[UKLAD ODDECHOWY] dziwne dzwieki-cwierkanie, swistanie,

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
justyska2
Posty: 23
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 10:41 am

RE: Kiedy szczur wydaje dziwne odgłosy.

Post autor: justyska2 »

Ja mieszkam 100 km od Krakowa, wiec obojetne mi gdzie bedzie wet. Najwazniejsze zeby byl dobry i znal sie na szczurach. Slyszalam ze dobry wet jest na Chlopskiej w klinice Arka. Co o nim sadzicie?
migotka
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 31, 2007 11:40 am

RE: Kiedy szczur wydaje dziwne odgłosy.

Post autor: migotka »

moja szczurzyca tez wydawała dziwne dzwieki tzn jak by miała zapchany nos..moj weterynarz jednak zle zdagnozował twierdzac ze to przeziebieniei nafaszerował ja antybiotykami co nic nie dało, zdecydowałam sie za porada eksperta:P podac wapno i był to strzał w dziesiatke..czyli było to uczulenie..
justyska2
Posty: 23
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 10:41 am

RE: Kiedy szczur wydaje dziwne odgłosy.

Post autor: justyska2 »

Wapno? Ok dam mu. Tylko pytania:
1. Czy moze byc takie jak dla ludzi(zdrowit itp.)? Owocowe, musujace(oczywiscie odczekam az musowac przestanie)?
2. Ile dac mu tego do poidelka? Poidelko ma 100ml. Ale nalewam mu tak do 80.

Ps. Co sadzicie o tym wecie na Chlopskiej?
migotka
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 31, 2007 11:40 am

RE: Kiedy szczur wydaje dziwne odgłosy.

Post autor: migotka »

ja dawałam 1/4 tabletki dziennie takiego zwykłego tylko ja dawałam nie smakowe i rozpuszcałam to na plasterkach ogórka lub pomidora bo inaczej by nie poszło .
justyska2
Posty: 23
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 10:41 am

RE: Kiedy szczur wydaje dziwne odgłosy.

Post autor: justyska2 »

Aha, a takie smakowe moze byc, czy lepsze zwykle? Zwyklego nie mam, ale moge jutro skoczyc do apteki i kupic :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Kiedy szczur wydaje dziwne odgłosy.

Post autor: limba »

Wapno proponuje takie dla dzieci w syropie. Ok 2-4 kropli na dzien jesli dobrze pamietam.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
justyska2
Posty: 23
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 10:41 am

RE: Kiedy szczur wydaje dziwne odgłosy.

Post autor: justyska2 »

A te krople do poidelka czy jak? Na chlebek?
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Kiedy szczur wydaje dziwne odgłosy.

Post autor: limba »

Na chlebek, a np jesli kupisz bananowy to moze szczuras sam zlize. Ja mieszalam z serkiem waniliowym :)

A jak szczuraski, lepiej?
Ostatnio zmieniony śr lip 11, 2007 9:18 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Savash
Posty: 160
Rejestracja: sob cze 03, 2006 12:25 pm

RE: Kiedy szczur wydaje dziwne odgłosy.

Post autor: Savash »

Mój Loginek też ostatnio bardzo kicha. Dziś weterynarz zdiagnozowała zakażenie wirusowe, ale nie wykluczyła również alergii bo mój chłopak już miał epizody związane z uczuleniem. Mi polecono inhalacje i scanomune. Czy jak włączw do tego właśnie wapno w syropie to nie zaszkodzi? Dziś wyniosłam z pokoju mój skrzydłokwiat. Może jego pyłek uczula. Bo jak zauważyłam, tylko Logiś kicha a reszta towarzystwa nie.
Gdybym miała długie ręce przytuliłabym cały świat :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Kiedy szczur wydaje dziwne odgłosy.

Post autor: limba »

Inhalacje i Scanomune to dobra podstawowa kuracja. Rozumiem ze tylko kichanie? Bez szmerow w dolnych drogach oddechowych? Wapno zaszkodzic nie powinno. W ostatnich dniach kichania moga sie nasilac, chociazby z tego wzgledu ze pogoda wariuje :/
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Savash
Posty: 160
Rejestracja: sob cze 03, 2006 12:25 pm

RE: Kiedy szczur wydaje dziwne odgłosy.

Post autor: Savash »

Tylko kichanie. Po dokładnym osłuchaniu weterynarz nie stwierdziła szmerów w dolnych drogach oddechowych. Zasugerowała właśnie infekcje wirusową ( co jest możliwe, bo pracuje w szpitalu, może przyniosłam jakieś świństwo -> chociaż staram się zaraz zmieniać ubranie i ogólnie dbać, by zmywać z siebie szpitalne zarazki ) lub zasugerowała alergię, co też jest prawdopodobne, bo mó mały od początku ma z nia problemy. Tylko ja nie wiem, co go może uczulać. Skrzydłokwiata już wyniosłam, co mi zostaje? Pies? Żwirek? Jedzenie? Drewienka w klatce? Materiał? Trudna sprawa.
Gdybym miała długie ręce przytuliłabym cały świat :)
Mycha:)
Posty: 63
Rejestracja: śr lip 04, 2007 2:02 pm

RE: Kiedy szczur wydaje dziwne odgłosy.

Post autor: Mycha:) »

A jesli szczurek wydaje dziwne dźwięki tzn właśnie cos jak skrzypienie o balon to można najpierw podawać mu wapno? Szczurek mojej koleżanki ma takie objawy. Zauważyłam to dzisiaj. To może być tylko uczulenie? Ona nie chce iść z nim na razie do weta :/ Czy wapno można podać np 1 kropelkę z zakraplacza do pyszczka czy musi być np na chlebek? Prosze pomóżcie bo bardzo chcę pomóc jej szczurkowi! Uparta s**a nie pójdzie do weta....
'Nie myśl już o tym nie zadręczaj się
Wszystko co zrobisz i tak będzie źle
Wszystko co robisz to zawsze jest błąd
Nie myśl już o tym i uciekaj stąd'

Boy I want to be with you all of the time. All day and all of the night.
Kaszydło
Posty: 7
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:01 pm

RE: Kiedy szczur wydaje dziwne odgłosy.

Post autor: Kaszydło »

Tak się teraz zatstanawiam... czy może być to specjalne wapno dla gryzoni? Takie do ścierania ząbków?
Albo wapno nierozpuszczone w wodzie, zwykłe takie żeby sobie pogryzł?
justyska2
Posty: 23
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 10:41 am

RE: Kiedy szczur wydaje dziwne odgłosy.

Post autor: justyska2 »

Ja daje mu 3 kropelki na chlebek i smaruje mu tu gerberkiem, wcina az mu sie wasiki ruszaja :)
Mam bananowe calcium dla dzieci, ale wole miec pewnosc, ze zje to na 100% :)
Wydaje mi sie, ze troche mu przeszlo, ale jade jutro lub pojutrze do weta. Moze ten troche bardziej bedzie znal sie na szczurach.
Kaszydło
Posty: 7
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:01 pm

RE: Kiedy szczur wydaje dziwne odgłosy.

Post autor: Kaszydło »

Wiecie, dowiedziałam się, że kiedy nie było mnie w domu 5 dni, on wcale tego nie robił, zupełnie. Zatstanaiwałam się czy coś nie szkodzi mu w zawartości klatki. Robi to kiedy śpi w klatce, ale kiedy śpi koło poduszki na moim łóżku - nigdy :-). A może on ma po prostu taki nawyk? Sama nie wiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”