RE: Jak wybrać odpowidniego szczurka ?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Plamecka
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 11:48 am

RE: Jak wybrać odpowidniego szczurka ?

Post autor: Plamecka »

Ja znam taki sklep , gdzie zwierzaki są dobrze traktowane, więc nie wiem w czym problem ? Przecież napisałam że zoologiczny na Zana to dobry sklep , ale teraz to już sama nie wiem. W sumie to i mi byłoby wygodniej kupić w sklepie , ale teraz to mam mętlik w głowie . Jedni piszą że zoologiczne są złe inni że dobre .Ale jak widzę że zwierzaki są tam szczęśliwe to dlaczego mam nie kupić? Poza tym to nie o tym miał być temat.Chcę tylko wiedzieć jak WYBRAĆ SOBIE SZCZURKA a nie CZY SKLEPY ZOOLOGICZNE SA WEDŁUG WAS DOBRE ?Ale dzięki za pomoc.Mam nadzieję że dowiem się jeszcze czegoś ?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: Jak wybrać odpowidniego szczurka ?

Post autor: merch »

Szczerze- uważam ,że szczurki ze sklepu są równie kochane jak te skąd inad .

ALE

kupując szczurka ze sklepu informujesz właściciela sklepu ,że na zwierzakach może zarobić, to powoduje ,że własciciel sklepu zamawia szczurki w hurtowniach , lub rozmnaza w sklepie.

Częśc z tych szczurków trafia na karme ,sa przy tym transportowane , stresowane i samotne.
Wszystkie są w relatywnie małych akwariach lub klatkach nie wypuszczane bez tuneli gałezi , bodźców - maja tylko sciółkę , poidło , karmę i siebie. Kupujać mówisz ze jest popyt i napedzasz podaż. Ponadto nie masz zadnej gwarancji ,że nie sprzedadzą ci zaciążonej szczurki większość tutejszych to przecież efekt kupowania w sklepach , biorąc szczurka z forum bierzesz naogół szczurka z lepszych warunków i zdecydowanie nie zaciążonego. Poza tym zapomnij o braniu pojedynczego szczurka - szczurki to zwierzęta stadne i powinny być co najmniej w dwuosobowychh stadach jednopłciowych. Biorąć pod uwagę ,że anoxa ma teraz szczurki do wydania myslenie o pójśćiu do sklepu i kupnie szczurka jest słabym pomysłem. Inna rzecz,ze jak sie popatrzy na te bidy w sklepie to chciałoby sie uratować je wszystkie , niestet w ten sposób wciąż bedą nowe. Z właścicielem sklepu w Leclercu rozmawiałam , ma w dużym poważaniu los jakichkolwiek zwierzat. Ja osobiście nie kupuje tam nawet sciólki , wolę już pojechać do Tesco w ogóle uważam ,że nie powinniśmy nic kupować w zoologach które handlują ssakami.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
jenciolek
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 10:58 am

RE: Jak wybrać odpowidniego szczurka ?

Post autor: jenciolek »

Ja mam dwa szczury (od niedawna) jednego z sklepu zoologicznego a drugiego od dziewczyny z forum (bardzo jej za niego dziękuję ;)) i ten drugi (z fotum) daję się wziąść na ręce i w ogóle a pierwszy (ze sklepu) nie daję się wziąść ani nic tylko gryzie (co prawda dopiero raz ugryzł ale aż do krwi i to w dodatku moją kleżankę). Więc polecam szczura z forum :smykrat:
"To the world you are one person. To the rats you are the all world..." :loverat:
Jerrinho
Posty: 32
Rejestracja: ndz kwie 29, 2007 10:57 pm

RE: Jak wybrać odpowidniego szczurka ?

