RE: Bobek maj 2005-18 czerwiec 2007 :-(

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

lila
Posty: 27
Rejestracja: wt cze 13, 2006 10:43 am
Kontakt:

Bobek maj 2005-18 czerwiec 2007 :-(

Post autor: lila »

Nie sądziłam, że stanie się to tak szybko i że w 3 tyg. po odejściu Kraci będę tu pisać znowu- o moim kochanym Bobku :-(

Tydzień temu zdiagnozowano u niego zapalenie płuc (bardzo ciężki oddech). Byłam dobrej myśli, bo leki (antybiotyk + steryd) na początku całkiem nieźle działały a Bobek był energiczny i poza tym oddechem i nieco mniejszym apetytem było ok. Niestety wczoraj trochę mu się pogorszyło, oddech stał się jeszcze cięższy i nic nie chciał jeść. Dziś o 13 mieliśmy iść do weta, ale rano bardzo głośno oddychał i miałam wrażenie, że zaraz się udusi...
Zadzwoniłam do Pani weterynarz po poradę. Ona sama nie mogła mi pomóc, bo była w szpitalu w trakcie zabiegów. Poradziła mi, żebym udała się do apteki i poprosiła o encorton bez recepty (receptę miałam donieść później). Pani w aptece absolutnie nie chciała mi go wydać i na nic było moje błaganie i chęć zostawienia dowodu w zastaw. Dopiero jak się poryczałam przy okienku i powiedziałam dla kogo to i w jakim celu, z ciężkim sercem wydała mi lek...
Podałam Bobciowi pół tabletki ale niestety już mu nie pomogła. Pomimo tego ciężkiego oddechu i dyszenia odszedł w miarę spokojnie i po cichutku na moich kolanach... :-(

Strasznie jest mi smutno, bo dopiero co otrząsnęłam się po odejściu Kraci... :-(

Na szczęście wzięłam dziś wolne z pracy żeby pozałatwiać kilka spraw ( m.in. wizyta u weta) i mogłam się z nim pożegnać :-(

Bobek był strasznie strachliwym i nieśmiałym szczurkiem, leniuchem i łakomczuchem, ale po odejściu Kraci miał w końcu okazję stać się prawdziwym mężczyzną i z godnością stawił czoła psu i stał się dla niego prawdziwym postrachem. Jeszcze wczoraj zostawił ślad swoich ząbków na pamiątkę w nosie Maji... :-)

Bobciu, strasznie będzie nam Ciebie brakowało... ale cieszę sie, że już się nie męczysz i mam nadzieje, że brykasz już sobie wesoło z Krówką, Świnką i Kracią.

[*]

A to ostanie (z przed tygodnia) zdjęcie Bobka:
http://www.flickr.com/photos/mayaa/564112565/
Ostatnio zmieniony pn cze 18, 2007 10:51 am przez lila, łącznie zmieniany 1 raz.
lxxx
Posty: 352
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 5:27 pm

RE: Bobek maj 2005-18 czerwiec 2007 :-(

Post autor: lxxx »

Przykro mi bardzo, współczuję. Zrobiłaś wszystko co w Twojej mocy.
Już nie cierpi, byłaś z nim do końca. To bardzo dużo dla niego znaczyło. W obliczu śmierci najbardziej potrzeba kojącej obecności bliskich.

ps Chciałabym przy tej smutnej okolicznosci (mam nadzieję mod i Ty mi darujecie) dopowiedzieć ważną rzecz.
Niedawno Fiolka na forum podpowiedziała co zasugerował jej wet w przypadku duszności u szczura a niemożności szybkiego udzielenia mu pomocy lekarskiej. Przypomnę więc, ku propagowaniu tej informacji, choć rozumiem, że to niewłaściwe miejsce. Należy rozpylić wokół szczurka jedną dawkę leku ludzkiego, p/astmatycznego o nazwie Berotec. Ułatwić mu to może oddychanie na czas transportu do lekarza.
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

RE: Bobek maj 2005-18 czerwiec 2007 :-(

Post autor: Mageda »

bardzo mi przykro :(
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

RE: Bobek maj 2005-18 czerwiec 2007 :-(

Post autor: maua_czarna »

przykro mi lila...
trzymaj sie mocno, chociaz wiem jakie to trudne,zwlaszcza po stracie dwoch sloneczek w tak krotkim czasie...
dla Bobcia ( * )
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
krzy_hu
Posty: 24
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 5:38 pm

RE: Bobek maj 2005-18 czerwiec 2007 :-(

Post autor: krzy_hu »

wspólczucia odemnie :(
,,Wejsc na Barykaty niosac białe flagi ''

27.07.1006 r-17.06.2007

18.06.07 i znowu razem ale na jak długo ????
bazylia
Posty: 170
Rejestracja: czw cze 07, 2007 12:43 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

RE: Bobek maj 2005-18 czerwiec 2007 :-(

Post autor: bazylia »

Trzymaj się wszystko się ułoży.
Dla twoich szczurów. ['] ['] ['] ['] ['] ['] [']
Obrazek
Ze mną: Zuza i Pyza ;)
Za TM: Bazylia i Kajtek [']
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

RE: Bobek maj 2005-18 czerwiec 2007 :-(

Post autor: RattaAna »

byłaś przy Nim do końca, to takie ważne!
[*] za Bobka...
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Bobek maj 2005-18 czerwiec 2007 :-(

Post autor: limba »

Brak sil do tego dzialu...

