[ŚWIERZBOWIEC] krostki, strupki, drapanie cz. 1

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Natala C
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 25, 2006 3:17 pm

RE: pomocy!!!! nie wiem co z szczurem

Post autor: Natala C »

Czytałam wątek o weterynarzach. Lecz skargi tyczyły się mężczyzny. A ja miałam na myśli lecznicę w której przyjmuje kobieta (czyżby ta jego żona?) Na jej temat nie znalazłam skarg, dlatego napisałam o tej lecznicy. Lecz jako że jeszcze nie mam szczura nie mogę ocenić czy jest ona kompetentna (na kotach się zna).
AnGi o co chodzi z tym żółwiem? Przecież na Piłsudzkiego nie ma weta specjalizującego się w gadach...
AnGi1993
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 27, 2007 1:09 pm
Kontakt:

RE: pomocy!!!! nie wiem co z szczurem

Post autor: AnGi1993 »

Ojć pomyliłam się bo wtedy byłam też na forum o żółwiach chyba myślałam o szczurze a napisałam żółw chyba nic się nie stało.
aha czyli jak będzie mężczyzna to mam wyjść a jak kobieta zostać??.
Ale krwiopijko mam zamiar go zabrać do weterynarza nic nie powiedziałam że go nie zabiorę i nie mam zamiaru pogarszać jego stanu zdrowia zabiorę go do szczecina jak tylko będę mogła apropo czy wiecie gdzie bliżej są weterynarze od Gryfina?
Chciałbyś siedzieć cały czas w małym, zamkniętym pokoju?

Nie trzymaj żółwia w małym akwarium zapewnij mu jak największe, na jakie tylko możesz sobie pozwolić
Kasiaczek
Posty: 53
Rejestracja: wt lis 14, 2006 3:10 pm

RE: pomocy!!!! nie wiem co z szczurem

Post autor: Kasiaczek »

Moim zdaniem na pewno jest to świerzb. Gdy wzięłam mojego Tuptusia z zoologika jego uszka też tak wygladały, a nawet gorzej. On jeszcze miał strupy na nosku :( Leczyłam go Oridermylem (maść) bo tak mi poleciła wetka. Ta maść pomogła, ale faktycznie lepiej dać zastrzyk z ivermectyny.
"Te ptaki i zwierzęta i ryby nie mogą mówić, ale mogą cierpieć...
...i nasz Bóg, który je stworzył, wie o ich cierpieniu i może sprawić,
że ten, który jest winien ich niepotrzebnemu cierpieniu
odpowie za to"
George Cannon
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

RE: pomocy!!!! nie wiem co z szczurem

Post autor: Nisia »

AnGi, te strupy wyglądają bardzo świerzbowcowo. W związku z tym możesz pójść do byle lekarza na zastrzyk z iwermektyny. Na pewno nie zaszkodzi :)
Dokładne dawkowanie jest gdzieś na forum, poszukaj dobrze :) I pamiętaj, tylko Ivermectin lub Biomectin. Żadnego Frontline'u!
Zastrzyki z iwermektyny robi się podskórnie.
AnGi1993
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 27, 2007 1:09 pm
Kontakt:

RE: pomocy!!!! nie wiem co z szczurem

Post autor: AnGi1993 »

Chyba pójdę do zoologicznego gdzie pracuje wet który miał być wetertynarzem ale postanowił zostać sklepikarzem w zoologicznym
Chciałbyś siedzieć cały czas w małym, zamkniętym pokoju?

Nie trzymaj żółwia w małym akwarium zapewnij mu jak największe, na jakie tylko możesz sobie pozwolić
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

RE: pomocy!!!! nie wiem co z szczurem

Post autor: Nisia »

A jesteś pewna, że on ma leki?
AnGi1993
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 27, 2007 1:09 pm
Kontakt:

RE: pomocy!!!! nie wiem co z szczurem

Post autor: AnGi1993 »

no nie ma ale może powiedzieć potwierdzić to że ma świerzb
Chciałbyś siedzieć cały czas w małym, zamkniętym pokoju?

Nie trzymaj żółwia w małym akwarium zapewnij mu jak największe, na jakie tylko możesz sobie pozwolić
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

RE: pomocy!!!! nie wiem co z szczurem

Post autor: Nisia »

AnGi, na oko widać, że świerzb, a żeby POTWIERDZIC, to trzeba by było pobrać zeskrobiny. Nie opowiadaj mi bajek, że facet w sklepie to zrobi.
Tracisz tylko czas. Idź od razu do lecznicy.
AnGi1993
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 27, 2007 1:09 pm
Kontakt:

RE: pomocy!!!! nie wiem co z szczurem

Post autor: AnGi1993 »

jakiej lecznicy? normalnej dla ludzi?
Chciałbyś siedzieć cały czas w małym, zamkniętym pokoju?

