RE: Waga, najwazniejsze w karmie itp.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

carra
Posty: 59
Rejestracja: ndz mar 18, 2007 11:09 pm

Waga, najwazniejsze w karmie itp.

Post autor: carra »

Otuż mam pare zasadniczych pytań, jest to dla mnie bardzo ważne.
Mój sczczurek, 8miesieczna samiczka, wydaje sie jakaś ''przychudawa''.
Oczywiscie podaje jej karme, non stoop ma ją w miseczce, wiec niewidze ile zjada dziennie ale co dzien dosypuje nową porcje karmy i inne rzeczy typu: owoce, warzywa, nasionka itp.

Co jest najwazniejsze w karmie? -słyszałam ze
granulat, moj szczurek zadko go zjada.. wiec pomyslałam, ze moze rano -bedzie dostawac sam granulat,a popołudniu dopiero karme, co o tym myslicie?
Co jeszcze można podawać szczurkowi zdrowego aby znaczenie przybrał na wadze?
Jaka jest przeciętna waga dorosłych samiczek?

Dodam jeszcze ze zwierzątko w sumie.. zawsze było takie.. ''przychuudawe'', moze kiedys wczesniej troche bardziej masywne, jak bylo mlode.
No ale ogólenie moj cel to aby ''utyło'',
sczzurek jest wesoly, i ruchliwy, ma wspanialą kondycje. :loverat:
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

RE: Waga, najwazniejsze w karmie itp.

Post autor: Guślarka »

Mój sczczurek, 8miesieczna samiczka, wydaje sie jakaś ''przychudawa''.
Może wcale nie, moze jest tylko drobna? Są rózne szczurki, a Twoja samiczka pewnie po prostu ma taką posturę.

Co jest najwazniejsze w karmie? -słyszałam ze
granulat, moj szczurek zadko/ort go zjada.. wiec pomyslałam, ze moze rano -bedzie dostawac sam granulat,a popołudniu dopiero karme, co o tym myslicie?
Nie wydaje mie się, żeby w karmie najważniejszy był granulat(poza tym moje szczury go nie lubiały i nie lubią, ale to inna sprawa). Trudno powiedzieć, co w karmie jest najważniejsze. I ziarna, i suszone warzywa i owoce są ważne. Myślę, że podawanie samego granulkatu to chybiony pomysł.
Co jeszcze można podawać szczurkowi zdrowego aby znaczenie przybrał na wadze?
Myslę, że możesz ugotowac ryżu(bez przypraw), ziemniaczka(tak samo), dawać słonecznik i pestki dyni, orzechy, gerberki, kaszki dla dzieci... Dużo tego :)

Przeciętnej wagi dorosłej samiczki niestety nie znam.

I jeszcze jedno, może troche niezwiązane z tematem - czy szczurka ma koleżankę? Jeśli nie, to koniecznie spraw jej towarzystwo tej samej płci, bo szczur samotny - to szczur nieszczęśliwy.
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: Waga, najwazniejsze w karmie itp.

Post autor: Paweł69 »

JESTEM KOBIETĄ :)

ZAWSZE z NAMI GUCIO,CEZAR, ŻWIRCIA,MUCHOMORCIA,NIKITA,SHILA,KRUSZYN,JUNIOR, DUDUŚ, POLDEK, JACEK, PLACEK, NEON, IGNIS [ * ]
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Waga, najwazniejsze w karmie itp.

Post autor: Czerwonaona »

No to ja mam odwrotnie bo moej łakomczuchy a szczególnie jeden hehe przybrał znacznie na wadze mimo ruchu(bardzo dużo biega) a je tyle samo co wcześniej.Co do Twojego pytania to sam granulat jakos nie bardzo podoba mi się ten pomysł.Moje szczurcie zawsze mają w miseczce suche jedzonko Vitakraft.Do tego zazwyczaj gdzies na talerzyku jakas mieszanka owocowa,orzechowa,serowa też sucha.Ogóreczek,pomidorek,sałata (warzywa)w jadłospisie tygodniowym musi być na to miejsce.Oczywiście jabluszka,pomaranczka,banan też mają swoje miejsce(owoce).Serek taki dla dzieci zajadaja ze smakiem.Gotowane jajeczko,ziemniaczek,ryż,makaron oczywiscie bez przypraw.Nie jestem w stanie wymienic wszystkiego co zjadają..gerberki owocowe i z mieskiem jakies zupki.Własne przecieranki taka zupka bez przypraw jak dla bobasa.Możesz pokombinować z dieta coś dodac coś zmienić.Wzbogacic to i może troszke przytyje jeśli uwazasz,że jest za chuda aczkolwiek moze to byc tylko twoje wrażenie utucziny szczurasek nie koniecznie znaczy zdrowy i dobrze odzywiony.
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
carra
Posty: 59
Rejestracja: ndz mar 18, 2007 11:09 pm

RE: Waga, najwazniejsze w karmie itp.

Post autor: carra »

szczurek nie ma towarzystwa drugiego szczurka, aczkolwiek..mieszka z nami jescze jeden grubiutki samiec, młodszy.. i bardzo pokorny. Moja szczurzyycka nie zabradzo z nim sie ''bawi'' ale mają kontat co jakis czas, a klatki są 1cm od siebie. ale ja nieuwazam ze samotny sczurek jest nieszcesliwy, ma mnie.. ;] a w klatce ma co robic.. zreszta puszczam go czesto po pokoju.. i szaleje. ;]
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: Waga, najwazniejsze w karmie itp.

