[Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Savash
Posty: 160
Rejestracja: sob cze 03, 2006 12:25 pm

RE: [Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: Savash »

he he he ... a u mnie mały pędzi dużego i stara się go kryć. Muszę przyznać, że Neuron jest raczej lekko spanikowany a Orfi przejął władzę w klatce... po 30 minutach :P Mam nadzieje, że nie dojdzie do jakichś poważnych bójek.
Gdybym miała długie ręce przytuliłabym cały świat :)
Awatar użytkownika
olyfka
Posty: 47
Rejestracja: pt mar 23, 2007 6:15 pm
Lokalizacja: Toruń / Skierniewice

RE: [Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: olyfka »

Brrr... Moje szczury właśnie spędziły pierwszą godzinę we 3 razem w klatce!!! I jeszcze zadnemu nic się nie stało...
Oby tak dalej...
Klemens - nałogowy obgryzacz tapety (avatar)
Leon - lekki autyzm i zamiłowanie do częstych przemeblowań;)
Drops - żarłoczna albinotyczna bestyjka...
Awatar użytkownika
Aniatka
Posty: 160
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:36 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: [Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: Aniatka »

Trzymam kciuki....
- Ludzie zapomnieli o tej prawdzie - rzekł lis. - Lecz tobie nie wolno zapomnieć. Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
olyfka
Posty: 47
Rejestracja: pt mar 23, 2007 6:15 pm
Lokalizacja: Toruń / Skierniewice

RE: [Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: olyfka »

A dziękuję - na pewno się przydadzą:)

Obecnie szczuraski śpią razem w rękawie od polaru!!!:spirat:
Ale i tak ogromnie panikuję przed ich pierwszą wspólną nocą...Eh...
Klemens - nałogowy obgryzacz tapety (avatar)
Leon - lekki autyzm i zamiłowanie do częstych przemeblowań;)
Drops - żarłoczna albinotyczna bestyjka...
Awatar użytkownika
Aniatka
Posty: 160
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:36 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: [Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: Aniatka »

Wczoraj przybył do mnie trzeci szczur -oczywiście też samiec :) Jest bardzo drobny jak na swój wiek, kilka razy mniejszy od Chojraka, który jest mały, a Ruter przy nim to prawdziwy SMOK. Nowy szczurek ma półtora miesiąca, prawie nie widzi na jedno oczko (wet mi dziś powiedział, że to niedorozwój oczka i może nie będzie na nie nigdy widział). Wczoraj odpoczywał po podróży, a dziś poznał sie z Chojrakiem na spacerze (najpierw w wannie, później na fotelu i mojej mamie :)) Chojrak na początku w ogóle nie zwracał na niego uwagi, potem wąchał i o ile się nie mylę polizał go. Nowy szczurek na początku też tylko go wąchał, a potem zaczął go nachalnie zaczepiać: wspinać się na niego, włazić pod niego. Nie dawał mu spokoju. Chojrak czasem go przyciskał do ziemi przednimi łapkami i ciągle go odpychał od siebie tylnią nogą. Co o tym sądzicie?
- Ludzie zapomnieli o tej prawdzie - rzekł lis. - Lecz tobie nie wolno zapomnieć. Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
olyfka
Posty: 47
Rejestracja: pt mar 23, 2007 6:15 pm
Lokalizacja: Toruń / Skierniewice

RE: [Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: olyfka »

Identycznie było u mnie:) Więc bądz dobrej myśli:)
Moje ogony żyją teraz zgodnie we 3 w klatce - normalnie jakby były ze sobą 'od zawsze' ;)
Klemens - nałogowy obgryzacz tapety (avatar)
Leon - lekki autyzm i zamiłowanie do częstych przemeblowań;)
Drops - żarłoczna albinotyczna bestyjka...
Awatar użytkownika
Aniatka
Posty: 160
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:36 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: [Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: Aniatka »

Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że u mnie przebiegnie to wszystko tak pomyślnie jak u Ciebie :D Marzę o chwili gdy wszystkie trzy ogony będą mieszkać razem :D Wczoraj na spacerze Chojrak i mały szczurek (ciągle nie mogę wymyślić imienia...) zachowywali się idealnie :D Zero agresji, Chojrak już go nawet nie kopał. Wygląda jakby go zaakceptował, ale nie traktuje go jak partnera do zabawy (sam jest młody i malutki, ale nowy szczurek jest wręcz mikroskopijny, mieści się na dłoni i jeszcze jest na niej miejsce - później wkleję fotki), raczej jak taką małą pchłe, której nie należy krzywdzić :D Drżę natomiast przed spotkaniem ogromnego Rutera z nowym szczurkiem... Na razie tych dwóch tylko zapoznaję ze swoim zapachem, bałabym się wypuścić ich razem, tak jak z Chojrakiem. Różnica wzrostu i wagi między Ruterem a nowym szczuraskiem jest tak wielka, że boje się, że nawet jeśli Ruter go zaakceptuje, to jak się do niego przytuli, to go po prostu zgniecie...
- Ludzie zapomnieli o tej prawdzie - rzekł lis. - Lecz tobie nie wolno zapomnieć. Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