Tyle kochanych smrodziuszkow odchodzi :cryrat:

Trzymaj sie cieplutko...

Bobek [']['][']...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
lila
Posty: 27
Rejestracja: wt cze 13, 2006 10:43 am
Kontakt:

RE: Bobek maj 2005-18 czerwiec 2007 :-(

Post autor: lila »

lxxx dzięki za radę. nastepnym razem, gdy szczurek bedzie mial problemy z oddychaniem na pewno zaopatrzę się w ten lek...
własciwie, to jestem zła, że nie pomyslałam o tym wczesniej. w ogóle jestem zła i myśle teraz o tym wszystkim co mogłam zrocić a nie zrobiłam-mogłam wziąć wcześniej od weta przygotowane zastrzyki, mogłam kupić jakąś maść ułatwiającą oddychanie, mogłam wsześniej zadzwonić do weta, zanim ta wybrała się na zabieg... ale to wszystko stało się tak nagle. wiedziałam, że jego stan sie pogorszył, ale nie było jakoś tragicznie i wstając rano z łóżka totalnie się tego nie spodziewałam, myslałam, że bez problemu zdążymy do weta na 13 :-(
mam też straszne wyrzuty sumienia, że podałam mu na koniec ten encorton... tak strasznie się wypierał od tego leku, a ja mu go na siłę wcisnęłam (rozpuszczony w małej ilosci wody), nie dość, że niepotrzebnie go stresowałam, to na dodatek dostał większej zadyszki. boję się że przeze mnie dostał jakiegoś skurczu płuc czy oskrzeli i że przyspieszyłam jego śmierć, może bez tego leku doczekłaby do godz. 13... :-(

mam nadzieję, że mi to wybaczy..
lxxx
Posty: 352
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 5:27 pm

RE: Bobek maj 2005-18 czerwiec 2007 :-(

Post autor: lxxx »

Lila, nie możesz mieć żadnych wyrzutów sumienia. Zrobiłaś wszystko co mogłaś i co w danej sytuacji było realne. On był po prostu bardzo ciężko chory. Znasz to powiedzenie, że gdybyśmy wiedzieli co przyniesie dzień, pewnie nie wstalibyśmy z łóżka.
Powiedziałabym nawet, że zrobiłaś dużo więcej. Byłaś z nim do końca tuląc i pocieszając. Nie wszystkim się udaje tak pożegnać swojego szczurka.
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

RE: Bobek maj 2005-18 czerwiec 2007 :-(

Post autor: Elly »

[*] [*] [*] dla Bobka...
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Bobek maj 2005-18 czerwiec 2007 :-(

Post autor: yss »

['] dla Bobka.
on wiedział, że chcesz mu pomóc.
nie jesteś weterynarzem, żeby znać się dokładnie na szczurzych chorobach i objawach - ani jasnowidzem, żeby przewidzieć stan szczura za godzinę czy kilka godzin.
przyszedł jego czas - robiłaś, co mogłaś, pamiętasz to chyba, że starałaś się jak najlepiej? ale ostateczny wynik leżał w sferze działania losu, nie w twoich rękach. trzymaj się.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
casie
Posty: 344
Rejestracja: pn sie 08, 2005 3:16 am
Lokalizacja: Łódź/Skierniewice

RE: Bobek maj 2005-18 czerwiec 2007 :-(

Post autor: casie »

Dla Bobka ['] ['] [']

Zawsze trudno nam sie jest pogodzic, gdy odchodza nasze malenstwa :-(:-(
"Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić"
Już odeszły: Scream, Guti, Albi, Bundy, Marcel, Rati, Snowi i Winky
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

RE: Bobek maj 2005-18 czerwiec 2007 :-(

Post autor: ESTI »

Bardzo mi przykro...

Dla Bobka...
[']['][']
Obrazek
KEN-KON
Posty: 386
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Zawichost

RE: Bobek maj 2005-18 czerwiec 2007 :-(

Post autor: KEN-KON »

Dla Bobka (*)
Ostatnio zmieniony sob cze 23, 2007 8:32 pm przez KEN-KON, łącznie zmieniany 1 raz.
Korzystaj z każdej chwili swojego życia.Bo niewiadomo kiedy możesz odejść z tego świata.
7818944:-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”