[Niszczenie]jak oduczyć niszczenia? Czy to w ogóle możliwe?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Faget
Posty: 9
Rejestracja: czw lip 15, 2004 11:31 pm

szczur niszczyciel

Post autor: Faget »

No ja to mam szczeście bo moja szalona parka w swoim zyciu moze raz cos ugryzly a tak sa pokojowo nastawione do swiata:) gorzej ze szczurem mej dziewczymy on przerabia wszystko w sito co spotka na drodze
Zuszka
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 20, 2004 6:24 pm

szczur niszczyciel

Post autor: Zuszka »

a ja mam szczura, ktory gustuje w siatkach i workach roznego typu ;P ROwneiz lubi sobie paletki pogryzc (takie do badmingtona), Ostatnio jade na wakacje i chcialam wziac paletki, patrze, o nie ma zylek :D hehehe
do bluzek nie ma dostepu wiec sa one ochronione.(jeszcze cale) Gustuje za to w obgryzaniu ksiazek..
Jeszcze bardzo mi sie 'podobalo' jak mi obsiural cale albumy ze zdjeciami...;P ;). taki z niego gagatek!!! Teraz wszystko co moze zostac obsikane jest poprzykrywane starymi szmatkami, a szafy pilnie strzezone!
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

szczur niszczyciel

Post autor: ania85 »

a ja właśnie poznałam nową "miłość" mojej Amfetaminki - klawisze od laptoka ;) grrr :P
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

szczur niszczyciel

Post autor: OlaA »

Tak sobie czytam i myślę co mnie jeszcze czeka.
Moja Pola jeszcze niczego nie pogryzła, ale ma dopiero miesiąc :D
Za to uwielbia grzebać mi we włosach, drapać po rękach i zjadać koraliki, które mam na szyi :mrgreen:

Pozdrawiam
OlaA :D
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

szczur niszczyciel

Post autor: sauatka »

no to sie przygotuj ;) ale nie kazdy szczurek lubi wszystko gryzc :P moja sp. Kitty nic nie gryzla ale za to Kaya i Lola to jej przeciwienstwa :P
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

szczur niszczyciel

Post autor: Pleiades »

Moja szczurzyca tez gryzie dosłownie wszystko, ale najwiekszą zmorą dla mnie jest to, że się dobiera do plastikowej kuwety w swojej klatce :shock: No już dosłownie dziurki jak w serze szwajcarskim, a klatka ma 4 miesiące... Cały czas się boję, że kiedys przegryzie wiekszą dziurę na wylot, wylezie i wtedy nieszczęście murowane... Nie powiem juz, jaki hałas w nocy robi, jak tak namiętnie siedzi i skubie tę kuwetę.. Ale na razie znalazłam sposób i póki co dała kuwecie spokój - bo wysmarowałam cały plastik takim specjalnym lakierem przeciw obgryzaniu paznokci, który jest bardzo gorzki i niesmaczny ( nie wsponmę już, ile miesięcy tego specyfiku po drogeriach szukałam - patrzyli wszedzie na mnie, jak bym się z choinki urwała... :? ). Inne elementy wyposażenia klatki pozwalam szczurowi gryźć do woli, a niech się wyżyje, tylko niech kuwecie da święty spokój...
Z innych pogryzionych rzeczy, to oczywiście mogę wymienić dziurawe bluzki, kable, no a ostatnio również i tapety...
Ale szczurka robi takie słodkie miny, że i tak wszyscy jej z miejsca wybaczają te wybryki :D
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

szczur niszczyciel

Post autor: sachma »

no moj bandyta drapie :? ale co zrobic... chodze od kilku dni cala podrapana... moj chlopak nazywa to przemoca w rodzinie :wink:
Obrazek
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

szczur niszczyciel

Post autor: OlaA »

Pola byla w weekend ze mna u babci w Bielsku i zachowywala sie bardzo porzadnie:P
Jak mialam chomika to obgryzal cala gore transportowki i balam sie ze kiedys wyjdzie.
A Pola siedziala cichutko i nic, a mogla by spokojnie spilowas "sufit". Nawet mama
ja pochwalila ze w nocy nie halasowala :P
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

szczur niszczyciel

Post autor: sachma »

moja mama narzek na Bandyte :evil: mowi ze takie bydle w domu trzymac.... Sal jej sie podobal.. cichy spokojny MALY.... ale nie ma lekko :twisted: kazalam sie im pogodzic i nie maja wyjscia... bedzie wiecej takich duzych maluchow :wink:
Obrazek
spire20
Posty: 3
Rejestracja: ndz lip 25, 2004 9:45 pm

szczur niszczyciel

Post autor: spire20 »

mój szczurek wogóle niczego nie grysie, jedynie mnie podszczypuje kiedy go zaczepiam :lol:
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

szczur niszczyciel

Post autor: Eruntale »

moja pierwsza, ukochana, "metalowa" koszulka Nightwisha :cry: Dżuma ty kebabie!!!(o, właśnie prowadzi kopalnie odkrywkową w doniczce).po prostu zasnęłam w dzień, razem z nią, wychodzi na to że aniołeczek się obudził i postanowił "poprawić" sobie gniazdko....
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
sara
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 30, 2004 6:24 pm

szczur niszczyciel

Post autor: sara »

moje diablice zalatwily mi poprzedni komputer, posciel, jakas koszulke, kosmetyki, kadzidla i swieczki, kable. to co zle sie gryzie a jest w miare male znajduje w klatce, weena bardziej kradnie niz gryzie...
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

szczur niszczyciel

Post autor: myszka »

Moje na szczęście kabli nie ruszają...ale za to łużko im się bardzo podoba :( zrobiły w nim nie małą dziurę...pościel też trochę pogryzły :evil: okropne :P
Effka
Posty: 352
Rejestracja: śr sie 04, 2004 11:32 am

szczur niszczyciel

Post autor: Effka »

moja pogryzla mi moj ulubiony swetr no i moja firanka musiala isc do skrocenia bo mala wciagnela ja do klatki i zrobila sobie male gniazdko :( teraz jak siada za lozkiem zaczyna sie dobierac do nowych tapet :( kabli nie rusza i dziekuje jej za to :)
"Nie istnieje droga na skroty do miejsca,
do ktorego dojsc warto"
GG: 7785541
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”