11+7 szczurkow do oddania!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
'Asia
Posty: 710
Rejestracja: pt maja 27, 2005 9:44 am
Lokalizacja: Poznań

Odp: 11+7 szczurkow do oddania!

Post autor: 'Asia »

Renata, no teraz to ja nie rozumiem o co Ci chodzi... To uważasz, że całe te długoletnie badania nad szczurzą genetyką, ich chorowalnością, pracochłonne dobieranie partnerów i szereg innych rzeczy jest zupełnie bez sensu i lepiej od razu rozmnażać na lewo i prawo te szczurki, które tak łatwo zapadają na wszelkie choroby, pochodzą z kazirodczych związków i tylko czekać kiedy szczury będą dożywać 1 roku i żyć coraz krócej... ?? To jaka jest Twoja propozycja? Co zrobić, Twoim zdaniem, by szczury żyły dłużej i mniej chorowały? Może nic? Lepiej siedzieć z założonymi rękami??

Ok, zgadzam się, że nie wszyscy hodowcy mają aureolę nad głową i zamiast skupić się przede wszystkim na stworzeniu jak najzdrowszej linii, skupiają się za bardzo na jak najbardziej atrakcyjnym wyglądzie szczurów. Ale wg mnie nawet Ci są lepsi od nieodpowiedzialnych dzieci, które rozmnażają dla swojego własnego "widzi-mi-się", "zostania babcią" i innych pierdół, a na choćby jedną cichą uwagę, że źle zrobiły (nie mówię tu o uwagach tych wielkich forumowych "krytykantów" - mi też się to nie podoba, ale o tych którzy starają się coś kulturalnie i na spokojnie przetłumaczyć) odpowiadają oburzeni, że już więcej nie zajrzą na to okropne forum! Niuniaczek - żeby było jasne - to nie była żadna aluzja do Ciebie!! ;)

A uważam że są lepsi dlatego bo chociaż zadadzą sobie tyle trudu, by zbadać czy przodkowie szczurków, które zamierzają rozmnożyć nie chorowały na nic poważnego, nie pochodzą z miotów wsobnych itd.
I chociaż bardzo nie popieram tego zbytniego skupiania się na kolorze czy futerku szczurka, to i tak nie rozumiem jak można to porównywać z rozmnażaniem ogonów o nieznanym pochodzeniu ot tak, dla czystego kaprysu...

Piszesz też, że wszyscy sikają na widok jakiegoś "dumbo siamese seal piont velveteen" czy innego cudaka, a na zwykłego kapturka patrzą z pogardą... I ok, zgodzę się że są tacy, jednak moim zdaniem są to nieliczni. Na pewno nie zgodzę się z tym że szczurek rasowy "zabiera dom" szczurkowi "kundelkowi", bo chociażby sytuacja interwencji z maja pokazała, jak bardzo ludzie się zmobilizowali i zjednoczyli, by uratować setki ogonów, których nie są w stanie określić nawet dokładnego wieku, a co dopiero z jakiego związku mogą pochodzić, jakie mogą być ich geny... Ludzie przygarniali szczury bez ogona, łapki, uszka... Więc ja trzymam kciuki za hodowlę szczurów rasowych, bo chociaż i do nich mam pewne "ale", jednak wiem, że lepiej robić coś, niż siedzieć z założonymi rękami i narzekać. A ja i tak wiem że zawsze będę miała te cudowne "zwykłe" kapturki, czy husky i żaden nie wiem jak kolorowy szczuras nie sprawi, że nie przygarnę jakiejś bidy będącej akurat w potrzebie... ;) I cieszy mnie to że takich ludzi jest dużo więcej.

Kończąc offtopic (bo już tu schodzimy na dyskusję o wężach nawet, a jak wiemy z doświadczenia - takie dyskusje nie kończą się za szybko ::) ) chciałabym zapytać czy coś wiadomo w sprawie adopcji maluchów Niuniaczka91?? Bo chyba przez to wszystko Niuniaczek rzeczywiście odeszła z forum, co raczej nie wpłynie korzystnie na ilość chętnych na przygarnięcie od niej maluszka... ::)
Ostatnio zmieniony czw lis 01, 2007 8:11 pm przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Aniołki: Lola (*), Żaba (*), Maja (*), Zuzia(*), Mela(*), Marie (*) ;(( Pamiętam... >>ZOBACZ<< Aktualnie: pustka w sercu i pusto w klatce... ;(
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: 11+7 szczurkow do oddania!

Post autor: Magamaga »

Jeśli chodzi o adopcję to ja się mogę wypowiedzieć - kontakt z niuniaczkiem jest żadne, chciałam wziąć od niej szczurkę, ale nie dostałam odpowiedzi.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
'Asia
Posty: 710
Rejestracja: pt maja 27, 2005 9:44 am
Lokalizacja: Poznań

Odp: 11+7 szczurkow do oddania!

