ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Telimenka »

dzięki :D bo juz głupłam :D jeszcze raz stokrotnie dziękuje :D. a jak Ta czarna troche siwieje to tez hasky sostanie? juz sie nic nie zmieni ?:P bo nie wiem te masci mnie zabijaja:P a jak w googlach wpisuje to mi sie wyswietlaja masci testowane na szczurah =|
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Agata »

Oba szczurki powinny z wiekiem zjaśnieć, ale (z tego co wiem) czasami zdarzaja się wyjątki od tej reguły.

Tak na przyszłość, to proponuję w google wpisać "rat variaties" i szukać w języku angielskim.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Telimenka »

o dziękuje jeszcze raz:D juz o tym myślałam ale nie wiedziałam jak to sklecić po ang:P ja nie chce zeby ciemnialy :( niech zostana takie jakie sa:D tylko niech urosna bo za malutkie sa:P jeszcze raz dzieki i sorry za off topa:P
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
ismena
Posty: 106
Rejestracja: sob mar 31, 2007 5:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: ismena »

warto dodać że albinoski (te białe z czerwonymi oczami, jeżeli mnie pamięć nie myli) żyją dłużej niż inne szczury. Mogą dożyć nawet 9 lat (!). Mają trochę inną genetykę.
Przynajmniej tak pewien weterynarz twierdzi...
Trudno jest żyć bez nadziei... ale umierać bez złudzeń- łatwiej

Gaja [*] -mój 'dzien'... bialy, milusinski ogonek...
Sachma- 'noc'... cala czarna z bialym brzuszkiem. Troszke wredna i plochliwa, ale kochana ;)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: yss »

ismena: polecam wątek "straszne głupoty o szczurach". tam są takie rewelacje właśnie :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
ismena
Posty: 106
Rejestracja: sob mar 31, 2007 5:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: ismena »

a podasz mi link? Bo w wyszukiwarce znaleźć nie mogę...

W razie czego prosze mnie nie bić że głupoty wypisuje... tak weterynarz mówił...
Trudno jest żyć bez nadziei... ale umierać bez złudzeń- łatwiej

Gaja [*] -mój 'dzien'... bialy, milusinski ogonek...
Sachma- 'noc'... cala czarna z bialym brzuszkiem. Troszke wredna i plochliwa, ale kochana ;)
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Karen »

Dobra, po raz kolejny kolej na mnie ;) Otóż na początku nowy szczurek wydawał się być albinoskiem, ale okazało się że nim nie jest. Okazało się tak dopiero po przyjrzeniu się maluchowi. Fotki mam, nie wiele na nich widać, bo kolorek jest bardzo delikatny, ale komuś może uda się dostrzec na łebku i pleckach ten jasny kolorek różniący się odcieniem od śnieżno białego. Póki co na żadnej stronie nie znalazłam nic, co by odpowiadało. Uprzedzam tylko, że trzeba się przyjrzeć, żeby w ogóle różnice w kolorze dostrzec.

http://i49.photobucket.com/albums/f280/ ... IM0080.jpg
http://i49.photobucket.com/albums/f280/ ... IM0081.jpg
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
Alices
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Alices »

Karen: masz prześlicznego szczurka :). Mam książkę i tam jest napisane tak o kolorze twojego ogonka:
'Szczury przyciemniane mają ciemniejszą głowę i ramiona, reszta tułowia jest zwykle biała. Przyciemniony może być również grzbiet zwierzęcia'
Mmmm... to chyba to :)
Maciuś [*] dożył zaledwie 2 lat...
Guci[*] dożył niecałych 9 miesięcy...
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Karen »

Alices, na pewno jest przyciemniany jakoś tylko mi zależy na określeniu jaki to kolor ;)
Dodam jeszcze, że raz na taki szarawy wygląda, raz na różowawy lekko, a raz na taki coś pod kość słoniową. Wszystko zależy jakie jest światło ;) dziś w dzień wydawało mi się jakby był coś pod rozjaśnienie lilac i chciałam kolor sprawdzić ale nigdzie nie mogłam znaleźć nic :-?
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: yss »

nie chciałabym uchodzić teraz za super eksperta, ale to może być porfirynka rozmazana przy myciu. a tam nie mogą dosięgnąć jęzorem, szorują tylko łapkami którymi wczesniej myły nos i oczka :) moje też mają. na innym kolorze nie byłoby tego widać...
acz może tez być inaczej. taką propozycję jeno mam :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Karen »

yss, porfirynkę to ja bym odróżniła i zapewniam, że to nie to :P z resztą zobacz jak to na zdjęciach wygląda :P Poza tym u małego to jest ułożone tak jak u Husky czyli nieco na łebku (ale nie na całości), pręga na pleckach i to schodzi na tynie łapki ;)
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: krwiopij »

Tia, Alices, nawet wiem, jaką masz książkę. Chyba najlepszą z dostępnych na polskim rynku, ale rozdział o umaszczeniu jest tragiczny. :> Prawdę mówiąc ja nie widzę tego innego odcienia na szczurku, ale jeśli ma ciemniejszy łepek, można z dużym prawdopodobieństwem uznać, że to szczurek szampański czy jak to tam hodowcy zwą. Kaptur albo husky - husky mógł zjaśnieć i stąd sierść wydaje się być biała.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
gijane
Posty: 162
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:41 pm

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: gijane »

a moj grex zrobil sie rozowawy oO. ma na karku taki nalocik rozowy.
myslalam ze to moze jakies skaleczenie, albo porfirynka, ale nie. zastanawialam sie dobre pare dni nad tym. w koncu znalazlam w klatce kawalek rozowego polarku :P to pewnie to :D
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Karen »

Krwio, ale czy szampański powinien mieć odcień jakby lekko różowy? Bo właśnie jakiś taki lekko (bardzo lekko) jest maluch. Zaznaczam, że w klatce nie ma nic o podobnym odcieniu :P
Z resztą na fotkach i tak nie widać :-?
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
Atevana
Posty: 26
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 3:40 pm

Zmiana kolorów u szczurków i odmiany kolorystyczne

Post autor: Atevana »

Mam pytanie co do odmian kolorystycznych :-) I w ogóle co znaczy "odmiana"? Jakie kolory są "normalne"? Na szczurkach nie znam się ni w ząb, więc mam nadzieję, że odpowiecie mi na pytanie, którego odpowiedź jest dla Was oczywista a dla mnie to czarna magia :-)

Wiem, że są takie kolorki jak husky i aguti ale dalej nie do końca wiem, co z tego że jakiś szczurek jest husky a jakiś inny aguti :-) Widziałam temat o zmianie kolorków u szczurków i też bym się chętnie dowiedziała, o co w tym właściwie chodzi :-) Wszystkie zmieniają kolorki czy jak to z nimi jest ?

Tu od razu zamieszczę zdjęcie moich nowych wąsatych przyjaciół i mam nadzieję, że mi powiecie, czy to zwykłe szczurki czy ich kolor ma jakąś nazwę i czy będą się zmieniać, czy zostaną takie jakie są :-)

http://img444.imageshack.us/my.php?image=2siqs5.jpg

Może i były tematy tego typu, jednak szukałam szukałam i nic :-)

Swoją drogą może ktoś zrobi taki obszerny temat o odmianach kolorystycznych ? :-)
Można pogodzić miłość do gadów i gryzoni ...
Wystarczy kupić gada który gryzoni nie je!
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”