[Guz] prosze o porade...

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

[Guz] prosze o porade...

Post autor: Telimenka »

mam do Was pytanie...przepraszam jesli costakiego juz bylo ale nie wiem teraz gdzie szukac tego ...i w ogole...

Telimenie odrosl drugi guz w tym samym miejscu.ma juz 2,5 roku... ostatnia operacje przeszla bezproblemowo...wybudzila sie z narkozy i na drugi dzien juz biegala po klatce i pokoju.. ogolnie nie jest chorowitym Szczurkiem..ma duzo energii,moze troszke wiecej spi.. i teraz pytanie jakie jest ryzyko niewubudzenia sie z narkozy? jakie prawdobodobienstwo ze Szczurcia nie przezyje operacji..doradzcie cos prosze....
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Odp: [Guz] prosze o porade...

Post autor: Elly »

My mamy ten sam problem tyle, że guz odrósł po raz trzeci (przynajmniej wygląda mi to na guz). Tym razem operacji juz nie będzie. Masza już miała dwie i myslę, że trzecia pewnie by ją wykończyła.. :(
Telimenka, ja chyba bym dała spokój.. 2,5 roku to już dużo jak na 'dzisiejsze' szczury i mogły by być jakieś problemy.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

Odp: [Guz] prosze o porade...

Post autor: sue »

Elly ma rację, nie ma co ryzykować. Daj jej tyle szczescia i milosci ile mozesz. Poki moze szczesliwa zyc z guzem, bedzie bardzo dobrze. Ważne żeby nie cierpiała..
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

Odp: [Guz] prosze o porade...

Post autor: Mona i Kuba »

Nasz Lila rowniez miala guza, w wieku okolo 2lat i 1 miesiaca - nie zdecydowalismy sie juz na zabieg. Wczesniej o kilka miesiecy miala operacje, ale sily odzyskiwala powoli. Decyzje skonsultowalismy z wetem. Lila w dobrym zdrowiu i humorze przezyla jeszce 4 miesiace. Niestety w przeciagu 3 dni guz nagle ruszyl i zaczal powaznie uciskac narzady. Lile uspilismy.

Jesli szczura ma juz 2,5 roku to tak jakbys 80-letniej babci robila jakos powazna operacje... Ryzyko jest baaardzo duze. Tyle ze czlowiek przez ten caly czas zerka do klatki ze strachem w oczach, to taka bomba zegarowa... Siedzisz, oczekujesz nieuniknionego i rozpieszczeasz jak tylko potrafisz...
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: [Guz] prosze o porade...

Post autor: Telimenka »

hehe tylko Ona jest w pelni sil witalnych. zachowuje sie jak 30 letni czlowiek.biega,ustawia cale stado..wczoraj mialam wrazenie jakby mowila "dam rade" to jest okropneeee... nie wiem co zrobic..z drugiej strony czy Szczurek nie cierpi pozniej jak guz staje sie taki wielki...a tak moze odejdzie w narkozie... jesli juz....poprawcie mnie jesli nie mam racji...
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Odp: [Guz] prosze o porade...

Post autor: krwiopij »

Telimenka, jeśli się wahasz, zabierz małą na konsultacje do dobrego weta i zrób jej dodatkowe badania - np. RTG może pomóc ustalić, czy mała ma zdrowe serduszko. Dokładne ustalenie jej stanu zdrowia ułatwi podjęcie decyzji. Moja Kid-Kid miała 2 lata i 3 miesiące, kiedy pierwszy raz była operowana - świetnie zniosła zabieg, szybko się wybudziła, rana zagoiła się w ciągu kilku dni, a guz nigdy się nie odnowił. Różnie to bywa po prostu.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: [Guz] prosze o porade...

Post autor: merch »

Tak jak pisze krwiopij , duzo zależy od szczurki - jesli jest naprawde w dobrej formie i jesteś w stanie skonsultować i ewentualnie operowac u dobrego weta to sam wiek przeciwwskazaniem nie jest. Szczurki jak ludzie różnie się starzeja.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: [Guz] prosze o porade...

