię.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Najpierw jeden, potem drugi?

Post autor: yss »

twoja mama chyba niespecjalnie się zna, jeśli tak mówi.
to tak, jakby powiedziała "ludzie na wsiach karmią psy suchą kaszą i jest dobrze. jak jeden pies nam zdechnie na kaszy to następnemu damy mięso." :/ strasznie nie lubię takich olewackich pseudoprawd, z całym szacunkiem dla twojej mamy. dla szczura ogromnie ważne jest towarzystwo drugiego szczura. a że nie zdycha w samotności to znaczy, że tego nie potrzebuje? :/
jeżeli nie masz pewności, że będziesz mogła mieć dwa, to może nie ryzykuj samotnego szczura? ja bym poczekała na twoim miejscu. i starała się namówić mamę na dwa. naprawdę, to bardzo ważne...
dwa młode nie powinny się gryźć. a dwa z jednego miotu to już w ogóle. wyjątkiem jest nadmierna agresja, któa zdarza się u dorastających samców i wtedy wymagana jest kastracja, ale ty chcesz mieć samiczki...
Ostatnio zmieniony sob mar 17, 2007 7:35 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Najpierw jeden, potem drugi?

Post autor: Czerwonaona »

Może zapros mame prze komuterek i pokaz jej forum.Może jak mama troszke poczyta i wchlonie informacje tutaj zawarte mowie o tematach zwiazanych ze stadnoscia szczurow to zmieni zdanie.Nie mowie,że zadziala w stu procentach ale przeciez warto sprobowac.Mama tez czlowiek rozumny więc jesli zgodzi sie na jednego to czytajac forum zrozumie,że jeden czy dwa to nie wielka roznica ale za to szczescie dla zwierzaka ogromne:)Powodzonka w przekonywaniu i jesli juz sie zgodzi to polecam szczuraski z forum tyle ich szuka domku.
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
Foomfela
Posty: 89
Rejestracja: sob sty 27, 2007 9:33 am

RE: Najpierw jeden, potem drugi?

Post autor: Foomfela »

a ja myślę że bezpieczniej będzie jak weźmiesz od razu dwie szczurcie (np siostry). Szybciej się oswoją, będą się lepiej czuły w swoim towarzystwie i będziesz miała pewność że nie będzie problemu z łączeniem... To dobry pomysł z pokazaniem mamie forum. Pokaż zdjęcia szczurasków, wyjaśnij że 2 szczury są szczęśliwsze i bardziej wdzięczne niż 1 szczur...
Ze mną: Fredzio i Eddy ;) :loverat:
nikitka
Posty: 155
Rejestracja: pn mar 19, 2007 11:59 am

RE: Najpierw jeden, potem drugi?

Post autor: nikitka »

Przepraszam, że sie przyłączę z pytaniem ... czyli dla mojego Trevora jednak lepszy kolega
z tego samego miotu ze sklepu ??Napisałam post ponizej, nie wiem co robić, mąż chce kupić samczyka z tego samego miotu ze sklepu ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”