Produkty Vitakraft

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

RE: Nowe jedzonko Vitakraftu - emotion beauty

Post autor: Oleczka »

kurcze az jeszcze raz pojade do sklepu i przeczytam sklad
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

RE: Nowe jedzonko Vitakraftu - emotion beauty

Post autor: Mona i Kuba »

Afri w takim wypadku my to jako probke dostalismy - jesli dobrzez zrozumialam :) ale w probce swinkowej oprocz "bordowych" serduszek i zielonych chrupek (ale nie w razacych kolorach, a wygladajacych na naturalne barwniki) nic innego podejrzanego nie znalezlismy. Tym bardziej w skaladzie dziwnych barwnikow.
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Awatar użytkownika
Savash
Posty: 160
Rejestracja: sob cze 03, 2006 12:25 pm

RE: Nowe jedzonko Vitakraftu - emotion beauty

Post autor: Savash »

Moje chłopaki jedzą tę karmę od dłuższego czasu wymieszaną razem z karmą Pro Gold. Wyjątkowo wszystko znika z miseczek :P aż dziw!!!
Gdybym miała długie ręce przytuliłabym cały świat :)
boudica
Posty: 36
Rejestracja: wt lut 28, 2006 12:43 pm

RE: Nowe jedzonko Vitakraftu - emotion beauty

Post autor: boudica »

chciałam kupić tę karmę, ale wyczytałam, że zawiera koncentrat (?) aloesowy Z tego co wiem to aloes nie jest zbyt zdrowy dla szczura - znajduje się na liście roślin TRUJĄCYCH Jak to właściwie jest?
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: Nowe jedzonko Vitakraftu - emotion beauty

Post autor: Landrynka »

Widziałam tą karmę dziś w zoologiku. 600g kosztowało 15,50zł. Czy to dobra cena jak na tą karmę?
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Nowe jedzonko Vitakraftu - emotion beauty

Post autor: Natalia_1222 »

0To podobno nie taka zła karma.ale bardziej opłaca się kupić Xtra Vital(ok. 11-12Prestige jest praktycznie w tej samej cenie(może o parę groszy tańszy) i nie wiem czy ogonom na ogół bardziej nie smakuje. Jak kto chce.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Awatar użytkownika
Pajton
Posty: 281
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 11:04 am
Lokalizacja: Żory

RE: Nowe jedzonko Vitakraftu - emotion beauty

Post autor: Pajton »

Ja taką ostatnio kupiłam moim szczurom i szczerze mówiąc, patrząc na cene (ok 14 zł), spodziewałam się, że zniknie błyskawicznie. Ale moi chłopcy bardzo niechętnie ją jadły, praktycznie połowa zostawała zawsze w miseczce...
Wolą już mieszanke własnej roboty za 4 zł :P
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Nowe jedzonko Vitakraftu - emotion beauty

Post autor: limba »

Moim szczurasom niestety za bardzo nie podeszla. Wola Xtra Vital. ale mozliwe ze to kwestia przyzwyczajenia.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Inka.g
Posty: 18
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 8:04 pm

karma Vitakraft VITA

Post autor: Inka.g »

hej :) w wyszukiwarce nic na jej temat nie znalazłam, więc pytam tu :)

Dokładny napis na opakowaniu - Vitakraft VITA special beauty. Na karmie jest napisane że zawiera wszystkie potrzebne witaminy, składniki itp i podobno ma specjalny skład tak dobrany, by zminimalizować nieprzyjemny zapach z klatki :) Jest w formie małych brązowawych kuleczek. Kupiłam ją ostatnio, ale mój szczuras nie chce jeść, co mnie nie dziwi bo to takie wybredne że suchej to prawie nigdy nie ruszy. W związku z tym od 2 tyg karmię go papką z namoczonej tej karmy i ryżu/kuskusu. Zjada chętnie :)

czy ktoś też używa/używał tej karmy?

podzielcie się wrażeniami :)



EDIT: pudełko wygląda mniej więcej tak, tylko ma szarobiałego szczurka i zamiast "adult" "beauty"
http://www.twenga.pl/oferta/94214313.html
Inka.g
Posty: 18
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 8:04 pm

Re: karma Vitakraft VITA

Post autor: Inka.g »

naprawdę nikt jej jeszcze nie stosował? Ja mam wrażenie że mój szczuras ma po niej bardziej miękką sierść, ale sie zastanawiam czy to od karmy czy po prostu zbieg okoliczności.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: karma Vitakraft VITA

Post autor: limba »

