[Klatka] - Wasze klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: yss »

niezła ale mało co widać... w sumie sprawia wrażenie takiej ponurej i mrocznej, ale szczury nie lubią ostrego światła to może nawet lepiej dla nich :)
wygląda fajnie :D tylko kurde pofoć trochę co się dzieje w środku, jak rozwiązałaś ściółkę, półki, itd...
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 251
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:50 pm
Lokalizacja: Czerwonak

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Feniks »

moje myszki zdecydowały, że najlepsze gniazdo będzie na półce na górze. wnoszą tam wszystko: papier, siano i co tam jeszcze znajdą. drugie miejsce dla nich to hamaczek. same domki na dole interesują je wyłącznie w porze jedzenia gdy trzeba sie z czyś schować. ale i tak ja ciągle coś przestawiam i kombinuję. zaczęłam już sama jeżdzić do castoramy żeby przy półkach z rożnym materiałem wymyślać do czego by mi się przydał...

aż tak mroczna też nie jest. a myszki jakoś za rażącym światłem nie przepadają. półki są z drewnianych klapek pociągnietych drewnochronem i zamocowane są na podpórkach-takich trójkątach. ze sciółki typowej musialam zrezygnować bo jedna mycha ma problem z płuckami i nic się kurzyć nie może. drewniana podypka odpada bo zawsze się boję co bedzie jak któraś spadnie na te twarde wałeczki. więc podkładam im kilka razy w tyg papierowe ręczniki i papier toaletowy. mają z tego dodatkowy materiał na gniazdko:D. a jak sprzątam- to szufelka i i wymiatam wszystko. aha. pod domami i obok są 2 kuwetki. mam jakoś wychowane myszki bo załatwiaja się wyłacznie do kuwetki obok a ta w domku to pod sianko. podłoge myć potem mogę bez problemu bo to z jakiejś lekko śliskiej płyty jest a na bokach uszczelniona silikonem żeby nic nie wyciekało
Ostatnio zmieniony ndz lis 11, 2007 10:58 am przez Feniks, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma (już) życia bez Ogona:)
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Mja »

Jakość okropna, bo nie chce mi się ładować baterii do aparatu.

Całość

Obrazek

Obrazek

Rura pcv

Obrazek

Norka z klimatyzacją od tyłu ;)

Obrazek

Koszyczek

Obrazek


Co dodać? Może coś wyjąć? Na pewno dojdzie jakaś duża gałąź, jak tylko znajdę odpowiednią... Zastanawiałam się też nad jakimś drewnianym domkiem (polakierowałabym go), ale nie wiem, czy w ogóle jest potrzebny? Hamak wydaje mi się za mały, bo czasem jeden szczur śpi na półeczce pod nim, a do norki też sam nie chce iść, bo chyba smutno tak samemu :P Koszyk został równo olany, a ręczniki papierowe, które do niego włożyłam porozrzucały po całej klatce, co widać na załączonym obrazku... A ja się tak namęczyłam z jego przymocowaniem.
Lniane sznureczki to rozwiązanie tymczasowe, bo nie miałam odpowiedniego drucika. Jeśli przetrwają ataki, zostaną ;D

Liczę na jakieś sugestie.
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Elly »

Bardzo fajne są półeczki Mjaryja. Z czego są zrobione?
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Mja »

Z pvc. Ta trójkątna jest wzmocniona kątownikiem plastikowym (takie coś do ścian), bo się za bardzo uginała. Prawda, że ładny kolorek? ^^
Ostatnio zmieniony ndz lis 11, 2007 1:34 pm przez Mja, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Awatar użytkownika
Polna :)
Posty: 45
Rejestracja: wt cze 26, 2007 5:25 pm
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Polna :) »

tak się prezentuje moja klatka:
Obrazek
Kuwety akurat nie doczepiłam jeszcze, wiec na zdjęciu jej nie ma. ;) Na razie to taki wstęp bo na ogonki czekam.
Wczoraj dodałam jeszcze jedna drabinkę i hamak. Musze jeszcze sie przejśc po jakieś rury pcv.


