Szczur weganinem?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Czy wg Ciebie szczur może być weganinem?

Czas głosowania minął wt gru 30, 2003 4:20 am

tak, może być.
12
24%
nie, nie może być.
27
53%
pomidor.
12
24%
 
Liczba głosów: 51

Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Szczur weganinem?

Post autor: krwiopij »

Czesc posta yss, ktory powedrowal z tego tematu do innego:
[quote="yss"]jestem przeciwna przestawianiu zwierzaczków wszystkożernych i mięsożernych na ścisły weganizm - bo nie lubię, jak ktoś narzuca innym swoje poglądy, choćby tylko zwierzakom - trąci mi to lekkim fanatyzmem. jak lekarz krzyczy na pacjenta, że ma zacząć jeść mięso, bo umrze, wyłysieje i straci potencję, to jest źle? jest. ale jak weganin karmi kota wyłącznie warzywami, to już jest dobrze? bez sensu.
[/quote] / mod. Lulu


Przestawić kota na weganizm raczej się nie da, ale wygląda na to, że szczura owszem. I prawdę mówiąc nie nazywałabym tego "narzucaniem poglądów". Szczurowi to raczej obojętne, czy dostaje dietę wegańską, czy jakąkolwiek inną - byle było smacznie i zdrowo. Trudno narzucić mu jakiś pogląd, bo szczur sam w sobie nie ma żadnych poglądów. :)

Jako, ze dyskusja poszla w inna strone niz powinna to czesc tematu dotyczacego wegetarianizmu w ogole powedrowala tu: >>klik<<. mod. Lulu
Ostatnio zmieniony czw lip 12, 2007 6:46 pm przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

RE: Szczur weganinem?

Post autor: renata1009 »

hm...a może kompromis bez tak dużego ryzyka?produkty mleczne np uzyskujemy nie zabijając zwierząt,dlatego i tez nigdy nie zostanę weganką ,bo mija się to z celem...
chudy135
Posty: 79
Rejestracja: sob cze 09, 2007 4:27 pm

RE: Szczur weganinem?

Post autor: chudy135 »

Krwiopijka: ten temat jest o weganiźmie (<---- takie małe sprostowanie :D)
R.I.P. [*] Husky
Awatar użytkownika
Sephrenia
Posty: 11
Rejestracja: śr lip 11, 2007 11:13 am
Lokalizacja: Lublin

RE: Szczur weganinem?

Post autor: Sephrenia »

Produkty mleczne uzyskujemy nie zabijając zwierząt? Nie do końca, żeby krowa miała mleko musi urodzić cielę, które w większości przypadków idzie na cielęcinę. A sama krowa po kilku latach eksploatowania (mogła by pożyć jeszcze drugie tyle) też idzie do rzeźni. Myślę, że przestawienie szczura na weganizm nie powinno być dużym problemem, moje np. uwielbiają tofu - lubią je dużo bardziej niż ser.
Awatar użytkownika
xTVRx
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 11:18 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Odp: Szczur weganinem?

Post autor: xTVRx »

Minęło już blisko pół roku jak moje rats zostały ścisłymi weganami i chciałbym kilka słów na ten temat napisać.
Szczurki dostają urozmaicony pokarm, różnego rodzaju ziarna, nasionka oraz ciasteczka z tychże, które co jakiś czas wypiekam, dodatkowo mają codziennie porcję świeżych warzyw lub owoców. Jedzą też to co ja, gdyż nauczyłem się przyprawiać potrawy dopiero na moim talerzu. Lubią różnego rodzaju zupy, najbardziej to soczewicową i pomidorową z ryżem... Zajadają się również kiełkami, najbardziej chyba słonecznikowymi.... uwielbiają też mleko sojowe oraz różnego rodzaju soki przecierowe. Nie kupuję gotowych mieszanek tudzież kolb, sam wszystko przygotowuję.
Ratsy nie chorują, nie prychają, mają bardzo ładne i błyszczące futerko, są ruchliwe i ciągle zachowują się jakby miały małe motorki w dupkach :>
Co kilka tygodni profilaktycznie zabieram moje stadko, aktualnie dziewięć sztuk, do weterynarza; niejednokrotnie mówił o ich dobrym stanie zdrowia.