Ale to jest zarelko dla szynszyli, wiec mozliwe ze nikt go szczurom nie dawal. Szynszyle tez chyba maja inne troche zapotrzebowania na skladnieki mineralne, wit itp.
Inka.g
Posty: 18
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 8:04 pm

Re: karma Vitakraft VITA

Post autor: Inka.g »

limba, ja mam wersje dla szczurów :) na stronie vitakraftu mozna znalezc zdjecie wersji szczurowej, tak jak napisalam w pierwszym poscie ma szarobialego szczurasa na pudelku :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: karma Vitakraft VITA

Post autor: limba »

ups moje niedoczytanie ;)

Nie pomoge niestety, nigdy nawet dla szczurow tej karmy nie widzialam.
A czy Twoj szczurek oprocz tej karmy dostaje cos jeszcze? Bo jesli rozmaczasz to nie ma na czym scierac sobie zebow, a takze moze miec problem z formoaniem prawidlowych kupek.
Ja osobiscie nie jestem zwolenniczka granulatow, sa dla mnie jakies takie ...nudne ;)
A czy szczurek jest sam? U wiekszosci apetyt bardzo sie poprawia jak pojawia sie konkurencja ;)
Nieróbka
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 18, 2007 10:49 am
Lokalizacja: Kraków

Re: karma Vitakraft VITA

Post autor: Nieróbka »

Więc ja się tym interesowałam i zauważyłam że jest tak że Vitakraft produkuje trzy karmy dla szczurów (na tyle się natknęłam). Krótki opis dwu z nich.

1.Vita special beauty (o niej ten temat, w kartoniku)
Jest to karma z jednolitego granulatu, jasnobeżowe prawie bezzapachowe kuleczki, na opakowaniu pisze że pełnowartościowa, że z jakimś tam systemem "anti-odour" (co dla mnie jest dziwaczne bo zawsze śmierdzi sikami, kupy to jak dotąd zapachowo żaden problem, no ale to może tylko u mnie, nie wiem więc czy odkąd daję również tę karmę to kupy mniej śmierdzą, ciężko stwierdzić). Wygląda piekielnie nudno, więc piszą że "wszystko w jednej granulce" ;)

2.Emotion beauty (ta najbardziej znana w zielonym, "workowym" opakowaniu)
To karma która składa się z czterech różnych rodzajów granulatu, ziarna i orzeszków. I teraz uwaga do granulatu: zależnie od kształtu zawiera różne rzeczy, bla bla bla, serduszka na ładną sierść, krążki ba zdrowie (?) gwiazdki na ząbki i czwarte, jasnobeżowe kuleczki bez opisu.... No i co to za kuleczki? To właśnie moim zdaniem ten granulat z karmy pod numerkiem 1 8) Granulat podstawowy. Porównałam i jest nie do odróżnienia.

3.Taka trzecia z gostkiem w okularach mającym szczura na ramieniu (tej nigdy nie miałam więc nic nie napiszę).

Wnioski:
Kupując 1 kupujesz granulat podstawowy który jest bazą bardziej rozbudowanej karmy jaką jest 2.

Czy to dobra karma, zdrowa i smaczna? Nie mam pojęcia :) I nie chcę sprawdzać na moich. Szczurki u mnie czują się ok, ale dostają również masę innych rzeczy do jedzenia.
Inka.g
Posty: 18
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 8:04 pm

Re: karma Vitakraft VITA

Post autor: Inka.g »

moj tez dostaje inne rzeczy, ale z sucha karma jest u niego baaaardzo ciezko - nie chce jesc i tyle, woli "mokre". Nie jest to problem karmy chyba, mialam deli nature, teraz pro gold, cos tam czasem zje, ale nie za duzo, ale jak ja rozmocze to zjada wszystko ??? . Z zebami wszystko w porzadku - ma wapienko, ktorego nawet uzywa (zeby sprawdzam codziennie, wszystko ok), poza tym umie jesc twarde rzeczy - orzechy czy suchy chleb. Szczerze mowiac to nie wiem o co mu chodzi :P

wracajac do karmy - ja ja kupilam ostatnio w nowym kakadu w Manufakturze w Lodzi, widzialam ja tam pierwszy raz. W ogole to znalazlam tez w tym sklepie rozne inne karmy, ktore widzialam pierwszy raz na oczy, wyglada na to ze maja duzy wybor :)

karma moze nie jest atrakcyjna z wygladu, ale np moj szczur z pro gold ziaren zadnych nie zjada - nawet jak mu je namocze czy probuje przemycic w inny sposob...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”