Samca czy samiczkę ?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zoil
Posty: 100
Rejestracja: czw sty 25, 2007 4:37 pm
Lokalizacja: czestochowa

RE: Samca czy samiczke ?

Post autor: zoil »

moja dzioucha to jednak to, co smoczyce lubia najbardziej.. nie widzialam jeszcze tak bardzo prospolecznego zwierzaka
LOOK AT ME, WITH MY PRETTY BRACELET AND TIARA.. I'M A FUCKIN' PRINCESS!

on the dark side of the moon: baba['], zdzislaw[']

500208988
Fea
Posty: 676
Rejestracja: śr lut 02, 2005 2:05 pm

RE: Samca czy samiczke ?

Post autor: Fea »

Pewnie dlatego, że sama jest. Dokup jej koleżankę, uszczęśliwisz zwierzątko.
Nikogo nie potrzebuję, mam zęby. :>
zoil
Posty: 100
Rejestracja: czw sty 25, 2007 4:37 pm
Lokalizacja: czestochowa

RE: Samca czy samiczke ?

Post autor: zoil »

niestety, nie moge.. przynajmniej nie w tym momencie.. moze kiedys..
LOOK AT ME, WITH MY PRETTY BRACELET AND TIARA.. I'M A FUCKIN' PRINCESS!

on the dark side of the moon: baba['], zdzislaw[']

500208988
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

RE: Samca czy samiczke ?

Post autor: Filipw »

a ja nadal się zastanawiam jak czytałem to mi sięwydaje że lepiej mieć samca.:) Weźcie mi doraccie bo chciałbym żeby mocno sie do mnie przywiązał
lxxx
Posty: 352
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 5:27 pm

RE: Samca czy samiczke ?

Post autor: lxxx »

Filusie, zwierzęta nie służą do przywiązywania. One maja prawo żyć własnym życiem (a szczury dodatkowo muszą być zawsze DWA). Od Twojej troski, opieki, zainteresowania zależy czy Cię pokochają i przygarną do swojego stada. NIGDY odwrotnie.
Poczytaj sobie posty "wzruszajace chwile". Zobaczysz tam, jak mogą kochać szczury, kiedy pozwoli im się być sobą. Zobaczysz też, że nie ma zasadniczej różnicy jeśli chodzi o samce i samiczki.
Juli@
Posty: 31
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 7:38 pm
Lokalizacja: Warszawa

Samiec czy samica?

Post autor: Juli@ »

Na wrzesnien planuje zakup szczurka, ale nie wiem co lepiej, samca czy samice? Najpierw planowalam samczyka, ale czytalam, ze one zaznaczaja teren, czyli bede miala wszystkie ubrania obsikane. Czy da sie tego oduczyc?
Prosze poradzcie mi, ktora plec szczurka, proponujecie dla poczatkujacego hodowcy??? :)

Temat przeniesiony i połączony z istniejącym.
Zanim założysz nowy temat poświęć czas na lekturę forum. Korzystaj ze spisów treści i wyszukiwarki. /Agata
Gdy beda szczurki, tak sie beda zwac: Kluska i Japonka ^^
www.elfy-terazniejszosci.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Samiec czy samica?

Post autor: Magamaga »

Samiczki też kropelkami znaczą teren (przynajmniej niektóre), są bardziej niszczycielskie i podobno mniej miziaste.
Samczyki mogą być agresywne z powodu hormonów, mają widoczne klejnoty, które się ludziom mogą nie podobać.
Bilans w zasadzie wychodzi na zero- zdecydować musisz sama.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Juli@
Posty: 31
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 7:38 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samiec czy samica?

Post autor: Juli@ »

A ty co wolisz?
Gdy beda szczurki, tak sie beda zwac: Kluska i Japonka ^^
www.elfy-terazniejszosci.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Samiec czy samica?

Post autor: Magamaga »

Mam samiczki, ale gdybym miała ponownie wybierać wzięłabym samczyki.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Nina »

Ja nie potrafiłabym zdecydować, gdybym teraz miała wybrać stado jednopłciowe. I samce i samice mają swoje zalety i wady. Z jednej strony podoba mi sie ciapowatość samców i to, że częściej są miziakami, a z drugiej uwielbiam temperament samic :) U samców imponująca bywa wielkość (700g Fuksa można nieźle wymiziać :D ) ale drobniejsze samiczki są 'poręczniejsze' i mniej je czuć.
Dlatego w moim przypadku dobre jest stado mieszane (samice i kastraci) mam 2 w 1 :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: yss »

ja tak jak maga - mam stado samiczek, które bardzo kocham, ale opanowanie ich daje niezłą szkołę. zwłaszcza w takiej ilości. mogłabym już pewnie zostać przedszkolanką :P

myślę że w przyszłości będę miała tak ze 3 - 4 samczyków :D są tacy duzi, poza tym np paweł69 [czyli kinga] która miała długo 2 samczyków a potem wskutek kinderniespodzianki wzbogaciła się o 4 samiczki, pytała mnie z rozpaczą, czy to normalne, że samiczki wszędzie się wspinają, kopią w kwiatkach i wszystko gryzą i ogólnie zachowują się skandalicznie? bo jej 2 samczyków dreptało w zasadzie tylko po podłodze i kanapach i nie robili wielu szkód... :)
nie w tym rzecz, że samczyki nic nie gryzą, zresztą to zależy od egzemplarza :) chodzi o to, że u samiczek ogólna demolka to sens życia.... :)

no i o samczyków zwykle łatwiej... bidy samczykowe mają gorsze wzięcie niż bidy samiczkowe, nie wiem w sumie czemu, jakieś mity na ich temat narosły chyba :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Juli@
Posty: 31
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 7:38 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Juli@ »

To chyba wezme samczyka :) Jestem poczatkujaca i wolalabym zeby szczur byl grzeczniejszy. Do smrodku jestem przyzwyczajona, bo mam pieska ;D Zreszta mam juz imie dla samczyka.
Gdy beda szczurki, tak sie beda zwac: Kluska i Japonka ^^
www.elfy-terazniejszosci.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: limba »

Julia podstawowa kwestia to taka ze szczury nie powinny byc trzymane samotnie. Potrzebuja towarzystwa oczywiscie tej samej plci.
Juli@
Posty: 31
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 7:38 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Juli@ »

Dostanie za jakis czas. Za miesiac. Bo teraz rodzice nie zgodza sie na 2. Ale pozniej jak pokochaja Pomposza (bo jezeli bedzie samiec to o takim imieniu) to poprosze o 2 :D
Gdy beda szczurki, tak sie beda zwac: Kluska i Japonka ^^
www.elfy-terazniejszosci.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Buni@ »

Ja doradzam samiczke.Sama mam dwie w pewnym sensie siostra ma jedną a ja drugą.A przy okazji witam jestem nowa ;D Samce mają bardzo intensywny zapach i tego nie zmienisz nawet kąpiąc go systematycznie :( .Ma duze.... :P nie którym to przeszkadza.A i jeszcze znalazłam wiele postów że samce szaleją i zawsze taka sama odpowedz:"każdy samiec przechodzi okres w którym szaleją chormony" nic na to nie poradzisz. Samice potulne jezeli śmierdzą to nie tak intenesywnie jak samce.Chybaze zapomnisz zmiensc sciolki czy tam zwirku.Ja jestem zadowolona ze swojego wyboru.A i jak jusz kupujesz szczurka doradzam odrazu dwa ;)
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”