Szczury mogą być weganami, mogą też być zdrowe... ale zanim zrobicie z nich wegan, pomyślcie czy możecie zapewnić im różnorodność pokarmu.

Pozdrawiam wszystkich bezmięsnych ludzików oraz ich smrodki...

No, to tyle, koniec i kropka...
Michał a.k.a. xTVRx
Piercing, Dreadlocks & Bamboo Jewellery - since 1998
www.xtvrx.com | www.wikipedia.modyfikacje-ciala.pl
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: Szczur weganinem?

Post autor: merch »

Bardzo sie ciesze sie odezwales , napisz troche o twoich panienkach - miales temat , no idopisz cos w temacie o iterwencyjnych- dieta warzywna i wegetarianska oparta na soi zapobiega welu chorobom , takze nowotworowym, to meze jeszcze beda dlugo zyly.....:)
Najwieksze watpliwosci mialabym do tej diety w okresie wzrostu ciazy i karmienia , w wieku starszym byc moze nawet powinna byc zalecana wszystkim.
Pozdrawiam serdecznie M
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
xTVRx
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 11:18 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Odp: Szczur weganinem?

Post autor: xTVRx »

znam i ludzi wegan, od poczecia.. i matki tez byly wegankami w okresie ciazy jak i laktacji... nie ma zadnych problemow.. trzeba to tylko z glowa robic, bo weganizm to nie jest po prostu niejedzenie miesa...
Ostatnio zmieniony czw gru 13, 2007 10:08 pm przez xTVRx, łącznie zmieniany 1 raz.
Michał a.k.a. xTVRx
Piercing, Dreadlocks & Bamboo Jewellery - since 1998
www.xtvrx.com | www.wikipedia.modyfikacje-ciala.pl
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Odp: Szczur weganinem?

Post autor: Vella »

Zastanawiam się... jedyny z moich szczurów, któremu podawałam mięso własnie odchodzi na raka.

Guzy, niezłosliwe, miał jeszcze jeden, tamten trafił do mnie jako dorosły, nie wiem czym był karmiony.

Pozostałe mięsa nie widziały, najwyżej w postaci psiego granulatu. Zdrowe były, długo żyły.


Pewnie przypadek, ale możliwe że coś w tym jest?
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
xTVRx
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 11:18 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Odp: Szczur weganinem?

Post autor: xTVRx »

Myślę, że to nie jest przypadek, w dzisiejszych czasach mięso zawiera niemało sztucznych dodatków i takie małe wątroby i nerki raczej sobie z tym nie radzą :/ Tak, tak.. rośliny też są skażone, zaraz ktoś powie, więc uprzedzam go :D
Jednak z 1 kg np. soczewicy nie zrobi się 1.40 kg a z kilograma mięsa wychodzi grubo ponad kilogram przetworów.
Osobiście z przetworzonych produktów jadam jeszcze chleb ale to i tak już w małych ilościach...
Michał a.k.a. xTVRx
Piercing, Dreadlocks & Bamboo Jewellery - since 1998
www.xtvrx.com | www.wikipedia.modyfikacje-ciala.pl
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: Szczur weganinem?

Post autor: merch »

Myślę ze przypadek - sama dieta mięsna tez nie powoduje nowotworów- eskimosi i masajowie to całkiem zdrowi ludzie, Indianie północnoamerykańscy spożywali sporo mięsa i byli zdrowi dopóki nie pojawilo sie mieszane żarcie łatwo przyswajalne węglowodany połączone z tłuszczem i mięsem- dieta ogólnie nadmiaru - teraz populacja Indian północnoamerykańskich cierpi na otyłość plus cukrzyce plus spowodowane cukrzyca choroby nerek -smutne
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: Szczur weganinem?

Post autor: merch »

TVR podaj troche przepisów dla ludzi i szczurów- mi smakuje wegetarianskie zarcie np w green wayach , ale na codzien niestety jadam co podleci zaledwie z ograniczeniem  ilosciowym miesa.

