Mloda, bardzo agresywna samica - jakies rady?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

underoak
Posty: 2
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 9:58 am

Mloda, bardzo agresywna samica - jakies rady?

Post autor: underoak »

Witam :)
To moj pierwszy post na tym forum, witam Was serdecznie.
Przejde do problemu.. Tak wiec jakies 10 dni temu odebralem ze sklepu mloda samiczke (na oko ma mniej niz dwa miesiace). Udalo mi sie zapoznac ja z moja starsza szczurzyca (okolo roku, oto ona: http://img114.imageshack.us/img114/5175/dsc00056ft0.jpg), mieszkaja razem w klatce, niby wszystko ok. Mloda szczurka pozwalala wyciagac sie z klatki, aczkolwiek troche sie stresowala. Jadla mi z reki, podchodzila, obwachiwala, zadnych negatywnych reakcji na ludzi.
Pare dni temu chcac poglaskac ja siedzaca w klatce ugryzla mnie w palec. Teraz za kazdym razem, kiedy chce ja wyciagnac, badz daje jej palec do powachania w bezpiecznej odleglosci przez klatke, stara sie ona mnie zaatakowac, ugryzc, cokolwiek.. To samo dzieje sie kiedy chce ja przekupic jakims smakolykiem - nie interesuje sie nim w ogole, ale gryzie w palec.
Myslalem, ze sobie jakos sam poradze, ale niestety, ran na dloniach mam juz za duzo ;)..
Dodam tylko, ze ze starsza szczurzyca zyja pokojowo - nie gryza sie, spia razem.
Co powinienem robic ? Sa jakies szanse, zeby ta mala wredota sie jakos uspokoila ?
Pozdrawiam, Kuba.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: Mloda, bardzo agresywna samica - jakies rady?

Post autor: merch »

czy są szanse aby się uspokoiła nie wiem , ale na pewno możesz przestać mieć pogryzione palce :)
Póki co nie bierz jej z klatki - może uważać ,ze to jest jej najbliższe terytorium i będzie go bronić do upadłego. na początku spróbuj ją oswoić na bardziej otwartym terenie. Próbuj ja brać pewnie za brzuszek wtedy kiedy masz do niej pełny dostęp.
Probuj przetrzymać ja trochę na rękach , głaszcząc i mówią. do niej. Możesz też trzymać na ręce obydwie szczurki wtedy będzie się mniej bała. Jak już bardziej sie ze sobą oswoicie , możesz zacząć ja dominować podgryzając delikatnie  w kark lub przewracając na plecki delikatnie przytrzymując w tej pozycji chwilkę- nie dłużej niż do pisku- on oznacza poddanie się.
No i zapraszam do czytania forum zwłaszcza działu oswajanie.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
underoak
Posty: 2
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 9:58 am

Odp: Mloda, bardzo agresywna samica - jakies rady?

Post autor: underoak »

No wlasnie w tym jest problem, ze nie mam okazji brac ja na rece, poniewaz kiedy wyciagam ja z klatki - gryzie, a kiedy jest gdzies poza nia, zaraz wieje do swojego domku z klatki, kiedy tylko zobaczy zblizajaca sie do niej reke ;).. Sprobuje dzis, przy wymianie trocin. Moze sie uda, dzieki ;)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Odp: Mloda, bardzo agresywna samica - jakies rady?

Post autor: Ewqa »

Musisz uzbroić sie w rękawiczkę i wyjmować szczurka, włożyć sobie w rękaw bluzy, a tam jest 3xC czyli Cicho, Ciemno, Ciepło czyli to co szczurki lubią najbardziej. W ten sposób oswoisz ją ze swoim zapachem. Ja jednak stawiałabym na to że szczurka jest agresywna bo może być w ciąży (ze sklepu).
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”