Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Słońce
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 23, 2007 10:17 am

RE: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Słońce »

Zbliża się nieuchronnie czas kąpieli moich małych smrodków. Nie mają problemów z sierścią, ale tak intensywnie na siebie leją, że po prostu nie mam wyjścia. To dla żadnego z nas nie będzie miłe...
monika skibicka
Posty: 23
Rejestracja: czw mar 15, 2007 9:40 pm

RE: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: monika skibicka »

no właśnie czy wolno i jak kąpac szczurki nic o tym nie wiem
BAKER, FIKUś, FELIX, MAX HASAJą Z INNYMI ANIELSKIMI OGONKAMI
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Landrynka »

Może przeczytaj początek tematu.
Poza tym w spisie treści masz cały dział o tym.
http://szczury.org/viewtopic.php?t=9613
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Frankfurterka
Posty: 66
Rejestracja: pt mar 02, 2007 7:31 am

RE: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Frankfurterka »

a czy moge wykąpać szurasy w bezzapachowym szamponie dla konia? Bo to jedyny szampon zwierzęcy jakim dysponuję.
*** Born to shop ***
Jorgi TD [']
Obecnie szczury: Koks i Killer
RATrak
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 9:03 pm

RE:

Post autor: RATrak »

Afri
Posty: 146
Rejestracja: pt mar 30, 2007 5:35 pm
Kontakt:

RE: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Afri »

Frankfurterka -
Nie kąp szczura szamponem dla konia. płyn może dostać się do oczu, a i przecież nie wiesz, czy nie dostanie twój szczurzasty zapalenia skóry. Polecam szampony sprzedawane w dobrych lecznicach dla zwierzą, albo odwiedzenie linka, który podał RATrak
....
Olga i Spider
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 1:35 pm

RE: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Olga i Spider »

Żaden z naszych szczurów nie lubił ani nie lubi kąpieli, staramy się to załatwiać szybko. Nie używamy żadnych szamponów, wystarczy wypłukanie szczura w misce z letnią wodą (do skóry, bez łebka), wytarcie i odstawienie do klatki, wtedy szczurek pucuje się do czysta. Wyjątkiem jest Bobek który tak się boi kąpieli że potem siedzi sztywny przez godzinę i boi się poruszyć :P trzeba go mocno wytrzeć żeby się nie zaziębił, czasem lekko suszymy suszarką ale z daleka, z odległości około pół metra, trzymając go w rękach i osłaniając łepek i uszka. Suszarki też się boi ale wycierania ręcznikiem jeszcze bardziej...
Nasze szczurki: [Nuka, Tiga, Shaka] Ayla, Bobson, Shiva, Bonus
Marioladabr
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 06, 2007 3:55 pm

RE: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Marioladabr »

śledzę ten wątek już od początku... mam dwie samiczki, które miały być pożywieniem dla węża... ale mój synek je "uratował" i nie pozwolił oddać. Synek ma dopiero 3 latka i niestety opieka i pielęgnacja spadły na mnie... Węch mam bardzo wrażliwy i często sprzątam klatkę, ale stwierdziłam, że to za mało i postanowiłam je wykąpać... po lekturze tego postu byłam pełna obaw, ale nie było tak źle... nalałam wody na dno wanny i włożyłam szczura... ręką delikatnie nalewałam na niego wodę... jedna panienka chciała ucieć po sznurze od prysznica, ale jej to udaremniłam... a druga próbowała wyskoczyć z wanny... ale została przytrzymana ręką... w sumie zabieg skończył się sukcesem i będe go powtarzać.:hmmrat:
armaggio
Posty: 25
Rejestracja: śr sie 23, 2006 8:59 pm

RE: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: armaggio »

w aptece mozna kupic taki preparat do mycia skory bardzo wrazliwej, bez zadnych substancji zapachowych, stosowany do mycia skory atopowej - czyli suchej, luszczacej sie w skrocie :-), a takze do kapieli niemowlat i malych dzieci. nazywa sie emolium - kremowy zel do mycia. fajnie myje, nie pieni sie i natluszcza delikatna skore.
tutaj sobie mozna poczytac: >>KLIK<<
wyprobowane na mnie i moich paskudach :-)
p.s. warto spytac o darmowe probki w aptece !!!
Obrazek
Awatar użytkownika
PeLINKA
Posty: 189
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 10:02 pm
Lokalizacja: Wrocław/Rybnik

RE: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: PeLINKA »

Wybrałam kąpiel z szarym mydłem, octem i oliwką. Po wyschnięciu szczurków, ich sierść wydaje mi się tłusta. Zaczynam się zastanawiać czy to nie przez oliwkę (choć nalałam jej tyle ile pisało). Jak szybko pozbyć się tego świństwa z sierści? Znów szare mydło?
Ostatnio zmieniony pn maja 28, 2007 6:00 pm przez PeLINKA, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
hsyen
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 12:32 am
Lokalizacja: warszawa

RE: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: hsyen »

moje poprzednie szczury kąpałam używając zwykłego szamponu, tak samo robię ze świnką morską i nigdy nie było po tym problemów. myślę, że używanie specjalnych szamponów to przesada - szczury, jeśli już wymagają kąpieli, to przecież bardzo rzadko, od zwykłego szamponu czy mydła nic im się nie stanie.
hubiko
Posty: 88
Rejestracja: pn cze 11, 2007 11:20 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

RE: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: hubiko »

Ja też zawsze kąpałem swoje tiszerty w zwykłym szamponie
W wannie pod delikatnym, niezbyt ciepłym strumieniem wody
Szybko się uczyły, że lepiej jest współpracować niż walczyć

Spocka mam dopiero 2 tygodnie - jeszcze nie miałem okazji go kąpać
Ale często sam włazi do miski z wodą ;)
Aj em emejzing hiubi a to moje emejzing tiszerty:
Tiszert (RIP ['])
Mysza (mojego skarba)
Spock (u mnie od 27-05-2007)
Samurai (u mnie od 15-06-2007)
>TISZEROWA GALERIA<
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: krwiopij »

Zwykły szampon to chemikalia i środki zapachowe - super na włosy, ale nie na futro, które szczur czyści własnym językiem. Poza tym szczur ma inne pH skóry, niż człowiek, i zwykły szampon lub mydło może skórę podrażnić. Generalnie - kąpanie szczura przy pomocy takich kosmetyków to głupota.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
bazylia
Posty: 170
Rejestracja: czw cze 07, 2007 12:43 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

RE: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: bazylia »

Jak często kąpiecie swoje szczury?
Obrazek
Ze mną: Zuza i Pyza ;)
Za TM: Bazylia i Kajtek [']
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: krwiopij »

Jeśli nie jest to konieczne (na przykład z powodów zdrowotnych, lub gdy zwierzak bardzo się wybrudził) - wcale. Szczur, jeśli zapewnić mu czystą klatkę, doskonale sam sobie radzi z własną higieną. Kąpiel nie tylko nie jest mu potrzebna, ale wręcz może zaszkodzić - bo to dla szczura wielki stres, a poza tym używane przez niektórych środki mogą zaburzyć równowagę skóry zwierzaka i spowodować podrażnienie.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”