[Klatka] - Wasze klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Landrynka »

jola-kk: ja tez mam półeczki z tacek. Moim zdaniem to dużo lepsze rozwiązanie, ponieważ tacki:
-łatwiej się je tnie
-są duuużo tańsze
-mają zazwyczaj większe rozmiary
-nie mają tej dziury-uchwytu
Oczywiście deski też są ok, ale jak już pisałam tacki (moim zdaniem)są lepsze.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Wilczek777 »

Jak takie tacki wyglądają ?? Wstawi ktos foto jak to wygląda wmontowane ??
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
szara-stokrotka
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 5:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: szara-stokrotka »

tacki jako półki... przetestowałabym, ale nie muszę:) w klatce, którą kupiłam były drewniane półeczki - wyciągnęłam, obkleiłam folią, włożyłam z powrotem i jest super (już ponad półtora roku nic się z nimi nie dzieje). łatwe w sprzątaniu - wystarczy przetrzeć mokrą gąbką i wytrzeć do sucha chusteczką:)
Czarne perełki - Merry i Cola ze mną, kochane potworki:)
Po tamtej stronie - Bezunia, Fiolka, Milka i Tres:(
armaggio
Posty: 25
Rejestracja: śr sie 23, 2006 8:59 pm

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: armaggio »

a Twoje szczury nie jedza tej folii?
Obrazek
Awatar użytkownika
szara-stokrotka
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 5:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: szara-stokrotka »

nie, jest przyklejona na tyle dokładnie, że nie sterczy w żadnym miejscu. próbowały na samym początku nadgryźć, zrobiły takie dwie czy trzy postrzępione dziurki, nic dalej nie kombinują na szczęście:) rozwiązanie dość dobre, jeśli oklei się bardzo dokładnie.
Czarne perełki - Merry i Cola ze mną, kochane potworki:)
Po tamtej stronie - Bezunia, Fiolka, Milka i Tres:(
Alices
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Alices »

Klatka moich dwóch panów po małym remoncie:
http://img59.imageshack.us/my.php?image=dsc03886pi6.jpg
Po kolei :)
Parter:
http://img59.imageshack.us/my.php?image=dsc03887js2.jpg -> wyposażenie od lewej: pudło z ziemią do kopania, pięterko druciane, miska, takie cuś do przechodzenia ;), schodki na górę, konar, a na nim zwiedzona jedna kolba, poidełko, druga miska, nad nią niebieskie pręty do powieszania kolb, żółte półkole, do ułatwiania wychodzenia z klatki.
I piętro:
http://img177.imageshack.us/my.php?imag ... 888kb8.jpg wyposażenie: drewniane pięterko, kuweta zawieszona jako piętro, rolbolder ogrodowy, palik jak dla ptaków, schodki na górę, poidełko
II piętro:
http://img104.imageshack.us/my.php?imag ... 892mo5.jpg : wyposażenie: drewniane pięterko, pidełko, koszyczek, pięterko druciane, a z nich zielona drabinka prowadząca na palik dla ptaków, mały konar, miska jak dla ptaków z ziółkami, schodki na górę
III piętro:
http://img266.imageshack.us/my.php?imag ... 894dv0.jpg : wyposażenie: hamak czerwony (po prawej stronie) z kolbą, drewniane pięterko, rura, hamak do spania.
Całość:
http://img488.imageshack.us/my.php?imag ... 917fe8.jpg
Chłopcy są zadowoleni i po wszystkim biegają póki co :).
Z klatki to w ogóle nie chce im się wychodzić pomimo, iż mają ją otwartą przez cały dzień.
Ech, wybredni ;P
Maciuś [*] dożył zaledwie 2 lat...
Guci[*] dożył niecałych 9 miesięcy...
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Landrynka »

Ale klatka!
Jak jest umocowane to pięterko na III piętrze? Wydaje mi się, że ogony mogą je zrzucicić bez problemu.
Co to jest to zielone i pomarańczowe czy poprzyczepiane są różne rzeczy do klatki?
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Telimenka »

wow:shock: fajnie urzadzone i nie dziwie sie ze nie chca wychodzic :-D.gratuluje pomyslow.ktorych mnie brak na urzadzenie nowej klatuni
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Alices
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Alices »

