Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Kolby

Post autor: Telimenka »

hehe a ja w sumie to tak roznie:D jedne schodza bardziej inne mniej.. ale zawsze schodza.owocowe widze mecza i mecza. a reszte to jedza jakos:D
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Stefciu
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 5:47 pm

RE: Kolby

Post autor: Stefciu »

Ja swojemu szcurkowi kupuje kolby firmy NESTOR, i jakoś mu one smakują. Czasami, posmaruje jes trochę miodem, to wtedy, nie ważne co by miał w miseczce, to najpierw weźmie się za kolbe
Magda :)))
Posty: 104
Rejestracja: pt mar 23, 2007 8:02 pm
Lokalizacja: Tczew / okolice Trójmiasta

RE: Kolby

Post autor: Magda :))) »

Moje chłopaki uwielbiają kolby z animalsa (jajeczno-biszkoptowe i owocowe, innych w zasadzie nie widziałam), nestora nie tykają tak samo jak karmy, vitapol jakoś im idzie ale ciężko (ostatnio kupiłam musli, ale jeszcze wypróbuje bekonowe i kokosowe).
Ze mną:
- york: Pyśka
-szczuras: Roki

Odeszły:
Fred, Maniek, Tofik, Szczypior, Dumbo
Monica_18
Posty: 54
Rejestracja: wt lip 10, 2007 7:43 pm

Szał na kolby ! :)

Post autor: Monica_18 »

Kupiłam mojemu ogonowi kolby o smaku bekonowym , żeby zbytnio się nie przyzwyczaił daje mu jedną na 2 tygodnie. Jak tylko słyszy , że go wołam i niosę ją w ręku szaleje po całej klatce z radości ( a powiem , że na nic innego tak nie reaguje ) , a jak już ją zawieszę dosłownie przysysa się do niej jak szczeniak do mleka :) zjada tyle ile zechce bo cała kolba idzie w 2-3 dni . Czy wasze szczuraski też tak się zachowują?Mam nadzieje , że nie zaszkodzą mu takie kolby i nie utyje mi zbyt szybko ;]ale daje mu jak pisałam raz na dwa tygodnie  tak to codziennie dostaje pokarm podstawowy i co drugi dzień zioła Herbal Pets no i oczywiście owocki i warzywa za pomidorem strasznie szaleje.

Polecacie jeszcze jakieś smaki kolb?

Scalone z istniejącym. /Agata
Ostatnio zmieniony czw sie 23, 2007 11:40 am przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
Magda :)))
Posty: 104
Rejestracja: pt mar 23, 2007 8:02 pm
Lokalizacja: Tczew / okolice Trójmiasta

Odp: Szał na kolby ! :)

Post autor: Magda :))) »

Moje też na bekonowe kolby się rzucają  ;D Równie dobrze smakują im serowe i orzechowe (wszystkie są z Vitapolu - kolby jedzą a zirana nawet nie tykają), z Animalsa lubią jajeczno-biszkoptowe. Tylko te 3 "smaki" pochłaniają migiem, a inne typu musli, jakieś truskawkowe czy kokosowe, wiszą sobie bardzo długo i nie wzbudzają żadnego zainteresowania.
Też podaję jedną kolbę mniej więcej co 2 tyg (lub trochę dłużej), inaczej chyba bym zbankrutowała  :P

Może ktoś podawał kolby z Vitakrafta?
Ze mną:
- york: Pyśka
-szczuras: Roki

Odeszły:
Fred, Maniek, Tofik, Szczypior, Dumbo
Karolina19x
Posty: 32
Rejestracja: wt maja 29, 2007 6:35 pm
Kontakt:

Odp: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Karolina19x »

Moje też zajadają się kolbami bekonowymi z Vitapolu u mnie znikają w 1 dzień! Tak długo siedzą i ją skubią aż cała nie zniknie :P Pani w moim ulubionym sklepie zoologicznym mówiła że te kolby najszybciej jej schodzą. Lubią jeszcze orzechowe, serowe i biszkoptowe za innymi raczej nie przepadają.
Biedrzyk
Posty: 34
Rejestracja: śr sie 29, 2007 12:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Biedrzyk »