Post autor: Jerrinho »

Też zamierzam przygarnąć szczurka lecz niestety jestem z Dąbrowy Górniczej gdzie trudno jest dostać szczurka poza sklepem zoologicznym. Więc nie mam wyboru i już w piątek wybiorę się po szczuraska.
"Jeżeli chcesz coś osiągnąć musisz wyznaczyć cel. Potem go zapisz i powieś w widocznym miejscu. Codziennie patrz na niego i zapytaj się samego siebie czy jesteś bliżej celu niż wczoraj. Jeżeli nie, to po co w ogóle zaczynałeś???"
Brigitte
Posty: 6
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 3:11 pm

RE: Jak wybrać odpowidniego szczurka ?

Post autor: Brigitte »

[quote="Jerrinho"]
Też zamierzam przygarnąć szczurka lecz niestety jestem z Dąbrowy Górniczej gdzie trudno jest dostać szczurka poza sklepem zoologicznym. Więc nie mam wyboru i już w piątek wybiorę się po szczuraska.
[/quote]
Przecież są adopcje,transporty też się znajdują...:choryrat:
Jerrinho
Posty: 32
Rejestracja: ndz kwie 29, 2007 10:57 pm

RE: Jak wybrać odpowidniego szczurka ?

Post autor: Jerrinho »

Szukałem ale znajduje najczęsciej oferty z Lublina, Wrocławia, Warszawy, Białegostoku, o szczury z południowej Polski bardzo trudno.
"Jeżeli chcesz coś osiągnąć musisz wyznaczyć cel. Potem go zapisz i powieś w widocznym miejscu. Codziennie patrz na niego i zapytaj się samego siebie czy jesteś bliżej celu niż wczoraj. Jeżeli nie, to po co w ogóle zaczynałeś???"
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: Jak wybrać odpowidniego szczurka ?

Post autor: Landrynka »

Jerrinho: Mógłbyś podać link do tej oferty z Białegostoku, bo ja nic nie mogę znaleźć? :/
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Jerrinho
Posty: 32
Rejestracja: ndz kwie 29, 2007 10:57 pm

RE: Jak wybrać odpowidniego szczurka ?

Post autor: Jerrinho »

Do jednego mam tylko numer gg: 11722218, a drugi dziś po południu wydał już ostatniego szczurka.
"Jeżeli chcesz coś osiągnąć musisz wyznaczyć cel. Potem go zapisz i powieś w widocznym miejscu. Codziennie patrz na niego i zapytaj się samego siebie czy jesteś bliżej celu niż wczoraj. Jeżeli nie, to po co w ogóle zaczynałeś???"
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: Jak wybrać odpowidniego szczurka ?

Post autor: Landrynka »

A nie mogłbyś znaleźć tego linku? Bo to tak trochę nie tego pisać do kogoś, kiedy nawet się nie wie o co chodzi.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Plamecka
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 11:48 am

RE: Jak wybrać odpowidniego szczurka ?

Post autor: Plamecka »

Hurra!!!
Dobre wieści - mama jest za szczurkiem !
To było tak : Wczoraj był grill ze znajomymi rodziców . Gadali sobie i  nagle przeszli do tematu o szczurach ( no bo oczywiście musiałam wtrącić swoje trzy grosze 0 . Mama zaraz beee i feee ale na szczęście odezwała  sie ciocia której kolezanka miala właśnie szczurka . Zaczęła opowiadać jakie to miłe zwierzątko i w koncu zaintresowała mamę .Ehh ciocia to ma dar przekonywania...No więc będzie szczur , ale musze jeszcze poczekać bo mama mówi że najpierw muszę sie myszy pozbyć .
Ostatnio zmieniony pt maja 04, 2007 11:47 am przez Plamecka, łącznie zmieniany 1 raz.
Jerrinho
Posty: 32
Rejestracja: ndz kwie 29, 2007 10:57 pm

RE: Jak wybrać odpowidniego szczurka ?

Post autor: Jerrinho »

Byłem dziś w zoologicznym i przywiozłem razem ze sobą małego szczurka:)
"Jeżeli chcesz coś osiągnąć musisz wyznaczyć cel. Potem go zapisz i powieś w widocznym miejscu. Codziennie patrz na niego i zapytaj się samego siebie czy jesteś bliżej celu niż wczoraj. Jeżeli nie, to po co w ogóle zaczynałeś???"
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”