[quote="landrynka"]
Jak jest umocowane to pięterko na III piętrze? Wydaje mi się, że ogony mogą je zrzucicić bez problemu.
Co to jest to zielone i pomarańczowe czy poprzyczepiane są różne rzeczy do klatki?
[/quote]
Wszystko do klatki jest przymocowane tak, ze szczury na bank tego nie zrzucą :).
Pięterka, konar, rolborder i inne trzymają sie na opaskach samozaciskowych plus gumce, którą są dodatkowo wzmocnione. Wykorzystałam fakt, że moje szczury nie gryzą nic :). Dlatego przymocowanie im czegokolwiek do klatki nie było trudne :).
Gdzie niegdzie akcesoria są wzmocnione jeszcze drutem.
Nie ma szans, aby szczurki cokolwiek mogły zrzucić :). Bez obaw.
Telimenka: Szczerze? Ja się przeraziłam jak dostałam tą klatkę, bo nie miałam pojęcia jak ją urządzić. Miałam jedynie trzy deski, drabinki i domek, który był w zestawie. Wszystkie akcesoria, które są w nowej klatce znalazłam w piwnicy. Poprzyczepiałam tak, aby klatka była atrakcyjna i samo wyszło :). Na początku myślałam, ze nigdy nie zrobie super klatki, ale udało mi się :). Teraz mnie strasznie ręce bolą od przyczepiania tego wszystkiego, ale opłacało się widząc zadowolenie ogonków :)
Maciuś [*] dożył zaledwie 2 lat...
Guci[*] dożył niecałych 9 miesięcy...
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Telimenka »

hehe mam nadzieje ze w moim przypadku tez tak bedzie :) zadziala inwencja tworcza i cos z tego wyjdzie :) jeszcze raz gratuluje :-D
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Szynszylówka 58x36x56

Post autor: Landrynka »

Alices:No to wszystko ok.

To ja się pochwalę moją klatką:
[attachment=581]
1 hamak dwuwarstwowy
2 lina ze starej poszewki na kołdrę
3 gniazdko z rękawa starej koszulki z jednej strony z gumką
4 miseczka przyczepiana do prętów
5 półeczki
6 lina ze splecionego sznurka
7 tunel z nogawki dżinsów
8 poidełko
Zamieszkają w niej 2 panienki. Chciałabym jeszcze dodac coś na dole, ale nie wiem co. Mam jeszcze baniak po wodzie 6l. Co o tym myślicie?
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Telimenka »

a nie mozesz zrobic zdjecia i wkleic? :D jakie wymiary ma Twoja klatka?
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Landrynka »

Telimenka: żebym to ja miała czym zrobić zdjęcie. Wymiary 58x36x56.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Szczur_z_lochness
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 26, 2007 2:20 pm

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Szczur_z_lochness »

Witam! Mam w planie zrobić moim szczurasom klateczkę, i zastanawiam się nad lakierem akrylowym. Czy może być taki: ??

http://www.fototapety.com.pl/catalog/pr ... cts_id=593

Z góry dzieki za odp
Afri
Posty: 146
Rejestracja: pt mar 30, 2007 5:35 pm
Kontakt:

RE: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Afri »

A oto klatka Nitusia:
Obrazek
Dwie połączone, jedna Animals Master 2, druga Inter Zoo Piggy4. Za same klatki łącznie zapłaciłam 110 zł, Animlas kosztowała 74 zł, a Piggy 4 37 zł. A teraz opiszę pięterka :P:
Parter :Obrazek
Mój grzeczny szczurek załatwia się na sianku. Tam także śpi, ale rzadko, bo najczęściej w hamaku. Widać pudełko z ziemią do kopania, drewnianą półeczkę, kolbę jajeczną i duuuże wapienko - jego ulubione. Widać także drabinkę do wejścia na górę i rurę do wspinania( tak, on się w niej mieści :D )
Piętro I: Obrazek
Widać hamaczek dla fretki firmy Ferplast. Właśnie teraz Nitek ucina sobie w nim drzemkę :D. Jest drabinka z gałęzi jabłoni oraz sznur do wspinania na samą górę. Jest także bujak dla papugi oraz półeczka plastikowa, gdzie jest najsmaczniejsza jadalnia - czyli miseczka z żarłem i ulubiona kolba.
Piętro II:
Obrazek
Widok z góry:
Obrazek
Jest pojnik, sole mineralne oraz 2 wapienko. Widać także 3 kolbę oraz pojemnik na smakołyki. Jest rurka od papieru do obgryzania i ruruka od filrtu do obgryzania :D
---------------------------------------------
Na razie nie ma za dużo rzeczy [:D], ale niedługo pojadę z ojcem do Obi i pokupuję różne rury PCV i inne gówienka :]
Co myślicie o klatce ?
....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”