[Klatka] - na 2 szczury

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
hepa
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 11, 2007 1:24 pm

pytanko

Post autor: hepa »

no to moze ja tez sie juz spytam.... moja klatka ma 50cm dlugosci, 30cm szerokosci i 66cm wysokosci..... czy jest ona odpowiedia na 2 szczurki? ma 3 poleczki ale zamiast drabinek rureczki o srednicy 5cm..... z tego co czytalam to beda (rurki) za male na doroslego szczurka ale na mlodego bylyby odpowiednie?
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

RE: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: maua_czarna »

to moze byc klatka dla malutkiego szczurka (jednego).mowiac malutki mam na mysli gora miesiac,czy poltora.jesli czekasz na nowa,wieksza klatke, to nawet dwa moga tam chwile pomieszkac i nic sie nie stanie. jednak taka klatka jest DUZO za mala dla szczurka dorastajacego,ktory lubi szalec a tymbardziej dla duzego-doroslego..nie mowiac o dwoch.
to jest klatka chomicza.
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

RE: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Nakasha »

Klatka jest za mała, zdecydowanie za mała. Polecam Ci poszukać min. 40x70 kuweta, a w górę - ile wlezie, nie mniej niż 50cm. Im większa klatka, tym lepiej. Właściwie nie ma ograniczeń maksymalnych co do wielkości ;) Dorosłe szczury mają średnio po 25 cm bez ogona, zatem wyobraź sobie 2 słusznej wagi, wyrośnięte szczurki w takiej małej klatce....

Taniej kupisz na allegro.pl, albo zamów w sklepie zoologicznym. Klatka koniecznie musi mieć mały rozstaw prętów, bo gdy wynosi on 2 i więcej cm. nawet dorosłe szczurki bez problemu przez nie przejdą. Dorosłe szczurki w rurki się nie zmieszczą, zatem najlepiej je wyjąć i pozostawić same otwory. Ogonki, gdy będą małe, z wielką radością będą wspinać się po prętach na półeczki, a gdy dorosną, to sobie wskoczą. :)
Ostatnio zmieniony pn cze 11, 2007 8:03 pm przez Nakasha, łącznie zmieniany 1 raz.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: yss »

...dziś moja 6miesięczne szczura przelazła przez pręty o rozstawie 2,5 cm. chciała bardzo dostać się do świnek - i dostała się. wyglądało to dość okropnie, jak magiel :) to tak w ramach odstępów między prętami.
ten się nie myli, kto nic nie robi
hepa
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 11, 2007 1:24 pm

RE: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: hepa »

dziekuje za odpowiedz ;) kupie nowa moze szynszylowke :)

EDIT a moglaby byc taka?
http://chatazwierzaka.pl/index.php?n=prod&k=25&p=64 ??
Ostatnio zmieniony wt cze 12, 2007 8:39 pm przez hepa, łącznie zmieniany 1 raz.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

RE: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Nakasha »

Rozstaw prętów musi być 1,5 cm. Ta raczej odpada.... jeśli możesz, wyślij maila z zapytaniem o odstępy między prętami...

Chyba, że okręcisz ją drobną siateczką (do kupienia w Leroy Merlin czy podobnych), bo wielkość jest jak najbardziej ok. =) Taka siateczka kosztuje średnio po 30 - 40 zł za rulon, który starcza na kilka klatek ;) można ładnie wyciąć odpowiednie kawałki i za pomocą elastycznego drutu przymocować do prętów :). Jeśli wybierzesz jakiś stonowany kolor (np. zielony, niebieski, ciemnoszary, czarny, brązowy - jaki pasuje do pokoju ;P) to nawet nie wygląda to najgorzej =).
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: yss »

w tej klatce odstępy mają 2,7 cm.
moja półroczna szczura [tylko jedna robi takie cuda] potrafi przecisnąć się przez 2,5 cm odstęp i nawet się specjalnie nie wysila. polecam raczej taki model:
http://www.allegro.pl/item203346957_zes ... etki_.html
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

RE: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Pamelka666 »

