RE: Krwawe strupki wokół oczu

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Masolady
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 31, 2007 3:43 pm

Krwawe strupki wokół oczu

Post autor: Masolady »

Moja Gosia ma trochę ponad 2 lata i zauważyłam niedawno u niej czerwone strupki wokół oczu. Jak się budzi ciężko jej otworzyć oczka przez te strupki. Co to może być? Czym przemywać oczy?
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Krwawe strupki wokół oczu

Post autor: Telimenka »

to jest pewnie porfiryna. gdy Ogonek jest oslabiony, ma jakies stresy itp.. a nie zachowuje sie jakos poza tym inaczej? psikanie,ciezki oddech lub jakiekolwiek objawy.
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

RE: Krwawe strupki wokół oczu

Post autor: szpaczek »

Telimenka ma racje : powiedz coś więcej,jakie ma inne objawy to bedzie mozna dokładnie określić co jest szczurkowi
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
Masolady
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 31, 2007 3:43 pm

RE: Krwawe strupki wokół oczu

Post autor: Masolady »

Schudła sporo, sierść zmieniła nieznacznie kolor no i ma problemy z równowagą. No i ogólnie jest osłabiona- jak to staruszka. Jak mogę jej przedłużyć życie?
Ostatnio zmieniony pn cze 04, 2007 6:59 pm przez Masolady, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Krwawe strupki wokół oczu

Post autor: Telimenka »

hmm no to moze ze zmecznienia,takiego ogolnego.ja bym sie z nia przeszla na taka ogolna kontrole.no i jak najmniej stresu
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

RE: Krwawe strupki wokół oczu

Post autor: Ewqa »

Nagłe schudnięcie i porfiryna to mogą być objawy nowotworu.
Przejdź się ze szczurkiem do weta, żeby obmacał i zbadał szczurka.
Nawet 2 letniemu szczurkowi można przedłużyć życie o kilka miesięcy przez usuniecie nowotworu.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Krwawe strupki wokół oczu

Post autor: limba »

Moze byc nowotwor, moga byc poczatki jakiejs choroby neurologicznej, mogla takze miec jakis mini wylew ktorego nie zauwazylas. Tak czy siak powinien ja zbadac znajacy sie na gryzoniach wet. Aby ulatwic jej otwieranie oczkow mozesz przemywac oczka sola fizjologiczna.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
chudy135
Posty: 79
Rejestracja: sob cze 09, 2007 4:27 pm

RE: Krwawe strupki wokół oczu

Post autor: chudy135 »

Mój szczur też ma coś takiego jakby zaschnięta krew wokół oczu (strupy), problemy z równowagą tzn. on się ciągle przewraca, brak apetytu i prawie wcale nic niepije. W necie przeczytałem (chyba nawet na tym forum), że to mykoplazmoza jeśli ktoś ma linki dotyczące tej choroby to prosze o podanie ich w tym topicu z góry dziękuje.
R.I.P. [*] Husky
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Krwawe strupki wokół oczu

Post autor: limba »

Ja proponuje udac sie do znajacego sie na szczurach weta i to natychmiast. W dziale weterynarzyu moze znajdziesz jakiegos polecanego ze swojego miasta. Utrata rownowagi to moze byc choroba neurologiczna jak np zapalenie mozgu. Szczur powinien jak najszybciej trafic do lekarza, i powinny zostac podane odpoweidnie leki.
W spisie tresci tego dzialu znajdziesz sporo temtow dotyczacych np wlasnie zapalenia mozgu. Jesli szczur nie je i nie pije to nalezy go dokarmiac i dopajac np strzykawka (bez igly) do pyszczka. Bardzo szybko szczur sie odwadnia co moze doprowadzic do smierci.
np oslabienie, utrata balansu, wycieki z oczu

problemy neurologiczne
problemy z rownowaga
problemy z rownowaga
problemy z utrzymaniem rownowagii
slepota, problemy z blednikiem
przekret glowy

wylew
zaburzenia rownowagii
zaburzenia rownowagii
zaburzenia rownowagii i przekrzywione lapki
zaburzenie rownowagii
zapalenie mozgu
zapalenie mozgu
zapalenie mozgu
zapalenie mozgu
Zapalenie mozgu - Stan krytyczny
zapalenie opon mozgowych
zapalenie opon mozgowych
Ostatnio zmieniony sob cze 09, 2007 6:26 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”