KALKULATOR - Wymiary klatki na

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: krwiopij »

Powiem Ci szczerze, PaulinaK, że nie jestem pewna, czy obecna klatka moich dziewczyn jest na 2 szczury - może być mniejsza. Z tym, że one w tej chwili w ogóle nie są w niej zamykane. Ilość czasu spędzonego poza klatką jest bardzo ważna. Zresztą wymiary klatki (o ile nie jest ona drastycznie mała) nie powinny być przeszkodą na drodze do adopcji jeszcze jednego ogonka. Zawsze można dokupić małą klatkę i dołączyć ją do starej, to nie jest wielki wydatek.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: PaulinaK »

Wiesz póki co to nie mam zamiaru adoptować trzeciego szczurka ze względu na moją sytuację (póki co mieszkam w pokojku który jest jednocześnie sypialną, jadalnią, salonem moim i rodzicieli) ale kiedy już, jak podejrzewam na lato przeprowadze się do innego, większego domu i będę miała własną 'przestrzeń życiową' to kto wie. Chociaż ta klatka nie jest jakaś szczególnie mała, specjalnie kupiłam większą, ponieważ wiedziałam, że szczurki póki co nie będą tak jak u niektórych puszczane cały dzień bez mojej opieki ponieważ w pokoju jest dosłownie mnóstwo szpar, kabli i sprzętu a nie mogę mieć cały czas poukładanych ksiązek na stosach i dyktach tam gdzie chce zabezpieczyć mebel czy elektryke, no ale już niedługo...

P.S Krwiopijko, masz jeszcze tę klatkę, która widnieje na ogoniastej, czy inną ? Bardzo mi się podobała ta tzw. "duża klatka" :)
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
mozol
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 30, 2007 1:26 pm

Klatka..

Post autor: mozol »

Według tych przeliczen to na ta moja klatke po ptakach brakuje mi 0.9 na 1 szczura wiec moze byc czy nie da rady? bende mial samiczke jak cos...

polaczone. Nie tworz do kazdego problemu nowego tematu skoro widzisz ze temat podobny istnieje.
limba81 mod
Ostatnio zmieniony wt kwie 03, 2007 9:45 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

RE: Klatka..

Post autor: szpaczek »

nie ma znaczenia czy samiec czy samiczka,a klatke radze na zapas kupić większą bo znająć życie dopadnie cie GMR i dokupisz sobie drugiego szczura:]
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
psycho
Posty: 23
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 5:12 pm

RE: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: psycho »

A może dalibyście tabelę szczury - minimalne wymiary klatki? np.

1 szczur - (dl, sz, wys) 50, 40, 40
2 szczury - ( - " -) 58, 40, 50
itd.


? na pewno to będzie ułatwienie dla forumowiczów
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: Telimenka »

po co skoro jest kalkulator? :)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
sugarr
Posty: 23
Rejestracja: wt cze 05, 2007 10:42 pm

Odp: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: sugarr »

71x40x63cm

Właśnie zamówiłam taką klatkę.
Mam teraz dwa szczurki


Czy klatka wystarczy dla trzech? Wg. kalkulatora tak, ale chciałabym jeszcze was zapytać.. Hmmm jeżeli tak to chyba pomyślę nad kolejną adopcją :)
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: Polaczka »

Jasne, ze wystarczy  ;)
Mycha:)
Posty: 63
Rejestracja: śr lip 04, 2007 2:02 pm

Odp: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: Mycha:) »

A myślicie że klatka o wymiarach 37(głębokość) x 55 (wysokość) x 58 (długość) wystarczy dla 3 szczurzyc? Według kalkulatora starczy na 2 ale wydaje mi sie ze nie bedzie im ciasno bo klatka wygląda na całkiem sporą. Więc powiedzcie: warto ją kupić moim pannom czy szukać koniecznie jeszcze większej?
'Nie myśl już o tym nie zadręczaj się
Wszystko co zrobisz i tak będzie źle
Wszystko co robisz to zawsze jest błąd
Nie myśl już o tym i uciekaj stąd'

Boy I want to be with you all of the time. All day and all of the night.
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: Landrynka »

Ja mam taką na dwie. No prawie taką.(36x58x56)Moim zdaniem ledwo wystarcza na 2 szczurki. Ja myślę,że na pewno nie warto. Jeśli masz problem z kasa poszukaj na allegro używanych, tam zawsze można znaleźć coś ciekawego. Zajrzyj do tematu wyszperane na allegro http://szczury.org/viewtopic.php?t=10268.525
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Mycha:)
Posty: 63
Rejestracja: śr lip 04, 2007 2:02 pm

Odp: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: Mycha:) »

OK, skoro tak mówisz to będę szukać większej. :) Dzięki. Ave.
'Nie myśl już o tym nie zadręczaj się
Wszystko co zrobisz i tak będzie źle
Wszystko co robisz to zawsze jest błąd
Nie myśl już o tym i uciekaj stąd'

Boy I want to be with you all of the time. All day and all of the night.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Odp: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: Nakasha »

Mycho, dorosły szczurek ma średnio 23 cm długości ciała, a jak będzie ładnie jeść i rosnąć, może bez problemu "dobić" nawet do 28-30 cm; poza tym trzeba też brać pod uwagę obwód ich brzuszków ;). Dorosłe szczurki są całkiem spore i ja w tej klatce, którą Ty proponujesz trzymałabym 2 szczurki - a to i tak tylko tymczasowo, do momentu kupienia czegoś większego. ;)

Poszukaj większej klatki, na allegro, albo popytaj w sklepach zoologicznych (a może są jakieś zoologi na rynkach? tam zazwyczaj jest sporo taniej) i zamów. Ogonki na pewno będą Ci bardzo wdzięczne :). Im więcej, tym lepiej - czasem warto pooszczędzać troszkę dłużej i kupić większą klatkę. :) Albo dołączyć do jednej drugą klatkę - to też zdaje egzamin :).
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Mycha:)
Posty: 63
Rejestracja: śr lip 04, 2007 2:02 pm

Odp: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: Mycha:) »

Ok, ale klatka 70(dł) x 40(gł) x 64(wys) już powinna wystarczyć? Wg kalkulatora wystarczy na 3 szczury ale na tą juz kumpel z pokoju patrzył krzywo więc chyba będzie musiała wstarczyć  ;) (ta klatka jest spora a mamy we dwójkę mały pokoik i i tak juz nam jest trochę ciasno).  :)
'Nie myśl już o tym nie zadręczaj się
Wszystko co zrobisz i tak będzie źle
Wszystko co robisz to zawsze jest błąd
Nie myśl już o tym i uciekaj stąd'

Boy I want to be with you all of the time. All day and all of the night.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Odp: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: Nakasha »

Tak, taka wystarczy =) i można ją naprawdę ciekawie urządzić, idealnie pod szczurzy gust =)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Ratatat
Posty: 10
Rejestracja: wt sie 14, 2007 1:12 pm
Lokalizacja: Radom

Odp: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: Ratatat »

Ostatnio namówiłem rodziców na kupno klatki wymiary wys.65 dlugośc.31 szerokość.47 bo wcześniej miałem 25/25/30 i czy mogę w niej trzymać 2 ogonki? Czy to jest odpowiednia klatka chociaż dla jednego? Bo jak nie to rodzice chyba mnie rozerwą... Klatka jeszcze pachnie nowoscią
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”