RE: Opieka paliatywna?

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Opieka paliatywna?

Post autor: Joanka »

Wróciłam właśnie z Falką od weta (dr Jonkisz, Wrocław). Diagnoza: guz w brzuchu, wielki jak pół szczura, operacja nie ma sensu, bo by jej nie przeżyła. Cholera, jeszcze w niedzielę była całkiem zdrowa. :(
Zalecenia: niech sobie żyje dopóki może, na razie uspienie nie wchodzi w grę. Twierdził, że guz nie jest bolesny, ale na wszelki wypadek dał zastrzyk przeciwzapalny i przeciwbólowy. Nie zapytałam jaki. :( Pytałam za to, czy gdyby po nim się poprawiło, to jest coś, co mogłabym jej doustnie podawać w domu. Powiedział, że nie, ale pomyślałam, że najpierw upewnię się u was. Bo jeśli jest jakiś środek, to go na pewno znacie.
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Opieka paliatywna?

Post autor: krwiopij »

Jakie badania miała mała robione? Było RTG lub USG, czy wet poprzestał na obejrzeniu szczura? Może warto by było wybrać się do innego weterynarza, żeby skonsultować diagnozę?

Cudownego leku na nowotwory nie ma, niestety. Moja Linaczka ma raka. Podaję jej codziennie beta glukan (ludzki albo Scanomune), karmię dużą ilością warzyw i owoców, uzupełniam witaminy. Staram się wzmocnić jej organizm, nic więcej nie da się zrobić.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

RE: Opieka paliatywna?

Post autor: Joanka »

Było USG.
Że leku na raka nie ma, to wiem. Szukam jakiegoś bezpiecznego leku przeciwbólowego, to wszystko. Ale na razie nie wygląda na to, zeby po zastrzyku czuła się lepiej niż przed.
I tak patrzę, ze ona chyba mało kupek robi. Nie wiesz, czy mogłabym jej dać syropu laktulozowego na przykład?
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

RE: Opieka paliatywna?

Post autor: Joanka »

Wczoraj jeszcze chodziła po pokoju i bawiła się z psem piłką. Dziś już nie je, nie pije, nie załatwia się i co chwilę zasypia albo traci przytomność. Pewnie ma gorączkę. Szybko to idzie. :((((((((((
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Opieka paliatywna?

Post autor: krwiopij »

Bardzo mi przykro. :-( Z guzami u szczurów tak często bywa. Niby rosną powoli i w ukryciu, ale objawy pojawiają się nagle i stan ogonka może bardzo gwałtownie się pogorszyć. Prawdopodobnie guz zaczął uciskać jakieś narządy. W takim wypadku wyjście jest tylko jedno... Trzymaj się. Obrazek
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

RE: Opieka paliatywna?

Post autor: ESTI »

Jesli stan pogorszyl sie tak szybko, byc moze zwiazane jest to rowniez z zakazeniem wewnetrznym lub guz jest juz w zaawansowanym stadium... nie ma co zwierzakowi cierpien przysparzac i trzeba mu ulzyc...
Obrazek
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

RE: Opieka paliatywna?

Post autor: Joanka »

Nie zdążyłam, odeszła w nocy. [']
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

RE: Opieka paliatywna?

Post autor: Nakasha »

Przykro mi.... jeśli chodzi o lek przeciwbólowy - to, tak na przyszłość - polecam Traumeel (w płynie). Jest to lek homeopatyczny, wprawdzie bardziej na bóle mięśni, ścięgien i kośćca, ale dobrze też działa na wszystkie podrażnione tkanki. Samopoczucie moich pociech, które miały nowotwory, znacznie się poprawiało po podaniu Traumeelu.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: Opieka paliatywna?

Post autor: Landrynka »

A gdzie taki lek można dostać?
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

RE: Opieka paliatywna?

Post autor: Nakasha »

W aptece =) najlepiej w aptece z lekami homeopatycznymi, ale bywa też w zwykłych, a na pewno można zamówić :). Buteleczka kosztuje coś koło 20zł. Dostępny jest też w maści, ale polecam w płynie, podaje się doustnie.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Savash
Posty: 160
Rejestracja: sob cze 03, 2006 12:25 pm

RE: Opieka paliatywna?

Post autor: Savash »

Traumeel -> Stosowany na urazy (sportowe, powypadkowe) - zwichnięcia, przemieszczenia, wybicia, kontuzje, wynaczynienia do tkanek i stawów, złamania kości, procesy zapalne i zwyrodnieniowe zlokalizowane w układzie ruchu (zapalenie pochewek ścięgnistych, kaletek maziowych, łokieć tenisisty), lek homeopatyczny. Też go polecam :)
Gdybym miała długie ręce przytuliłabym cały świat :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”