RE: Nie ma 2 maluchów!!:(

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Patula_20
Posty: 45
Rejestracja: wt mar 13, 2007 6:38 pm

Nie ma 2 maluchów!!:(

Post autor: Patula_20 »

3 kwietnia w moim domku pojawiło sie 7 nowych stworzonek! Sa przesliczne, przecudowane itd. Po 3 dniach, że nie ma 2 ciuarasów!Przeszukałam cała klatke i nie ma! Szczurcia na pewno ich nie wyniosła z klatki, bo jak ją wypuszczam to mam ją cały czas na oku! Powiedzcie mi co sie mogło stac z tymi maluchami! A i na pewno źle nie policzyłam, bo w pierwszym dniu robiłam im zdjecie i jest ich 7,a teraz jest tylko pieć!!!:( Czy to mozliwe ze je zjadła??
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

RE: Nie ma 2 maluchów!!:(

Post autor: Ewqa »

Tak, mogła je zjeść, jeżeli były niepełnosprawne lub słabe.
Czasami tez się tak zdarza kiedy miot jest liczny, ale 7 to nie jest za dużo.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Nie ma 2 maluchów!!:(

Post autor: krwiopij »

Pisałaś, że szczurka jest młodziutka. Młoda niedoświadczona mama może mieć problemy z odchowaniem młodych. Najwyraźniej szczurzyca z jakichś powodów zagryzła i pożarła dwoje młodych - lub dwa maluchy same odeszły, a ona zjadła ich ciałka. To oczywiście nieprzyjemne, ale całkiem naturalne. Niemniej szkoda malców. Może gdyby szczurka była starsza, nie doszłoby do tego.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
dziewczynazdynamitu
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 11:39 am

RE: Nie ma 2 maluchów!!:(

Post autor: dziewczynazdynamitu »

Moja szczurzyca ma około 8 miesięcy a w sobotę urodziła 12 małych, to co ja mam powiedzieć?:p Przestraszyłam się widząc ten post:p Do tej pory wszystko jest w porządku, ale jako młoda, niedoświadczona mama też tak może się zachować, mam tego świadomość.. (ale oby nie, oby nie).
Anoxa
Posty: 58
Rejestracja: śr gru 20, 2006 6:14 pm
Kontakt:

RE: Nie ma 2 maluchów!!:(

Post autor: Anoxa »

hej moja cudem uratowana "dziurka" ma 4 miesiace i gdy trafila do mnie urodzila małe!tez jest mloda mamusią ! 8 maluszkow przyszlo na swiat kilka dni po tym jak "dziurka" była zszywana przez weta :( ,wszystkie kluchy rosna i sa coraz wieksze :) dziewczynozdynamitu nie martw sie na zapaas ;)
Obrazek
Patula_20
Posty: 45
Rejestracja: wt mar 13, 2007 6:38 pm

RE: Nie ma 2 maluchów!!:(

Post autor: Patula_20 »

8 miesięcy to nie 3 miesiące, tak jak moja!! Niepełonosprawne raczej nie były, bo je dobrze obejrzałam. A mozliwe ze były słabe, bo jeden to juz w pierwszym dniu były cały siny!! Mam nadzieje, ze juz nie ma zagrozenia do tego ze zagryzie reszte maluchów?? Małe juz mają tydzien (dzisiaj mija) :). Juz rosnie im sierść,są takie słodkie!! :)
AnGi1993
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 27, 2007 1:09 pm
Kontakt:

RE: Nie ma 2 maluchów!!:(

Post autor: AnGi1993 »

Podobnie zrobił mój chomik roborowskiego jak pierwszy raz urodził to zjadła a za 2 razem nie zjadła ale był nie żywy po 3 dniach bo ona jest jeszcze nieodpowiedzialna a za 1 miała 6mie. a za drugim 1rok i 2mie. i za każdym razem rodziła tylko 1
Chciałbyś siedzieć cały czas w małym, zamkniętym pokoju?

Nie trzymaj żółwia w małym akwarium zapewnij mu jak największe, na jakie tylko możesz sobie pozwolić
Patula_20
Posty: 45
Rejestracja: wt mar 13, 2007 6:38 pm

RE: Nie ma 2 maluchów!!:(

Post autor: Patula_20 »

To znaczy, ze mam juz sie nie martwić i to jest normalne?? Mam nadzieje, że reszta sie odchowa!!:)
madzandza
Posty: 31
Rejestracja: pn lut 05, 2007 8:04 pm

RE: Nie ma 2 maluchów!!:(

Post autor: madzandza »

Oby, oby...:D:D
Afri
Posty: 146
Rejestracja: pt mar 30, 2007 5:35 pm
Kontakt:

RE: Nie ma 2 maluchów!!:(

Post autor: Afri »

No i dawaj fotki... bo już się ślinię :P
A co do zjadania malców... Może to okropne, ale dostarcza samicy dużo substancji odżywczych i białka, dzięki czemu samica jest silniejsza...
....
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Nie ma 2 maluchów!!:(

Post autor: Telimenka »

wlasnie :D foteczki wsadzaj :).i co znalezli sie juz jacys potencjalni chetni? :).
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Anoxa
Posty: 58
Rejestracja: śr gru 20, 2006 6:14 pm
Kontakt:

RE: Nie ma 2 maluchów!!:(

Post autor: Anoxa »

ha dzis sprawdzilam plec maluszkow mojej dziurki. 5 samcow i 3 samice. samce wszystkie husky i jeden jakis taki mieszany :) oto on
Obrazek
Obrazek

reszta mniej wiiecej tak wyglada
Obrazek

a i jest jedna dziewuszka kapturka
Obrazek


mam nadzieje ze juz niedlugo je bede mogla oddac w dobre rece :)
Obrazek
Lili
Posty: 101
Rejestracja: pn lut 26, 2007 8:32 am

RE: Nie ma 2 maluchów!!:(

Post autor: Lili »

Jejku, jaki słodki łaciatek!! :D Dziewczyny, przez te wszystkie zdjęcia maluchów mój GMR wygra ze mną jeszcze przed wakacjami. :D
Zjadanie młodych chyba w ogóle jest częste u gryzoni, prawda? Kiedyś miałam myszoskoczkę, która z niemal każdego miotu pożerała parę młodych (mimo iż staraliśmy się zapewnić jej całkowity spokój). I nic nie można było zrobić. :(
Cum tacent, clamant.

Tak pusto bez ogonków...
W sercu: najukochańszy Czejen :* Nabu, moja mała przylepa... ;( Rawi, szalony staruszek :(
Anoxa
Posty: 58
Rejestracja: śr gru 20, 2006 6:14 pm
Kontakt:

RE: Nie ma 2 maluchów!!:(

Post autor: Anoxa »

mam nadzieje ze moje kluseczki znajda domek :) jest mozliwosc transportu do warszawy i lodzi jakby ktos byl chetny :) wiecej tutaj
http://szczury.org/viewtopic.php?t=15558
Obrazek
Patula_20
Posty: 45
Rejestracja: wt mar 13, 2007 6:38 pm

RE: Nie ma 2 maluchów!!:(

Post autor: Patula_20 »

Moje kluchy jeszcze nie są takie duze, zeby je brac na rece! Jeszcze odczekam kilka dni. Zdjęcia mam na tel, jak sie od razu urodziły ale mam jakis problem ze zrzuceniem ich na kompa. Obiecuje, ze pokaze swoich pupilków. Chętnych na razie mam dwóch, ale dałam ogłoszenie na kilku forach moze ktos sie jeszcze znajdzie!! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”