Straszne głupoty o szczurach

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
szara-stokrotka
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 5:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: szara-stokrotka »

wzywać policję z powodu szczura?! nie, no...
bilet za szczura? dobre sobie;]
raz tylko jakaś - sądząc po wydawanych dźwiękach - włoszka spanikowała, jak zobaczyła u mnie szczura na ramieniu, ale to dawno temu było^^ jakoś się nie spotykam za często z takimi farmazonami co to ludzie wygadują...
Czarne perełki - Merry i Cola ze mną, kochane potworki:)
Po tamtej stronie - Bezunia, Fiolka, Milka i Tres:(
krzy_hu
Posty: 24
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 5:38 pm

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: krzy_hu »

ale to jest najlepsze ze jak jade srodkiem masowego przewozu ludzi :) czy autobus to zazwyczaj siedze sam :) nikt mi nie usiadzie i wogóle :) albo stoje chodzby nie wiem jak wielki byłtłum to mam jakies 2m kólto wokól siebie swobody :)
,,Wejsc na Barykaty niosac białe flagi ''

27.07.1006 r-17.06.2007

18.06.07 i znowu razem ale na jak długo ????
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: yss »

jest taki dział, uszczurawianie, i tam taki wątek, uszczurawianie przechodniów....:)
taka drobna sugestia. jak się nie zastosujecie, to, to....
..
..to normalnie przeniosę posty! :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Foomfela
Posty: 89
Rejestracja: sob sty 27, 2007 9:33 am

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Foomfela »

[quote="Dagaz"]

Mam wielka nadzieje ze w tym sklepie nie maja ogonkow o_O
[/quote]

NA SZCZĘŚCIE w żadnym zoologiku u nas nie mają ogonków. I chwała im za to. Szkoda tylko innych zwierzątek tam żyjących...
Ze mną: Fredzio i Eddy ;) :loverat:
Awatar użytkownika
szara-stokrotka
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 5:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: szara-stokrotka »

hmm... czy trzymanie klatki ze szczurkami bardzo blisko telewizora/komputera może im szkodzić (tak słyszałam, chociaż na przykładzie chomików) jeśli tak, to jak bardzo?
pytam czysto teoretycznie, ale zaintrygowało mnie to. może to kolejny farmazon, może nie:)
Czarne perełki - Merry i Cola ze mną, kochane potworki:)
Po tamtej stronie - Bezunia, Fiolka, Milka i Tres:(
Afri
Posty: 146
Rejestracja: pt mar 30, 2007 5:35 pm
Kontakt:

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Afri »

Nie, w ogóle nie szkodzi szara-stokrotko

[quote="http://ratteria.w.interia.pl"]CZY OBECNOŚĆ TELEWIZORA MOŻE SZKODZIĆ SZCZUROM?

Niektórzy, bardzo troskliwi posiadacze szczurków pytają, czy promieniowanie telewizora jest dla ich pupili szkodliwe.

W lampie kineskopowej zachodzą podobne reakcje jak w rentgenie. Powstają więc długie fale, które jednak są wychwytywane przez przednią szybę kineskopu. Tak więc mimo, iż telewizor promieniuje nawet na odległość trzech metrów, to są to tak słabe fale, że nie mają żadnego wpływu na ludzi ani zwierzęta.

Dość często - jeśli w pokoju którym mieszkają szczury stoi telewizor, po włączeniu go, zwierzęta są ożywione, czasem niespokojne. Takie zachowanie jest spowodowane wychwytywaniem przez szczurki bardzo wysokich dźwięków. Wysokie tony dla niektórych osobników są nieprzyjemne, ale nie stanowią zagrożenia dla zdrowia.[/quote]
....
Awatar użytkownika
szara-stokrotka
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 5:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: szara-stokrotka »

zatem kolejny mit obalony. chociaż ze względu na sam hałas telewizora nie umieszczała bym klatki jakoś bardzo blisko, ale to już co innego
dzięki:)
Czarne perełki - Merry i Cola ze mną, kochane potworki:)
Po tamtej stronie - Bezunia, Fiolka, Milka i Tres:(
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Telimenka »

tez bym nie radziła mimo to..nawet jak sa male to sie promienie RTG gromadza dlatego nie zaleca sie czestych zdjec rentgenowskich tylko gdy trzeba,a Ciurek male ma cialko wiec nie radze a wysokie dzwieki tez wkurzaja..wiec w sumie niewarto :-)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Jukka
Posty: 30
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 1:58 pm
Kontakt:

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Jukka »

Przepraszam, że piszę nie na temat... Ale chciałabym się zapytać czy można kupić szczurka Dumbo w sklepie?? Bo ja nigdy nie widziałam takiego szczurka :loverat:w sklepach, a w hodowlach są drogie szczurki:hmmrat:
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Natalia_1222 »

Jukka,jeśli mówisz, że w hodowlach są drogie szczury, to co powiesz, jeśli na leczenie szczura będziesz musiała wydać sporo zł ?
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Jukka
Posty: 30
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 1:58 pm
Kontakt:

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Jukka »

Tak, tak wiem, że za leczenie będe musiała dużo wydać, bo miałam bardzo chorowitego szczuraska i dlatego chce oszczędzić na kupnie:hmmrat: A nie widziałaś żadnego sklepu z takimi szczurkami??
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: krwiopij »

Kiepski interes. Niektóry hodowcy sprzedają szczurki sporo taniej, niż podają oficjalne ceny lub nawet oddają darmo. Rzecz jednak w tym, że jeśli nie jesteś w stanie wydać tych (powiedzmy) 60 zł na samego szczura, możesz mieć problem z zapewnieniem mu towarzystwa innego szczurka, odpowiednich warunków dla obydwu i opieki weterynarza. Poza tym generalnie forum nie popiera kupowania zwierząt w sklepach. Zawsze lepiej przygarnąć malucha lub ewentualnie kupić od hodowcy, gdzie zwierzaki są zdrowe, zadbane i oswojone, niż zapłacić ludziom, którzy żywe szczury traktują jak towar i nie liczą się z ich potrzebami.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Mycha:)
Posty: 63
Rejestracja: śr lip 04, 2007 2:02 pm

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Mycha:) »

A ja czekam dziś na moje szczurki. Kupuję je w sklepie, do którego te szczury przywozi prywatny hodowca, tak więc zwierzątka są przyzwyczajone do ludzi. :D Czekam na telefon i to czekanie mnie strasznie denerwuje...
A tak do tematu, to słyszałam gdzieś że szczury hodowlane mają jakąś groźną truciznę (arszenik bodajże czy jakoś tak) i że ugryzienie domowego szczura jest b. groźne i trzeba się szybko udać do lekarza... Bzdury. Po co ludzie mówią takie rzeczy skoro się na szczurach w ogóle nie znają...
'Nie myśl już o tym nie zadręczaj się
Wszystko co zrobisz i tak będzie źle
Wszystko co robisz to zawsze jest błąd
Nie myśl już o tym i uciekaj stąd'

Boy I want to be with you all of the time. All day and all of the night.
martusia7377
Posty: 132
Rejestracja: pn cze 12, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: Tczew k.Gdańska

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: martusia7377 »

taaa...ja słyszałam takie coś:
1. Jeśli szczur zje coś trującego, to trucizna przechodzi do ogona i dlatego koty go nie zjadają
2. Mam uważać w piwnicy, bo jak szczur mnie zobaczy to rzuci się mi na szyje :lol:
"Ci, którzy są okrutni wobec zwierząt, mają zakłócone relacje z ludźmi.
Możemy ocenić serce człowiake po tym, jak traktuje zwierzęta." -Immanuel Kant
Jukka
Posty: 30
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 1:58 pm
Kontakt:

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Jukka »

Mycha a możesz powiedziec co to za sklep??
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”