Mjaryja jak Ci się udało zrobic takie super półeczki ?
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Elly »

Mjaryja a gdzie mozna cos takiego kupic? i czy to sie kupuje w jakis specjalny sposob np na wymiar? Kolorek fajnie dodaje energii klatce :D Ja jestem w trakcie myslenia nad zmianą poleczek, ale na razie zastanawiam sie z czego. Twoj pomysl mi sie bardzo spodobal.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Landrynka »

Elly:  ja widziałam w leroy merlin, ale tam były płyty wiekości 2x1m i kosztowały ponad 100zł i nie chcieli mi uciąć kawałka.no i nie było takich ładnych kolorków. Ale moze w jakichś praktikerach, castoramach, jest inaczej.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Mja »

Ja akurat kupiłam w Castoramie (mieszkam w Łodzi). To są takie płyty już o konkretnych wymiarach, leżą sobie na półeczkach... Są różne kolory, przezroczyste to chyba się nazywa już inaczej? Pleksi czy coś. Ale nie potrzeba tego ciąć w sklepie, ja to zrobiłam po prostu nożykiem do papieru :P Mocowanie też proste - gwóźdź + kombinerki + kuchenka gazowa ;)

Ale to tworzywo ma swoje wady, bo jest dosyć cienkie... Trójkątna półeczka nie chciała mi się trzymać, musiałam wzmacniać. Kwadratowa jest na tyle duża, że się trochę ugina, ale trzyma się - spada dopiero, jak mocno walnę pięścią. Mam nadzieję, że moje szczury nie mają tyle siły ^^

Aha, za moją płytę zapłaciłam ok 40zł, ale nie wiem dokładnie jaki miała wymiar. Zostało mi jeszcze trochę więcej niż na jedną taką samą kwadratową półkę.
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Awatar użytkownika
Irenka21
Posty: 59
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 9:42 pm
Lokalizacja: Gdynia - Olsztyn

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Irenka21 »

Obrazek

hmm.... probuje wkleic obrazek
no i mi sie udalo! tyle ze zrobilam fotosa poziomo... ups
jutro zrobie pionowo i poprawie bo teraz ide spac :)
Ostatnio zmieniony wt lis 13, 2007 10:51 pm przez Irenka21, łącznie zmieniany 1 raz.
Irenka21
Awatar użytkownika
Irenka21
Posty: 59
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 9:42 pm
Lokalizacja: Gdynia - Olsztyn

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Irenka21 »

hmm... dzis juz sie nie da zmodyfikowac?  :( No dobrze to wkleje drugi raz :)

Obrazek



Obrazek
Irenka21
Awatar użytkownika
'Asia
Posty: 710
Rejestracja: pt maja 27, 2005 9:44 am
Lokalizacja: Poznań

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: 'Asia »

Irenka21, jak dla mnie to rewelacja!! Super klatka i fajnie urządzona! Bez zbędnych bajerów, świetne są te konary drzew, rewelacyjna klatka i w ogóle mi się podoba :)

A ja muszę w końcu moim coś pozmieniać, ale ciągle nie mam czasu  i nie mogę nic znaleźć :( Szczególnie potrzebne mi pleksi ale jakieś na wymiary... I nigdzie tego znaleźć nie mogę... Jak coś w końcu pozmieniać u psotnic moich to wrzucę fotkę ;)
Obrazek
Aniołki: Lola (*), Żaba (*), Maja (*), Zuzia(*), Mela(*), Marie (*) ;(( Pamiętam... >>ZOBACZ<< Aktualnie: pustka w sercu i pusto w klatce... ;(
Awatar użytkownika
Irenka21
Posty: 59
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 9:42 pm
Lokalizacja: Gdynia - Olsztyn

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Irenka21 »

Dziekuje slicznie :) Normalnie jest tak fajnie przyciemniona bo stoi miedzy meblami, ale fotka byla z fleszem dlatego jest wrazenie jakby bylo tak widni :P A sloneczko maja w upalne dni z rana :)
Irenka21
Pc_Piotrek
Posty: 15
Rejestracja: wt sie 14, 2007 12:01 pm
Lokalizacja: Oława

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Pc_Piotrek »

KLATKA DLA MAŁYCH GRYZONI 100 CM~ODSTĘP 7mm
NIE MAŁA WILLA DLA TWOJEGO PUPILKA
Ładna klatka dla myszki, chomika, szczurka i innych małych gryzoni o wymiarach:
    * długość 100 cm
    * wysokość 40 cm
    *  szerokość 50 cm

Wymiary drzwiczek górnych: 40x25 cm

Wymiary drzwiczek przednich: 12x10 cm

Wysokość podstawy: 18 cm

Odległość między prętami 7 mm

Klatka jest ocynkowana.

Dostępne kolory podstaw to:  błękitny, zielony

W wyposażeniu klatki znajduje się:

    *
      2x drewniana półka,
    *
      2x drewniana drabinka

Klatka jest składana
cena to 135 zł 
klatka jest super Rumcio skakał jak szalony a potem polizał mnie po policzku :)
screen macie tu linka bo był za duży plik http://www.zoohandel24h.pl/klatki-dla-gryzoni-3  to ta pierwsza klatka.A i sklep też jest wart polecenia

Post troszke poprawiony. /mod. Lulu
Ostatnio zmieniony pt lis 16, 2007 8:51 am przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: yss »

piotrek a znamy, znamy ten model, owszem.
fajnie że szczurasowi się podoba :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”