Post autor: 'Asia »

Magamaga, zajrzyj do profilu Niuniaczka. Tam jest link do jej zdjęć na fotce.pl
Kliknelam na ten link i jest tam napisane ze ostatnio byla tam zalogowana dzis. Jest tam tez link do kontaktu z nia, tylko trzeba sie tam najpierw zarejestrowac.
Sprobuj, bo cos czuje ze Niuniaczek wsrod swoich znajomych raczej nie znajdzie zbyt wielu chetnych na adopcje szczura...
Miejmy tylko nadzieje ze bidy nie trafia do zoologa, ale wierze że Niuniaczek tego nie zrobi...
Trzymam kciuki za bogu ducha winne maluszki.
Obrazek
Aniołki: Lola (*), Żaba (*), Maja (*), Zuzia(*), Mela(*), Marie (*) ;(( Pamiętam... >>ZOBACZ<< Aktualnie: pustka w sercu i pusto w klatce... ;(
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: 11+7 szczurkow do oddania!

Post autor: Magamaga »

Zaadoptowalam ciurkę z Gdańska, już nie szukam innych.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Odp: 11+7 szczurkow do oddania!

Post autor: renata1009 »

chodzi mi głównie o to ,że tak to wygląda-te rasy,kolorki czy rodzaje futerka,eksperymenty...zobacz Asiu jak to wygląda,wszystko na pokaz...ale to że dzięki linii hodowlanej będą zdrowsze szczury popieram w pewnym sensie-ale nie sądzę by to miało się udać tak na skale światową,w pewnych chwilach mam wrażenie że robią to dla zabawy,z tego co wiem jakieś badania udowodniły problemy różnego typu np u szczurów dumbo,ale nie pamiętam strony znajdę linka to zapodam w jakiś temacie.ja jednak myślę że zabierają rasowe szczurki dom zwykłym szczurom. Drażni mnie najzwyczajniej jak to wszystko wygląda-planowany miot taki,siaki ,a wszyscy ach i eh ,nie znoszę hodowli rasowych zwierząt,a także wypisywania i obrażania dzieciaków którzy zrobili głupotę-teraz Niuniaczek nie znajdzie domów dla szczurków tylko je odda w konsekwencji na pokarm ,bo ktoś miał kaprys wyżycia się na forum.Myślę też że z głową można rozmnożyc zwykłe szczury znając ich rodziców rzecz jasna i mając chętnych na młode przed ciążą-ale póki jest nieodpowiedzialność to tylko marzenia.
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: 11+7 szczurkow do oddania!

Post autor: Layla »

renata - nie ma obowiązku adoptowania szczurków z wpadek. Niektórzy chcą mieć szczura z hodowli  i mają święte prawo.
Obrazek
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: 11+7 szczurkow do oddania!

Post autor: Nina »

renata1009 pisze: no twojej odpowiedzi czarna to już można sie spodziewać skoro non stop tylko siedzisz na forum podlizujac sie pseudo autorytetom (...)
Czego ja sie o sobie dowiaduje. Wiesz, tak sie składa, że nie musze sie tu nikomu podlizywać, ani tym, wg Twojego twierdzenia, pseudo autorytetom, ani nikomu innemu. Forum jakbyś nie zauważyła, służy do wymiany zdań i wyrażania swojej opinii... A tak nawiasem, nic Ci do tego ile siedze na forum. Nie podoba sie krytyka? Może nie powinnaś pisać na forum?
Tak sie składa, że jest wielu ludzi, którzy mając wybór: szczur ze sklepu / brak szczura  wybiorą to drugie i nie zabierają domu szczurzym bidom, kupując szczura z rodowodem.

Jeśli chcesz odpisać, zapraszam na PW, żeby tutaj większego śmietnika nie robić...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Odp: 11+7 szczurkow do oddania!

Post autor: Agata »

Ponieważ temat robi się powoli drażliwy i zmieniają się tony wypowiedzi, przypominam o obowiązującej kulturze i poszanowaniu innych użytkowników.

Prosiłabym także ograniczyć offtop, wszelkie sprawy nie na temat załatwiać przez PW/gg/maila.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
Oksymoron
Posty: 247
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 3:19 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: 11+7 szczurkow do oddania!

Post autor: Oksymoron »

Co do Niuniaczka i jej szczurków - utrzymuje z nią kotakt na gg i biorę od niej dwóch chłopców. Z tego co ostatnio pisała to zostało jej jeszcze 8 szczurków z młodszego miotu. Ogony nie są jej tylko jej koleżanki i chłopaka, ale oddać ich do zoologa raczej nie pozwoli ;)
<:3 )~
Asmodeusz
Mefistofeles [*]
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Odp: 11+7 szczurkow do oddania!

Post autor: renata1009 »

dobrze,że przynajmniej ich nie odda do sklepu:)i nie sądzę by taka sytuacja poetórzyła sie ponownie,człowiek uczy się na błędach.
Matrix
Posty: 7
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 2:55 pm

Odp: 11+7 szczurkow do oddania!

Post autor: Matrix »

Oksymoron,a można jakoś złapać z nią kontakt,żeby dowiedzieć się jaka jest płeć i kolory szczurków?Może zdjęcia jakieś..
Awatar użytkownika
Oksymoron
Posty: 247
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 3:19 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: 11+7 szczurkow do oddania!

Post autor: Oksymoron »

O zdjęcia jest trudno niestety :( Ale masz PW :)
<:3 )~
Asmodeusz
Mefistofeles [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”