ODDYCHA PRZEZ BUZIĘ :|

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

carra
Posty: 59
Rejestracja: ndz mar 18, 2007 11:09 pm

ODDYCHA PRZEZ BUZIĘ :|

Post autor: carra »

`od gdzieś 30 września moja szczurcia dostała katarku, napadu kichania, szybko oddychała i cięzko.. itp.
raz była nawet na anybiotykach bo była osowiała i miała temperaturę.
Po antybiotykach objawy złagodniały.

`od 2 tyg stosuję ECHINECEE,
jednak martwię się bo:
katarek , kichanie znów sie nasiliło,
plus to że oddycha BUZIĄ!! co od wczoraj zauważyłam (moze raz kiedyś już tak zrobiła)
nie jest tak że 'łapie powietrze', bardziej ODDYCHA pyszczkiem i wtedy już nie słychać odgłosów z noska.

w tym problem że echineceaa nie pomaga;/ chociarz po 5tyg widać rezultaty, wet mówił.
jednak wolę zadać te pytanie!
SPOSOBY NA UPORCZYWY KATAR. (raczej przez to oddycha przez buzie)
więc przykro mi!, wiele tematów o tym jest ale nigdy nie pisze co gdzie jak! a ja tu umieram ze zmartwienia.


SPOSOBY NA UPORCZYWY mocny katar!!
(jak te inhalacje robić? ;()
jeśli jednak gdzies jest to proszę o LINK.


~Jeśli chodzi o szczurcię ma 1,7 roku i jest sparaliżowana częściowo elektrycznie co też ją osłabia.
katar - (widać wydzielinę przezroczystobiałą w nosku),
zachowanie -wszytsko GRA.
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Odp: ODDYCHA PRZEZ BUZIĘ :|

Post autor: odmienna »

na pytanie jak robić inhalacje, masz odpowiedź temat "niżej" ;) o tu: http://szczury.org/viewtopic.php?t=18227.0
Mnie się wydaje, że wet. musi małą osłuchać- bo tu chyba sama echinacea nie wystarczy..
Maść majerankową stosujesz? to trochę łagodzi objawy, a ona nie jest uczulona na coś?  katar nie powinien się tyle utrzymywać
Obrazek
carra
Posty: 59
Rejestracja: ndz mar 18, 2007 11:09 pm

Odp: ODDYCHA PRZEZ BUZIĘ :|

Post autor: carra »

ale co, krople mogą być
takie jak dla ludzi?
mienta z czymś na te inhalacje?
a moze 'AMOL'?
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: ODDYCHA PRZEZ BUZIĘ :|

Post autor: limba »

carra oddychanie buzia to bardzo zly znak i my za wiele na to nie poradzimy. Jesli ma dusznosci (na co mozliwe ze wskazuje otwarty pyszczek) to zadnych inchalacji chyba ze na zimno ale do tego potzrebny nawilzacz powietrza. szczur powinien zostac bardzo dokladnie osluchany, a mozliwe ze i powinno zostac zrobione RTG bo mozliwe ze problem jest z serduszkiem. Co do echinacei to juz nie raz Ci pisalam ze nie ma co liczyc na cud po jej stosowaniu. W wiekszosci tematow o dusznosci masz to samo bo jak do tej pory wiekszosc lekarzy stosuje podobne leczenie, tzn Ci co sie znaja na gryzoniach. Do inhalacji: sol iwonicka (badz jej odpowiedznik) + septosan (ja stosuje inhalol)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
jola-kk
Posty: 57
Rejestracja: śr lut 28, 2007 5:24 pm

Odp: ODDYCHA PRZEZ BUZIĘ :|

Post autor: jola-kk »

Koniecznie do weta! Mój Gapcio oddychał przez buzię i okazało się,że ma duszność.Nie bagatelizuj tego.
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Odp: ODDYCHA PRZEZ BUZIĘ :|

Post autor: Oleczka »

do dobrego weta szybko u Mysi tez sie tak zaczelo a skonczylo tragiicznie !
okazalo sie ze to serduszko i cos sie zrobilo pozniej przy serduszku wiec trzeba szybko dzialac
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
carra
Posty: 59
Rejestracja: ndz mar 18, 2007 11:09 pm

Odp: ODDYCHA PRZEZ BUZIĘ :|

Post autor: carra »

tak, jutro idę.
; (
Karotkaa
Posty: 12
Rejestracja: sob paź 27, 2007 10:35 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: ODDYCHA PRZEZ BUZIĘ :|

Post autor: Karotkaa »

Jak najszybciej do weterynarza! To może być zapalenie płuc! Bez pożądnego antybiotyku i być może sterydu się nie obejdzie.

3mam kciuki aby było wszystko dobrze
Je suis née pour mourir
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”