RE: Pomocy !!! Mój szczur dziwnie-krzywo chodzi! !!!

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kinga1991
Posty: 146
Rejestracja: pt gru 15, 2006 8:13 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska

Pomocy !!! Mój szczur dziwnie-krzywo chodzi! !!!

Post autor: kinga1991 »

Niedawno zauważyłam, że Milan dziwnie chodzi... Myślałam, że to nic takiego , ale mu sie pogorszyło ! Chodzi dziwnie z przechylonym na lewy bok łepkiem... Ogonek biega i bawi się jak zawsze normalnie ale martwi mnie ten krzywy łepek . Czy to może być spowodowane tym, że Milan miał w klatce koszyk w którym spał skulony i jakoś mu się tak głowa skrzywiła...? A może to cos innego...?Zna ktos taki przypadek... Wykluczam paraliż bo porysza się normalnie jedynie jest troszkę "krzywy"... Prosze o pomoc...:-(...:hmmrat:
Kinga1991 
http://kinga1991.fotosik.pl/albumy/147307.html
Moi chłopcy :*

http://www.kinga1991.fotosik.pl 
>>looknij czasem<<
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

RE: Pomocy !!! Mój szczur dziwnie-krzywo chodzi! !!!

Post autor: Ewqa »

Prawdopodobnie zapalenie ucha lub zapalenie mózgu. Powinien jak najszybciej zobaczyć go weterynarz znający sie na szczurkach, zwłaszcza że jak piszesz stan sie pogarsza.
Leczenie może przeprowadzić jedynie weterynarz, prawdopodobnie trzeba będzie podać antybiotyk i steryd.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
olyfka
Posty: 47
Rejestracja: pt mar 23, 2007 6:15 pm
Lokalizacja: Toruń / Skierniewice

RE: Pomocy !!! Mój szczur dziwnie-krzywo chodzi! !!!

Post autor: olyfka »

Mój Leon miał to samo - niestety byłam nieświadoma zagrożenia i zwlekałam z wizytą u weta:(... Leczenie (iniekcje antybiotyku, sterydu i wit.B12 przez tydzień; potem podawanie 'dopyszczkowe' w domu) trochę pomogły, ale szczuras prawdopodobnie nigdy do końca sie nie 'wyprostuje'. Dlatego kinga1991 nie zwlekaj, tylko jak najszybciej wybierz się ze szczurkiem do lekarza - na forum możesz znalezć adresy wielu sprawdzonych i polecanych weterynarzy. Powodzenia!!!
Klemens - nałogowy obgryzacz tapety (avatar)
Leon - lekki autyzm i zamiłowanie do częstych przemeblowań;)
Drops - żarłoczna albinotyczna bestyjka...
Awatar użytkownika
Niuniak
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 10:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

RE: Pomocy !!! Mój szczur dziwnie-krzywo chodzi! !!!

Post autor: Niuniak »

albo wylew. Mój Leon tak ma. Głowa nie wyprostowala się, ale nie przeszkadza w niczym. Leki podobne jak u Olyfki - antybioty + steryd, a potem tabletki poprawiające krążenie podawane 2 razy dziennie w domu :)
Bo szczuraki tak jak i dzieci dzielą się na : czyste i ...... szczęśliwe ;)
Awatar użytkownika
kinga1991
Posty: 146
Rejestracja: pt gru 15, 2006 8:13 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska

RE: Pomocy !!! Mój szczur dziwnie-krzywo chodzi! !!!

Post autor: kinga1991 »

Milan dostaje zastrzyki...Distał już 4... zachowanie mu sie troszke poprawiło , ale on sie nie chce wyprostować...
Kinga1991 
http://kinga1991.fotosik.pl/albumy/147307.html
Moi chłopcy :*

http://www.kinga1991.fotosik.pl&nbsp;
>>looknij czasem<<
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

RE: Pomocy !!! Mój szczur dziwnie-krzywo chodzi! !!!

Post autor: Elly »

Moj Wujuś (Karmel) tez z jakis przyczyn ma kręcz szyi. Nie wiem dlaczego, bo jest u mnie dopiero od jakiegos czasu po wyleczeniu. Łebek ma caly czas przekrzywiony, mimo, ze jest zdrowy. Milanowi moze juz tak zostac do konca zycia. Wujusiowi krecz raczej nie przeszkadza i zachowuje sie normalnie.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
szara-stokrotka
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 5:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Pomocy !!! Mój szczur dziwnie-krzywo chodzi! !!!

Post autor: szara-stokrotka »

moja Bezunia tak miała, u niej był to prawdopodobnie wylew, albo coś tego typu. niestety w jej wypadku nie powiodło się leczenie...:( życzę szczęścia!
Czarne perełki - Merry i Cola ze mną, kochane potworki:)
Po tamtej stronie - Bezunia, Fiolka, Milka i Tres:(
Gapsa99
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 04, 2013 2:02 pm

Re: RE: Pomocy !!! Mój szczur dziwnie-krzywo chodzi! !!!

Post autor: Gapsa99 »

Mam podobny problem jak ten opisany w temacie. Mój Izydorek ( 3 miesiące), w zeszłą niedzielę zaczął dziwnie chodzić, główka krzywo, troszkę się słaniał, ale ogólnie nic poza tym mu nie dolegało. W poniedziałek był już prawie prosty( główka nieznacznie odwrócona w lewą stronę), mimo to zabrałam go do pani doktor. Dostawał antybiotyki przez 3 dni, do środy. Obserwowałam go przez cały ten czas i taki napad ,,krzywości'' jak w niedzielę się nie powtórzył. W czwartek ( wczoraj), też wszystko było w porządku, ale dzisiaj znów widzę, że cały jest krzywy. Ale tak jak mówię, sprawny jest nadal, je, pije, bawi się normalnie. Podejrzewam, że jutro znów będzie ,,prosty''. Co powinnam zrobić? Cy to możliwe, że to jakiś zwykły kręcz szyi?
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: RE: Pomocy !!! Mój szczur dziwnie-krzywo chodzi! !!!

Post autor: ssylvusia »

Antybiotykoterapia powinna trwać min. 10 dni. Poszukaj na forum polecanego w Twoim mieście weta, ogona powinien obejrzeć ktoś, kto zna się na gryzoniach. To może być zapalenie ucha np, niewłaściwie leczone może skończyć się tragicznie.
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”