Post autor: Paweł69 »

Samica i samiec mają ze sobą bezpośredni kontakt, czy tylko przez kratki?
Jeśli mają bezpośredni kontakt, to czy ten samiec jest wykastrowany?
Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z kontaktów niekasrtowanego samca z samiczką!
carra: Ty jesteś człowiekiem,a szczurek potrzebuje szczurzego towarzystwa, Ty nie wyczyścisz mu futerka ząbkami tak jak zrobi to szczurzy przyjaciel, nie przytulisz się do niej w klatce. piszesz, że w klatce ma co robić, a gdyby Ciebie tak zamknąć w pokoju z masą zabawek, jak długo byś się sama chciała bawić?
Ostatnio zmieniony pt mar 23, 2007 9:44 am przez Paweł69, łącznie zmieniany 1 raz.
JESTEM KOBIETĄ :)

ZAWSZE z NAMI GUCIO,CEZAR, ŻWIRCIA,MUCHOMORCIA,NIKITA,SHILA,KRUSZYN,JUNIOR, DUDUŚ, POLDEK, JACEK, PLACEK, NEON, IGNIS [ * ]
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Waga, najwazniejsze w karmie itp.

Post autor: Czerwonaona »

Oj znowu przykład błędnego pojęcia.Skąd pomysł,że ty wystarczysz swojemu szczuraskowi.Nawet jakbyś poświęcała mu większą część dnia choć nie sądze aby tak było nie jestes w stanie być z nim tak jak tego potrzebuje.Możesz go pogłaskać,puścic aby sobie pobiegał,dać jeść,zmienić w klatce.Potrafisz wyiskać szczurka?potrafisz wejśc do kaltki i wtulić się w niego gdy zasypia?Potrafisz porozmawiać z nim w jego języku?i wiele wiele innych przykładów mogła bym podać ale to nie ma sensu.Kolejny raz podepre się pewnym cytatem,który kiedys bardzooo mi się spodobał."nie bądz egoistką nie możesz mieć więcej niż jednego szczuraska to nie miej wcale".Szczurek jest stadnym zwierzakiem i ten temat na forum poruszany był wiele razy.Poczytaj troche,przeanalizuj.Jeśli pozwalasz by szczurek był sam....nie zalezy ci na jego szczęściu tym bardziej jeśli twierdzisz,że ty mu wystarczasz.Zaskocze cię:Nie wystrczasz mu napewno nawet jeśli tak myślisz.
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
olcia11
Posty: 64
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 9:20 pm

RE: Waga, najwazniejsze w karmie itp.

Post autor: olcia11 »

A ja mam inne zdanie ... Psy to też zwierzęta stadne , a czują się dobrze gdy są same ... Na przykład moja szczurzyca (ta starsza) daje po sobie poznać , że lepiej jej było gdy była sama ... Mała jej dokucza i ciągle chce się bawić , a Czadze to nie pasuje . Ona by wolała pobiegać SAMA na kanapie , niż męczyć się z upierdliwym maluchem ... I co na to powiecie ?? Napewno powiecie , że się nie znam , że "O!Nowa a jak się sprzeciwia!Nie czytała forum i gada!" . Ale owszem , czytałam forum , a nawet niektóre tematy barrrdzo mnie zaciekawiły . Dzięki temu forum , sprawiłam towarzyszke Czadze , a Ona się nie ucieszyła nowym szczurkiem ... Mała bardzo chciałaby mieć towarzyszke (po niej to widać) , ale nie mogę pozwolić sobie na 3 szczurka ... Nie zgadzam się z cytatem "nie bądź egoistką nie możesz mieć więcej niż jednego szczura to nie miej wcale" ... To tak jakbyśmy powiedzieli "Nie możesz mieć jednego PSA to nie miej wcale" ... Oczywiście szanuję Wasze zdanie , i proszę o uszanowanie mojego . Rozumiem , że w wielu rzeczach nie zastąpimy drugiego szczura temu pierwszemu . Jednak mój szczur narazie nie jest zadowolony z małego towarzysza ... Oczywiście OBIE TO SAMICE !! Jest dosyć spore prawdopodobieństwo , że szczurasy się zaakceptują :) Jest coraz lepiej :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Waga, najwazniejsze w karmie itp.

Post autor: yss »

olcia: pies? samotny pies trzymany na wybiegu z budą, czasem odwiedzany przez właściciela i czasem wypuszczany na większy teren wcale nie jest szczęśliwy. gdyby miał towarzysza, byłoby mu dużo lepiej. dlatego nie widzę sensu tego twojego porównania :> poza tym psy nie iskają się nawzajem :P i chociaż słyszą ultradźwięki, porozumiewają się jednak w paśmie słyszalnym dla człowieka...

jeżeli chodzi o starszego szczurka i malucha, to nieraz już pisałam ludziom mającym starszego, samotnego singla, że lepiej wziąć dwa maluchy niż jednego, będą mogły razem szaleć i nie będą tak zaczepiać starszego. :> ludzkie dzieci też lubią bawić się z innymi dziećmi, a w towarzystwie dorosłych nudzą się, robią nieznośne i często dostają ochrzan :D

jak mała podrośnie, trochę się uspokoi i nie będzie skakać na czagę. :D na twoim miejscu puszczałabym czasem czagę osobno, żeby mogła sobie pochodzić bez malucha... i na pokój, nie tylko po kanapie. :)

edit:
o wadze miało być :D
ja też mam jedną chudziakę, Gythę. jako maluszek była okrąglutka, spodziewałam się, że urośnie największa a tu co? narwany, skoczny chudziak, ale dość drobny :) też się czasem zastanawiam, czy by jej nie podtuczyć... chociaż raczej nie jest to chorobliwe :) tyle, że przy swojej siostrze Perdicie wygląda jak patyczak. :)
Ostatnio zmieniony pt mar 23, 2007 2:39 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”