Co do tego conapisal TVR zgadzam sie
azotany i azotyny, fosforany plus wędzenie - to wszystko ze skądinąd zdrowego mięsa robi z mięsa składnice rozmaitych  karcynogenów
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
xTVRx
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 11:18 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Odp: Szczur weganinem?

Post autor: xTVRx »

WHO nie od dzisiaj ani nie od wczoraj mówi o tym, że dieta bezmięsna jest zdrowsza od mięsnej...

Green Way to siki i obłuda, takie fast foody wege... nie przestrzegają praw pracowniczych i w ogóle, produkty są przygotowywane 'gdzieś tam' a na miejscu odgrzewane. Dodatkowo wegańskie potrawy potrafią zawierać śmietanę, ehh.. Mam GW pod nosem dosłownie ale nie chadzam tam. Samo jedzenie mają średnio dobre. Polecam Tobie przygotować sobie samemu coś, co jadasz w Greenie, przepis możesz znaleźć np. na http://www.puszka.pl

A przepisy, hmm, w zasadzie wszystko co jem nadaje się również dla rats, długo by wymieniać. Zajrzyj na puszkę, jak wyżej napisałem.
Michał a.k.a. xTVRx
Piercing, Dreadlocks & Bamboo Jewellery - since 1998
www.xtvrx.com | www.wikipedia.modyfikacje-ciala.pl
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Szczur weganinem?

Post autor: yss »

green way? kurde u nas nie ma czegoś takiego.
ja tam wszystko zjem :P co nie zawiera zwierząt oczywiście. czy każdy kto nie żywi się zwierzętami musi koniecznie być ortorektykiem? :D zapycham nutellę i nie przepadam za surówkami....

poza tym nie każdy jest urodzonym kucharzem [nie mówię akurat o merch :) ]
umarłabym ze szczęścia gdybym miała w pobliżu wegetariański fast food, ze śmietaną czy bez.
w stanach najbardziej lubiłam chodzić do taco bell na bezmięsne tortille - a to coś jak mc donald, tylko żarcie meksykańskie...... :) do dziś mi się łza w oku kręci na wspomnienie tego nadzienia...
ten się nie myli, kto nic nie robi
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: Szczur weganinem?

Post autor: merch »

yss, ja to umiem gotowac ale ze jestem leń wrodzony to czas czynnego przygotowania potrawy nie moze przekroczyć 30 minut , a te kotleciki z jakas soczewica warzywkami i niewiadomo jescze czym wymagające miksowania sklejania , pewnie namaczania smazenia na glebokim tłuszczu ( sklarowane masło chyba ?) nie  wiem takie cuda to przerasta moje zdolności konceptualne i wszystkie inne :)
TVR otworz jakąś knajpe - ja tam nie mam nic do ortoreksji czy jak tam to o czym mówi Yss sie nazywa :)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Odp: Szczur weganinem?

Post autor: Angua »

xTVRx pisze: Szczury mogą być weganami, mogą też być zdrowe... ale zanim zrobicie z nich wegan, pomyślcie czy możecie zapewnić im różnorodność pokarmu.
Szacunek dla autora za konsekwentne stosowanie mądrej i zbilansowanej diety zgodnie z przekonaniami. Podziwiam. ;D
a tak poza tym, sukces ewolucyjny, zarówno człowieka, jak i szczura, polegał między innymi na tym, że jesteśmy w stanie jeść prawie wszystko - co oznacza, ze na każdej diecie, również na diecie wegańskiej można funkcjonować, z nielicznymi zapewne wyjątkami - ktos moze mieć organizm wyjątkowo do diety wega nieprzystosowany i po prostu nie będzie to dieta dla niego. Naprawde podstawą jest odpowiednie zbilansowanie diety, co często tłumaczy, dlaczego wege - zwracajacy z koniecznosci uwage na to, co jedzą - mają często lepsze wyniki niż wszystkozercy, wrzucający na ruszt, co sie nawinie. Ja niestety nie mam tyle konsekwencji, żeby codziennie odżywiac sie zdrowo ;) ale o dietę szczurów staram się dbać.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”