My póki co kupujemy kolby Vitapolu. Dziołchy nie rzucają się na nie jakoś strasznie, ale znikają jednak po kilku dniach - przy tak urozmaiconym jedzeniu jakie im dajemy chyba wystarczająco..
Chciałem się jeszcze dopytać o kolby lucernowe.. Czy ktos z Was dawał takie szczurkom? I jak lucerna może wpływać na szczury? będę wdzięczny za podpowiedź..
Tosia, Nitka, Isia, Sułka -nasze ogonki
Duszki:(( Fredzia, Inka, Jadzia
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: limba »

Co do kolb lucernowych czy wszelkich lucernowych rzeczy to w moim domu zostaja one z obrzydzeniem wywalane z miski, osikiwane itp. Kolba lezala tydzien i doczekala sie wyladowania w smietniku.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: yss »

biedrzyk, limba: kiedyś dałam szczurkom kolbę kupioną dla świń, lucernową, i ktoś ją jadł! była u dołu poobgryzana, ale szło to dość powoli i zaklasyfikowałam kolbę jako raczej nielubianą. :) za to jest to ulubiona kolba świnków.
ten się nie myli, kto nic nie robi
hubiko
Posty: 88
Rejestracja: pn cze 11, 2007 11:20 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Odp: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: hubiko »

do tej pory bekonowe i popcornowe uważałem za najlepsze, bo szły w około tydzień..
ale przedwczoraj kupiłem moim chłopakom serową.. znikła prawie cała w ciągu jednej nocy :P
Aj em emejzing hiubi a to moje emejzing tiszerty:
Tiszert (RIP ['])
Mysza (mojego skarba)
Spock (u mnie od 27-05-2007)
Samurai (u mnie od 15-06-2007)
>TISZEROWA GALERIA<
Awatar użytkownika
White Fang
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 8:59 pm

Odp: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: White Fang »

Albo kolby o samku kokosowym i owoce lesne szybko schodza
P.S ja jak sprubowalem ciasteczka dal szczurów to po 1 min zjadlem im pul paczki :)
Wiktori_a
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 11:51 pm

Odp: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Wiktori_a »

Moje uwielbiają kolby owocowe firmy Nestor, znikają w jeden dzień  :). Z Vitapolu nie bardzo im podchodzą.
Awatar użytkownika
huka
Posty: 76
Rejestracja: czw sie 30, 2007 1:21 am
Lokalizacja: krakow

Odp: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: huka »

No moje Ciuraski to zawsze mają wysokie wymagania. ;)
W grę zawsze wchodzi tylko vitakraft albo prestige.Pan Huczek to wogóle jadał tylko prestige figwą ktorą żadko można
dostać i musialam mu zamawiać w sklepie  :)
Inna sprawa, że te droższe kolby są grubsze i mają więcej ziaren, wiec myslę że i tak opłaca się je kupować
Biedrzyk
Posty: 34
Rejestracja: śr sie 29, 2007 12:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Biedrzyk »

Ja niedawno po raz pierwszy dałem kokosową i ta znikła w jeden dzień, podczas gdy bekonowe, czy warzywne podgryzają przez kilka dni..
Tosia, Nitka, Isia, Sułka -nasze ogonki
Duszki:(( Fredzia, Inka, Jadzia
Awatar użytkownika
ridicule
Posty: 42
Rejestracja: pt paź 05, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Trzebnica
Kontakt:

Odp: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: ridicule »

Mój szczurek  uwielbiam kolby z Vitapola. A królik osobiście woli z Nestora.
No nie dogodzisz im ;)
Fotografia, akwarystyka i szczurki :)
Obecnie Humbert, ale w pamięci pozostaną:
Hellmanns i Myśka [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”