RE: [Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: maua_czarna »

hehe co do kopanie-nie martw sie:) moje dziewczyny sa juz razem troche,a Ciri nadal jak maly zrebaczek kopie Lolke:) szczegolnie kiedy Lolka probuje ja kryc:D
aha- u mnie tez roznica wzrostu byla duza,choc tylko dzien roznicy jesli chodzi o wiek. teraz sie prawie wyrownalo:)
powodzenia!
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
Aniatka
Posty: 160
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:36 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: [Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: Aniatka »

Dzięki :D Dziś Chojrak i mały Klusek zamieszkali w jednej klatce. Jest spokój, nie ma awantur. Tylko Chojrak nie wpuszcza małego do domku. Gdy Klusek próbuje wejść to Chojrak zasłania sobą oba wejścia i wypycha Kluska pyskiem. A mały próbuje na różne sposoby dostać się do środka: zakrada się bokiem, próbuje z dachu. Dostał pudełko, ale on chce spać razem z Chojrakiem. Efekt jest taki, że Chojrak śpi w domku, a Klusek za domkiem. Przed chwilą mały Klusek gonił po całej klatce Chojraka :D Ruter na razie jest obok w klatce. Gdy Chojrak i Klusek się zaprzyjaźnią, to będę ich łączyć z Ruterem...
- Ludzie zapomnieli o tej prawdzie - rzekł lis. - Lecz tobie nie wolno zapomnieć. Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
claudjaa
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 3:33 pm

Re: RE: [Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: claudjaa »

Kilka dni temu kupilam mojej szczurzycy Lucy ktora jest u mnie od miesiaca kolezanke. Pierwszego dnia puscilam dziewczyny na neutralnym terenie, na poczatku Lucy olewala mała Emi, ale potem kilka razy przewrocila ja na plecy i zaczela iskac pozniej zaczely razem biegac http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd7 ... 6f99f.html Wczoraj wieczorem pozwolilam dziewczyna biegac na lozku, ktory Lucy juz znala, ale ta nie wykazywala zmiany zachowania w stosunku do Emi. Chcialabym wsadzic dziewczyny do jednej klaty, niestety w najblizszym czasie to chyba nie bedzie mozliwe, miedzy nimi jest spora roznica wielkosci Lusy wazy 170 g a Emi 53g i narazie dokarmiam ja mlekiem dla niemowlat. Ile Emi musi podrasnac abym mogla je razem umiescic w klatce?

filmik z Lucy i Emi na lozku.
http://pl.youtube.com/watch?v=J3Hcesyy1AA
Justyna&Tinka;)
Posty: 24
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:11 am

Nowa koleżanka tiny-Pomocy;(

Post autor: Justyna&Tinka;) »

Cześć.Moja szczurzyca ma 4-5 miesięcy a szczurzyca mojej koleżanki prawie rok.Chciałyśmy je poznać ze sobą...Poszłyśmy do mojego mieszkania i chciałyśmy włożyć do wanny w której moja szczurzyca a tym bardziej mojej koleżanki nie były.Ale najpier przyłożyłyśmy je do siebie bałyśmy się ale nic nie robiły...Jednak do wanny je włożyć za bardzo się bałyśmy. Później jeszcze przykładałyśmy je do siebie i moja otworzyła pyszczek i pisnęła.Wystraszyłyśmy się i nie próbowałyśmy już.Tylko najbardziej boje się tege że tamta szczurzyca jest bardzo duża, gruba i silna i mogła by moją zagryźć :( co mam robić??Bardzo chcę żeby moja miała koleżankę :( :( :( Pomocy proszę!!!!! :(
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: [Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: Babli »

Połączyłam, jak myślę z najbardziej odpowiednim ;) Proszę korzystać z opcji szukaj, i nie zakładać kolejnych tematów, jeśli już podobne są.

Nie możesz się tak łatwo poddawać.

http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=10242 - tu masz linka do spisu treści, poszukaj tam, poczytaj i mam nadzieję, że rozjaśni się co nieco ;)
kamilka
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 26, 2009 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: [Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: kamilka »

Hey.

Stało sie wreszcie sie polubily po ciezkim wczorajszym dniu i nocy zis malutka zaczela smyrac starsza i tak jej sie spodobalo i chyba bedzue git :)

Obrazek

Kiepska jakos ale zawsze cos ;p;p
Obrazek[*] Fifi, Didi Eli z nami już nie ma lecz w sercach zawsze pozostaną [*][/b]
Justyna&Tinka;)
Posty: 24
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:11 am

Re: [Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: Justyna&Tinka;) »

jak myślicie w jakim miejscu pierwszy raz połączyć??Żeby szczur nie znał tego miejsca ani szczur spłoszony nie uciekł. ???
kamilka
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 26, 2009 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: [Ogólnie] - Łączenie po raz pierwszy

Post autor: kamilka »

Ja puszczalam w przedpokoju tam Fifi nie latala wiec teren był czysty :) Pozdrawiam
Obrazek[*] Fifi, Didi Eli z nami już nie ma lecz w sercach zawsze pozostaną [*][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”