Nie trzymaj żółwia w małym akwarium zapewnij mu jak największe, na jakie tylko możesz sobie pozwolić
Kasiaczek
Posty: 53
Rejestracja: wt lis 14, 2006 3:10 pm

RE: pomocy!!!! nie wiem co z szczurem

Post autor: Kasiaczek »

Facetowi ze sklepu to Ty możesz co najwyżej wygarnąć, jaki jest beznadziejny i jakie to szczęście dla zwierzaków, że nie został wetem - bo współczuje trafić na takiego weta "z powołania" :-? Do sklepu możesz iść aby skontrolować stan innych szczurków i ogólnie zwierzaczków pod względem ich stanu zdrowia i jak będzie coś nie tak to trzeba zgłosić do TOZ-u.

A odnośnie lecznicy to oczywiście trzeba pójść do lecznicy dla zwierząt żeby zrobili szczurkowi zastrzyk z ivermectyny przeciwko pasożytom. Tylko przejrzyj forum i znajdź informację na temat dawki leku, na wypadek gdyby wet nie bardzo się znał (różnie bywa). I koniecznie szybko idź ze szczurusiem do weta, bo on się bardzo męczy z tym świerzbem. Na pewno go to swędzi i boli, bo choroba jest zaawansowana.
Ostatnio zmieniony śr mar 28, 2007 10:26 am przez Kasiaczek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Te ptaki i zwierzęta i ryby nie mogą mówić, ale mogą cierpieć...
...i nasz Bóg, który je stworzył, wie o ich cierpieniu i może sprawić,
że ten, który jest winien ich niepotrzebnemu cierpieniu
odpowie za to"
George Cannon
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: pomocy!!!! nie wiem co z szczurem

Post autor: limba »

Angi ja nie rozumiem tych kombinacji. Szczur musi trafic do dobrego weterynarza. Po co pietrzyc trudnosci. Ja po porade prawna nie poszlabym do pana w obuwniczym co mial zostac prawnikiem, a tu chodzi o zdrowie zwierzaka.

lecznica = lecznica dla zwierzat
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
AnGi1993
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 27, 2007 1:09 pm
Kontakt:

RE: pomocy!!!! nie wiem co z szczurem

Post autor: AnGi1993 »

No ale ja nie moge jechać w tym czasie do Szczecina mówiłam już że pojadę w sobotę bo wcześniej nie mogę.
Kasiaczek ale ja kupiłam w szczecinie tego szczurka a ja teraz mówiłam o sprzedającym w zoologicznym w Gryfinie i dlaczego szczęście? nie został bo przejął po rodzicach sklep.
Chciałbyś siedzieć cały czas w małym, zamkniętym pokoju?

Nie trzymaj żółwia w małym akwarium zapewnij mu jak największe, na jakie tylko możesz sobie pozwolić
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

RE: pomocy!!!! nie wiem co z szczurem

Post autor: Elly »

ALE NIE MUSISZ JECHAC DO SZCZECINA NA ZASZTRZYK! :> Duzymi moze bardziej dotrze. Jezeli pojdziesz na zastrzyk z ivermektyny do weta w Gryfinie to nie ma roznicy gdzie, szczur musi dostac zastrzyk. I to nawet nie jeden. Poczytaj, w spisie tresci masz tematy o tym leku. Kupilas szczura to teraz masz obowiązek pojsc z nim do weta i leczyć.
Ostatnio zmieniony śr mar 28, 2007 12:40 pm przez Elly, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

RE: pomocy!!!! nie wiem co z szczurem

Post autor: Nisia »

Pewnie AnGi nie znajdzie dawkowania, więc zacytuję sama siebie:
Dawkowanie wynosi 0,2 mg iwermektyny (czyli substancji aktywnej) na 1 kg masy szczura (wg Arbora). Czyli, dla tych, co mają kłopoty z rachunkami chemicznymi, jeśli mamy Biomectin 1% to dajemy szczurkowi dawkę 0,02 ml/kg.
Przy tak zaawansowanym świerzbie trzeba powtarzać zastrzyki co tydzień, 2 lub nawet 3 krotnie.
Natala C
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 25, 2006 3:17 pm

RE: pomocy!!!! nie wiem co z szczurem

Post autor: Natala C »

AnGi a w którym zoologicznym kupiłaś tego szczurka? Chyba nie w tym na Małopolskiej? Nawet na żółwiowym forum ten sklep jest odradzany...
Zablokowany

Wróć do „Skóra i sierść”