RE: Zwichnięcie żuchwy

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nata
Posty: 15
Rejestracja: czw lis 09, 2006 8:17 pm

Zwichnięcie żuchwy

Post autor: Nata »

Szukałam podobnego tematu lecz nie znalazłam. Mam nadzieję, że mój post, kiedyś komuś pomoże w ustaleniu przyczyny nie jedzenia i picia, i w podjęciu decyzji o eutanazji szczurka.

Mojemu szczurkowi zrobił się ropień po kastracji, jako efekt nietolerancji na rozpuszczalne szwy (u bardzo dobrych wetów, do których mam pełne zaufanie). Podawany był mu Baytril, a następnie gentamycyna i steryd, po których nastąpiła bardzo duża poprawa, jednak tylko na 2 dni. Mimo, że ropień pięknie się goił, szczurek miał gorączkę, chudł strasznie i był bardzo osłabiony. Przestał jeść i pić, miał problemy ze zlizywaniem czegokolwiek z palca. Weterynarze nie mieli pojęcia co mu może być. Po 5 dniach silnego osłabienia zauważyłam, że chodząc od czasu do czasu sunie podbródkiem po podłodze. Następnego dnia na wizycie u weta, zwróciłam mu na to uwagę. Weterynarz sprawdził żuchwę i stwierdził "luzy". Jedyne co mógł zrobić to skrócił ząbki, podał kroplówkę i witaminki. Niestety musimy czekać. Jeśli w ciągu 2-3 dni szczurek nie zacznie jeść i pić trzeba go będzie uśpić. Dowiedziałam się także, że u szczurków nie można ustawić żuchwy, w przeciwieństwie do ludzi. Wet zalecił także podawanie wyłącznie mokrego i miękkiego jedzonka.

Jeśli macie jakieś pomysły jak i czym zachęcić szczurka do jedzenia to proszę piszcie.

Z przetestowanych przeze mnie rzeczy je, a raczej skubie i część wypluwa, ugotowanego ziemniaka i kaszkę ryżową. Jogurty i gerberki, za którymi przepadał stoją nie ruszone.
"Każda rzecz, w którą można uwierzyć jest jakimś obrazem prawdy..."
William Blake: "Zaślubiny Nieba i Piekła"
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

RE: Zwichnięcie żuchwy

Post autor: Ewqa »

Spróbuj karmić szczurka kaszką niemowlęcą Bobovity mleczno-ryżowo-bananową.
Moje za tym przepadają.
Jak szczurek jest osłabiony, kup mu w aptece Nutri-Drink. To mleczny napój energetyczny z witaminami, szczury go uwielbiają, zwłaszcza smak czekoladowy.
Na pewno pomoże się zregenerować osłabionemu organizmowi.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

RE: Zwichnięcie żuchwy

Post autor: RattaAna »

też polecam nutridrinki (moje akurat lubią waniliowe); może ugotuj zupkę warzywną - bez przypraw, np. na kawałku skrzydełka z kurczaka (moje uwelbiają, choć nie jest to tak odżywcze jak nutridrink); można wszystko potem zmiksować (razem z mięskiem) i taką papkę podawać; jak coś mi przyjdzie do głowy, dopiszę;
ps. swoją drogą, do głowy by mi nie przyszło że może wystąpić coś takiego jak zwichnięcie żuchwy u szczurka;
życzę małemu szybkiego powrotu do pełni sił!
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Nata
Posty: 15
Rejestracja: czw lis 09, 2006 8:17 pm

RE: Zwichnięcie żuchwy

Post autor: Nata »

Dzięki za podpowiedzi. O nutridrinku słyszałam, ale zupełnie wyleciał mi z głowy, będziemy testować wszystkie dostępne smaki.

Też nie myślałam, że szczuraski, jako specjaliści od twardych rzeczy mogą mieć takie problemy. A jednak, wet powiedział, że zdarza się gdy szczurki namiętnie gryzą pręty lub bardzo twarde rzeczy, wtedy wystarczy, że ząbek im się ześlizgnie i kłopot murowany.

Udało mi się go podkarmić rzadką jajecznicą na parze z niewielką ilością masła, więc ... ale nie zapeszam, poczekamy zobaczymy.
"Każda rzecz, w którą można uwierzyć jest jakimś obrazem prawdy..."
William Blake: "Zaślubiny Nieba i Piekła"
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: Zwichnięcie żuchwy

Post autor: Wilczek777 »

Nata jak szczurek? Prubowałaś już nutridrinku?
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Nata
Posty: 15
Rejestracja: czw lis 09, 2006 8:17 pm

RE: Zwichnięcie żuchwy

Post autor: Nata »

Szczurek w sobotę zaczął podjadać, wczoraj wsuwał rozgotowanego kalafiora, zupkę jarzynowo-kurczakową (wybierał te co większe kawałki :) ), popijał nutridrink i próbował podbiegać. Wygląda już troszkę lepiej, w każdym razie nie jest to stan agonalny, tak jak w piątek wieczorem, ale oczka czasami ma jeszcze przymknięte. Zobaczymy jak będzie wieczorem. Trzymajcie kciuki.
Ostatnio zmieniony pn cze 11, 2007 10:55 am przez Nata, łącznie zmieniany 1 raz.
"Każda rzecz, w którą można uwierzyć jest jakimś obrazem prawdy..."
William Blake: "Zaślubiny Nieba i Piekła"
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Zwichnięcie żuchwy

Post autor: krwiopij »

Trzymamy. :) Super, że mu się poprawiło. Szczury zazwyczaj bardzo szybko radzą sobie ze wszelkimi mechanicznymi urazami. Oby w tym przypadku było tak samo.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”