Chory starszy szczurek

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

starość, chudość, problemy z oddychaniem, moczem, skórą i osępiałość

Post autor: Amusia »

Moj szcur ma ponad 2 lata (okolo 2 lata i miesiąc badzo schudł nie wiem czemu i ciężko oddycha jak go biore na rece to tak jak by cos go w brzuchu bolało duzo sika i kupa. Kupa jest normalna ale mocz jest ciemny i mocno pachnie amoniakiem, dawno temu małą mysz stracilam z podobnych objawów boje się ze to śmiertelne, To jest od niedawna ale nie jestem w stanie określić od kiedy. mało je i mało pije ma problemy skórne od dawna których nie umiem zlikwidować. wygląda to jak bardzo gęsty czerwony łupierz i nie powoduje swądu ani podrażnien porpostu jest i nic go nie likwiduje.
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Odp: starość, chudość, problemy z oddychaniem, moczem, skórą i osępiałość

Post autor: mataforgana »

a myslałaś o tym, żeby iść z tym szczurem do weterynarza?
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: starość, chudość, problemy z oddychaniem, moczem, skórą i osępiałość

Post autor: Amusia »

bylam zmienilismy karme i dostawal leki na ta siersc ale nic a teraz jescze doszly te bule i mocz podejzewam nowotwor jakis ale nic nie wyczuwam
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Odp: starość, chudość, problemy z oddychaniem, moczem, skórą i osępiałość

Post autor: mataforgana »

zatem polecam powtórną wizytę u weta.
sama możesz nie zdiagnozować nowotworu, jeśli rośnie w narządach wewnętrznych - do tego potrzebne jest RTG.

ze swojej strony napiszę, że chudnięcie jest jedną z normalnych oznak starzenia się, ale mimo to szczurek powinien mieć normalny apetyt. moja 3letnia Nitka wciąga jak odkurzacz, a jest chudziną.

problemy skórne często są uciążliwe, ale jeśli wet ma pojęcie o szczurach, powinien sobie z nimi poradzić... więc może zmien weterynarza, tak przy okazji?
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: starość, chudość, problemy z oddychaniem, moczem, skórą i osępiałość

Post autor: Amusia »

Dziś uśpiłam Pinkiego nie jadł i nie pił nie moglam patrzeć jak się męczy
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
Awatar użytkownika
Aida_21
Posty: 7
Rejestracja: czw lis 15, 2007 12:01 pm

Chory starszy szczurek

Post autor: Aida_21 »

Witam was wszystkich serdecznie. Niedawno trafiłam na to wspaniałe forum.
Moja szczurka jest już staruszką. Ma problemy z oddychaniem spowodowane nie tylko wiekiem, ale także tym, że miała już dwie operacje. Ledwo może chodzić, mało je. Głównie przygotowuję dla niej gotowane warzywa i Gerberki.
Jestem w kropce, bo nie wiem co wybrać dla mojej ślicznotki. Mam dać ją uśpić do weterynarza czy może pozwolić jej odejść w domowych pieleszach. Wiem, że się meczy, widzę to każdego dnia.
Proszę o jakąś radę, bo bardzo się martwię...
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Staruszka

Post autor: Magamaga »

Podjęcie decyzji o uśpieniu jest bardzo ciężkie, myślę, że nie byłabym tego w stanie zrobić - wolałabym chyba, żeby umarła w miejscu, które zna i kocha.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
s_s_s
Posty: 203
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 3:00 pm

Odp: Staruszka

Post autor: s_s_s »

Hmm. Ja na Twoim miejscu bym uśpiła. Zwłaszcza że Twoja szczurka ma kłopoty z oddychaniem... Widziałam jak mój Dolar się dusił - było to dla niego nieprzyjemne i z pewnością bolesne. A po zastrzyku po prostu uśnie.

Może masz możliwość domowej wizyty przez weta? Szczurcia odeszłaby w spokoju, w znanym sobie miejscu...
Obrazek
Kurt - ur. lipiec 2007; Canter - 27.07.2007; Ring - 12.08.2007

Dolar (*) - wrzesień 2007 - zm. 31.10.2007
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: Staruszka

Post autor: merch »

Zdecydowanie poproś weta o wizyte domową- mniejszy stres dla zwierzaka upewnij sie ze wie jak się usypia szczurki - narkoza domiesniowo ( w nozkę ) potem jak usnie podanie morbitalu do sercowo.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Aida_21
Posty: 7
Rejestracja: czw lis 15, 2007 12:01 pm

Odp: Staruszka

Post autor: Aida_21 »

Dzięki za poradę. To dla mnie naprawdę wiele znaczy...
ninaczika
Posty: 329
Rejestracja: śr lut 28, 2007 12:30 am

Odp: Staruszka

Post autor: ninaczika »

ja mojej poprzedniej chorej szczurzycy nie uśpiłam, ale długo tez myślałam co zrobić, ciagle był czas a chciałam uniknąc dla  niej bolesnej śmierci, odeszła sama, w nocy i mam nadzieje ze nie cierpiała, miała  tez ciągle przeciwbólowe, ale moja miała ogromnego guza i najbardziej bałam sie, ze coś sie stanie nagle, gdyby  nie mój strach to uśpiłabym ją, no ale stchórzyłam, żyła jeszcze tydzień. jednak gdy szczurek cierpi to zdecydowałabym sie na to.
zbój kiki nineczka zuzka, a ze mną pantokrator
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Staruszka

Post autor: limba »

Aida a czy problemy z oddychaniem nie sa spowodowane np problemami z serduszkiem? Na serduszko mozna podawac leki. Tez bym staruszce w zabki zajrzala czy przypadkiem jej nie przerastaja i nie rania podniebienia utrudniajac jedzenie. A wlasnie w jakim wieku jest staruszka?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Aida_21
Posty: 7
Rejestracja: czw lis 15, 2007 12:01 pm

Odp: Staruszka

Post autor: Aida_21 »

Moja Staruszka ma już 2,5 roku.
Weterynarz powiedział mi, że te problemy wynikają z tego, że miała dwa tłuszczaki. Podobno porobily się przeżuty na układ oddechowy. Może faktycznie to są problemy z serduszkiem, bo serce bije jak oszalałe. Ale ostatnio usłyszałam jak świszczy jej oddech...
Nie wiem.
W ząbki patrzyłam. Nie zauważyłam, zeby były długie. Regularnie dawałam jej suchego chleba na starcie zębów, ale nawet nie ma siły żeby pochrupać niczego twardego...
Sama nie wiem... :'(
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Staruszka

Post autor: limba »

Tluszczak przezuty na ukl oddechowy? Cos jakos mi nie pasuje, tluszczak z tego co wiem to forma lagodna i nie daje przezutow. Ja bym jednak zaryzykowala i albo zmienila weta i niech zbada dokladnie mala. Jesli narkozy oslabily serduszko to mala musi dostawac leki. Jesli stan jest zaawansowany to oczywiscie nie ma gwarancji ze pomoga. Jesli sa problemy z ukladem oddechowym to tez szczuraska mozna probowac podtrzymywac np sterydami. To oczywiscie tylko takie moje sugestie.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Aida_21
Posty: 7
Rejestracja: czw lis 15, 2007 12:01 pm

Odp: Staruszka

Post autor: Aida_21 »

Dzisiaj pożegnałam się z moją dzieciną.
Godzinę temu...
Brakuje mi jej potwrnie.
Dzięki wszystkim, za porady. To wiele dla mnie znaczy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”