[PASOZYTY] temat glowny

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
luckrawiec
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 29, 2007 2:02 pm

Cała prawda o Frontline

Post autor: luckrawiec »

To jak to jest z tym preparatem Frontline?

Byłem dziś z moim szczurem u weterynarza, bo zauważylem u niego wzmożone drapanie i ektopasożyty.

Na widok etykiety "Frontline" zdębialem.
Spytałem się, czy ten preparat będzie bezpieczny dla szczurka.
Weterynarz mnie uspokoił. powiedział, że ten jednorazowy zabieg powinien usnunąć pasożyty na najbliższe miesiące.

Pierwsze pytanie: Czy Frontline jest bezpiecznym preparatem dla szczura?

Drugie pytanie: Jeśli jest bezpieczny, to jak go stowsować (dawkowanie pojedyńcze czy powtórzenie zabiegu)?

Pytam, bo dochodzą do mnie sprzeczne opinie...

Za wszelkie... jednoznaczne odpowiedzi dziękuję.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

RE: [PASOZYTY] temat glowny

Post autor: ESTI »

Wszystko jest napisane w temacie, wystarczy przeczytac ostatnie wypowiedzi.
Pierwsze pytanie: Czy Frontline jest bezpiecznym preparatem dla szczura?
NIE.
Drugie pytanie: Jeśli jest bezpieczny, to jak go stowsować (dawkowanie pojedyńcze czy powtórzenie zabiegu)?
Patrz wyzej.

Wszyscy polecamy preparaty zawierajace iwermectyne i niczego innego nie polece. Znam wiele przypadkow zgonow po frontlinie w wyniku zatrucia, wiec nie radze eksperymentowac.
Obrazek
luckrawiec
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 29, 2007 2:02 pm

RE: [PASOZYTY] temat glowny

Post autor: luckrawiec »

Ale sprawa nie jest tak oczywista, bo czytalłem pierwsze strony tego tematu - wszyscy ochoczo polecają Frontline, hm?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

RE: [PASOZYTY] temat glowny

Post autor: ESTI »

Byc moze, ja mowilam o ostatnich postach, gdyz pierwsze sa 'przeterminowane'.
Obrazek
Awatar użytkownika
Savash
Posty: 160
Rejestracja: sob cze 03, 2006 12:25 pm

RE: [PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Savash »

NIE POLECAM FRONTLINE'U!!! NIE NIE NIE!!! Mój śp. Szczypior właśnie przez Frontline jest po drugiej stronie tęczy!!! Tydzień po zastosowaniu pojawiły się krwawe wybroczyny na ogonku i skórze, Szczyp zaczął siusiać z krwią i bardzo sie osłabił. Po trzech tygodniach już go nie było :'( Weterynarz z Frontlinem to NIEKOMPETENTNY weterynarz.
Gdybym miała długie ręce przytuliłabym cały świat :)
luckrawiec
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 29, 2007 2:02 pm

RE: [PASOZYTY] temat glowny

Post autor: luckrawiec »

[quote="Savash"]
NIE POLECAM FRONTLINE'U!!! NIE NIE NIE!!! Mój śp. Szczypior właśnie przez Frontline jest po drugiej stronie tęczy!!! Tydzień po zastosowaniu pojawiły się krwawe wybroczyny na ogonku i skórze, Szczyp zaczął siusiać z krwią i bardzo sie osłabił. Po trzech tygodniach już go nie było :'( Weterynarz z Frontlinem to NIEKOMPETENTNY weterynarz.
[/quote]

O kurczę, szok, przestraszyłem się... :/
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

RE: [PASOZYTY] temat glowny

Post autor: ESTI »

luckrawiec - jak poczytasz tematy o pasozytach to nie jedno takie znajdziesz i o nie jednych 'kwiatkach' po frontlinie sie dowiesz. Wiec naprawde nie ma co eksperymentowac na szczurach, moze dla psow ten preparat i dobry jest, ale dla ogonkow stanowczo NIE.
Obrazek
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: [PASOZYTY] temat glowny

Post autor: PaulinaK »

Dziś zauważyłam na skórze Gaji czerwone kropki, które na dodatek poruszają się, mała ma jeszcze takie drobne ranki. Do tego "linieje". Jak myślicie, czy to wszy ?
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

RE: [PASOZYTY] temat glowny

Post autor: IVA »

Moim zdaniem raczej wszoły. Jeśli aż tak sie rozmnozyły to moze swiadczyć, że mała jest dodatkowo osłabiona, byc może "kluje się" jakies choróbsko.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: [PASOZYTY] temat glowny

Post autor: PaulinaK »

No rzeczywiście, ona praktycznie ciągle śpi, nie chodzi po klatce, tylko jak się ją wypuści. Ale tak dużo, to ona tego nie ma, widziałam z 3 te wszoły. Nie ma jajek tylko tych ranek trochę, ale część to jest od Miśki, jak się biły. Pojadę z nią do weterynarza jak tylko będzie przyjmował. A czy mogę coś teraz zrobić ?

P.S. Nie no, ja wiem, że to głupie pytanie, ale czy to może przejść na człowieka ?
Ostatnio zmieniony wt maja 01, 2007 10:37 am przez PaulinaK, łącznie zmieniany 1 raz.
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

RE: [PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Piter »

podobno mogą
a co do frontlinu, to jest w stanie utłuc i kota i psa, słyszałem o takich przypadkach, więc ostrożnie z wypowiadaniem się na temat niekompetencji weta, niektóre zwierzaqczki niestety nie trawią tego preparatu, choć od znajomego weta słyszałem że producent frontlinu przeprowadził badania i wykazał że faktycznie jest on w dużym procencie nietolerowany przez ogonki
lepsz jest iwermektyna lub dectomax
Awatar użytkownika
Shiro4
Posty: 71
Rejestracja: pn mar 27, 2006 10:54 pm
Lokalizacja: Gdynia

chyba wszoły ale niepokonane po kąpaniu

Post autor: Shiro4 »

Witam, zauważyłam,że moje 2 szczurasy mają robale na futerku-czytałam forum i opis pasuje mi do wszołów,zaznaczę,że dostały tego świństwa dopiero w nowym domu-niedawno sie przeprowadziłam,wcześniej nigdy nie miały robali.Wczoraj Wykąpałam je w szamponie przeciwpchelnym i owadobójczym dla psów i kotów i dokładnie wypłukałam,jednak dzisiaj widzę ,że znowu są!Kiedyś już moje inne szczury miały to samo wiem ,że dosatały jakieś zasypki ale była to nieco walka z wiatrakami.
Czy teraz to już tylko do weta czy znów próbować kąpać jeszcze raz.
:hmmrat:
Wieloletnia wielbicielka szczurzej populacji:)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: [PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Telimenka »

hmm jak Szczurki przechodza ta kapiel? jesli stresuja sie to do weta lepiej..i oczywiscie sa to ziolowe srodki tak?
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Shiro4
Posty: 71
Rejestracja: pn mar 27, 2006 10:54 pm
Lokalizacja: Gdynia

RE: [PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Shiro4 »

jest to szampon ziołowy z dziegciem,dla bardzo młodych psów i kotów,normalne kąpiele moje 2 gamonie znoszą bardzo dobrze ,nawet je lubia i dobrze pływają ale ta w szamponie nie przypadła im do gustu :upsrat:
Wieloletnia wielbicielka szczurzej populacji:)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: [PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Telimenka »

hmm to wykap jeszcze raz jak nie pomoze to wet..
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”