Czy die 2-miesięczne szczurki mogą bć teymane w klatce o wymiarach ok. 47x30x30? Szczurek jeszcze nie mam, dopiero w sierpniu... Były by w tej klatce, dopóki nieznalazła bym większej... Już zbieram kasę... :)
U mnie: Mafia, Cappuccino, oraz Blues ;) Oraz tymczasowo: Kler i Tiru :)
(*)Chilli, maleństwo, które zbyt wcześnie odeszło na drugą stronę...
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Landrynka »

[quote="Pamelka666"]
Były by w tej klatce, dopóki nieznalazła bym większej...
[/quote]

Czyli ile około? tydzień, miesiąc? Może lepiej najpierw kupić klatkę, a potem przygarnać szczurki.

Klatka nie nadaje sie do tego celu. Na jednego szczura trzeba 60l( na młodego 40l), a twoja ma tylko 42 litry. Może lepiej najpierw kupić klatkę, a potem przygarnać szczurki? Na allegro jest trochę ciekawych ofert z używanymi.
Ostatnio zmieniony ndz cze 24, 2007 6:26 pm przez Landrynka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: yss »

pamelka: jeżeli szczurki masz mieć dopiero w sierpniu, to masz sporo czasu na uzbieranie pieniędzy. w takiej małej klateczce mogłyby być najwyżej kilka dni. jest naprawdę malutka, a 2miesięczny szczur to już całkiem spore zwierzątko. może wstrzymaj się ze szczurkami do czasu kupienia odpowiedniej klatki, jak ci radzi landrynka? :) nawet teraz są 2 - 3 oferty na allegro z używanymi klatkami na 2 szczury. tu:
http://szczury.org/viewtopic.php?t=10268&page=last
wlepiamy wyszperane na allegro okazje :) jeżeli znajdziesz ofertę, której nie będziesz pewna, możesz nas jeszcze zapytać o zdanie :P zwracaj uwagę na odstępy między szczebelkami, ogólną pojemność, ewentualną rdzę lub brakujące szczebelki, pęknięcia w kuwecie [zdarzają się takie oferty, na ogół są świetne cenowo ale ktoś musi pęknięcie załatać albo dziurę czymś zalepić :) ]
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
hdg2
Posty: 85
Rejestracja: śr cze 18, 2008 12:22 pm

Czy dokupić 2-go szczurka i klatkę?

Post autor: hdg2 »

Poszukuję kontaktu z Szczurzymi hodowcami! Gdynia /okolice (wymiana doświadczeń - porady)
Mój Łatek (2miesiące) jest smutny, bo jest sam!
Zastanawiam się nad kumplem dla Łatka
..bo facet ze mną nie wyrabia -za duży kaliber (no i tylko godzina/dzień zabawy ze mną ale co to za radość bawić się z "kasprowym wierchem")
Już na drugi dzień od zameldowania się u mnie w domu zaczął na mnie wchodzić i zwiedzać mój sweter od środka, przy czym nie był namawiany do takich "ekscesów" w żaden sposób –po prostu moje ramię leżało na stole niedaleko klatki
Jest porządny jak na faceta nie sika i nie wali bobków nigdzie po za rogiem klatki
Lecz gdy patrzę w jego czarne diamenciki widzę smutek – mówi mi „Nudno stary oj nudno”

w ogóle to co czytam na forum, to mój maluszek jest jakiś inny.
nie interesują go zabawki typu gałązki sznureczki itp dupereleczki - wyjątek rura na pięterku gdzie zagospodarował sobie domek letni - jadalnia
jedyny problem to chomikowanie żarcia -wszystko musi być schowane na póżniej!
może jak będzie dwoje to chomikowanie zmniejszy się drastycznie bo jeden będzie podkradał drugiemu?
lubi chodzić na stole -na zewnątrz klatki, ale na łóżku i podłodze już nie za bardzo -obwącha wszystko i leci zaraz do mojej ręki by schować się pod sweter
na stoliku wyczynia niesamowite harce; skacze, wspina się na klatkę, lata dookoła, grzebiał w kwiatach (teraz kwiaty odstawiam na okno)
...ale gdy tylko rękę zbliżę do stołu to po jakimś czasie zawsze na mnie wchodzi i myk pod sweter...
Moja ręka jest trochę kiepskim towarzyszem zabaw bo się nie chowa i nie skacze...
chociaż zabawy typu złapię twój palec są dla Niego rozrywką, to jednak czuję że nie do końca może się w niej wyszaleć.