Post autor: Telimenka »

merch dzieki ale Szczurcia juz dawno po operacji ktora zakonczyla sie pomyslnie. w poniedzialek idziemy na zdjecie szwow. mam nadzieje ze jeszcze dlugo guzy nie beda jej dokuczac  ;). Baaardzo szybko sie wybudzila i jeszcze szybciej zaczela buszowac po pokoju.
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: [Guz] prosze o porade...

Post autor: merch »

O to super sorry za odgrzebanie , czyli ile miała malutka w czasie operacji 2,5 roku?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: [Guz] prosze o porade...

Post autor: Telimenka »

2,5 ;). Jest juz dwa tyg po operacji i miewa sie swietnie  :). mam nadzieje ze taki stan utrzyma sie jak najdluzej. Chcialam podziekowac za wsparcie tym ktorzy nie skreslili Teli ze wzgledu na wiek  :)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Odp: [Guz] prosze o porade...

Post autor: Elly »

Teli, a robilas badania hist-pat? Fajnie gdyby to byl lagodny nowotwor. Dobrze, ze wszystko ladnie sie ulozylo. Pozdrawiamy :)
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Odp: [Guz] prosze o porade...

Post autor: Vella »

Cieszę się, że jest ok. Lżej to przechodzi, niż wiele duzo młodszych szczurasów. To świetnie rokuje :)
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: [Guz] prosze o porade...

Post autor: Telimenka »

nie robilam bo stwierdzilismy z wetem ze to i tak nic nie zmieni. Nastepnego guzka nie bedziemy operowac a w dodatku krucho z kasa bylo, co nie znaczy ze gdyby trzeba bylo to bym nie zrobila. Swoja droga duzo sobie zycza za taki luksus. No Ona jest jakas niezniszczalna bo juz w ten sam dzien biegala jak maly glupol. Fakt szybciej sie meczyla ale na drugi juz wspinanie jej bylo w glowie
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Guz] prosze o porade...

Post autor: Nina »

Żeby nie zakładać nowego tematu, opisze naszą sytuacje tutaj.
Soliśka ma obecnie 28 miesięcy (ur. 30.05.2006r). Pierwszy guz pojawił się na przełomie maja i czerwca. Rósł różnie, najpierw wolno, później szybko, teraz znowu wolno. Na początku zdecydowałam, że nie będe operować ze względu na wiek Soliśki. Jakiś czas temu zdecydowałam, że jednak zoperujemy, bo guz jej przeszkadza, a przecież nie uśpie jej ot tak, przez guza, że spróbujemy.
Dzisiaj znalazłam drugiego guza. Po tej samej stronie co pierwszy, tyle że w tylnej pachwinie (pierwszy jest pod przednią łapką). Oba są owalne, luźne, pod skórą, dość miękkie. Zapewne gruczolaki. Soliśka jak na swój wiek jest w bardzo dobrej formie, nie chudnie a wręcz przeciwnie, futro ma piękne jak nigdy, tylko czasami pojawia sie porfiryna.
A teraz pytanie. Czy jest sens operować? Jaka jest szansa, że sie wybudzi z narkozy (planowałam wziewną u dr. Piaseckiego, we Wrocławiu)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: [Guz] prosze o porade...

Post autor: merch »

Nina odpowiedzialam ci w Twoim temacie - nie wiadomo czy sie wybudzi i mam wrazenie ,ze nie zalezy to ani od wieku ani od ilości operowanych guzków . Zależy od weta i niestety konkretnego szczura , czasem powikłania zdarzają się i u dobrych wetów i u młodych szczurów. powiem tak ja bym operowała , mysle ,ze dla dr Piaseckiego to nie problem .
Teli a jak Twoja szczurka z tego tematu ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”