zastanawiam się nad drugim „ogonem”

no i mam problem!
Klatka typu 'Teddy Lux 1' 48x28x38
klatka nie starczy nawet na jednego, a mały rośnie rośnie rośnie..
I co tu zrobić ?
kupić drugą klatkę? - jeśli ma być dla dwóch [co na to powie żona??? a miał być tani w utrzymaniu ;-) ]
jeśli tak to ma ktoś propozycję jaka klatka była by absolutnym minimum dla parki facetów?

Połączone z istniejącym tematem.
Polecam lekturę forum, znajdziesz tu odpowiedzi na Swoje pytania, chociażby tutaj lub tutaj. Po za tym mogą się przydać jeszcze te linki: klik oraz [ wiki : Szczurze_ABC ]. /Agata
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Nakasha »

Moim zdaniem 40x70 kuweta, a w górę - ile wlezie, nie mniej niż 60cm. Dobrym rozwiązaniem jest szynszylówka o takich wymiarach; ale gdy odstępy między kratami są większe niż 1,5 cm jest konieczność okręcenia klatki siateczką. Siateczka do kupienia w marketach typu Leroy Merlin.

Dorosły, dorodny samczyk potrafi mieć nawet i 30-35 cm długości ciała bez ogona, więc wyobraź sobie w jakiej klatce będzie dobrze dwóm ;).

Poza tym co to znaczy tani w utrzymaniu? Szczurki potrzebują dobrej podściółki (żadne żwirki czy trociny!), dużej klatki ciekawie urządzonej, kolb, wapienek, świeżych owoców i warzyw, towarzystwa a przede wszystkim dużo miłości ;).

A swoją klatkę sprzedaj i kup im taką, która będzie dla nich dobra, a nie wygodna dla Ciebie ;). To się oczywiście wiąże z pewnymi kosztami ;). Tanio można takie klatki kupić na allegro, ale i tak zazwyczaj kosztują sporo powyżej 100zł.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Oliwia
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 10, 2008 4:25 pm

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Oliwia »

pomarańczowy jelcz pisze:U mnie w Opolu w jednym skelpie sa bardzo tanie klatki,gdyby udalo ci sie zalatwic transport,to chetnie pomoge.

Gdzie jest taki sklep ?
Kocham szczury ,ale niestety jeszcze żadnego nie mam
Awatar użytkownika
Alexis
Posty: 127
Rejestracja: czw sty 24, 2008 3:24 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Alexis »

mam nadzieję, że to dobry temat...
Mam jedną szczurzycę na razie, niedługo do niej dołączy 1 lub 2 albinoski z Warszawy. Ta moja jedna szczurzyca Fela mieszka w klatce Teddy II chyba, wymiary: 23x33x50cm i dzisiaj kupiłam Teddy Gigant I wymiary: 58,5x33x40cm i chcę tą pierwszą założyc na drugą.
Pytanie brzmi: czy w tym zestawie zmieszczą się w sumie 3 panny czy tylko dwie?
Za TM: Fela, Afra, Skrętka, Wtyczka, Feta
Rudaa
Posty: 34
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 3:45 pm
Lokalizacja: Lubartów

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Rudaa »

Moim skromnym zdaniem dwie ;)
Nie ma co pchać trzech. Możesz sobie dokładnie policzyć, trzeba tylko wymnożyć przez siebie wymiary klatki (podane w metrach) i podzielić przez 0,06... Wyjdzie ile ogonów się zmieści :)

Edit: Policzyłam, wyszło 1,9195 szczura już w połączonych klatkach więc sama widzisz, że dwie panie to już tak maksimum...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”